Irony, żelaza do gry w golfa

Żelaza (ironu) to kije do golfa wykonane z różnego rodzaju stopów metali. Występują najczęściej z numerami od 2 do 9, a następnie numeracja zmienia się w litery P, A, S, L. Różnica między poszczególnymi kijami do golfa typu iron polega na różnym kącie ustawienia lica (płaska część główki kija, która uderza w piłkę gollfową) w stosunku do podłoża. Im wyższy numer irona - tym wyżej ale krócej może nim uderzyć golfista.
Żelaza możemy również podzielić na grupy w zależności od umiejętności gracza. Najłatwiejsze i najbardziej wybaczalne są kije do golfa typu "game improvement". Są to kije dla graczy początkujących, ułatwiające wzbijanie piłki w powietrze oraz niwelujące wiele błędów popełnianych przez graczy początkujących. Mają duże główki oraz technologie, które pomagają w grze – wstawki z cięższych metali, wkładki z tworzyw sztucznych. Kije typu "player irons" są przeznaczone dla golfistów o wyższych umiejętnościach. Mają mniej rozwiązań naprawiających błędy, ich główka jest nieco mniejsza. Dają możliwość kształtowania trajektorii lotu piłki.

 

Wózek golfowy clicgear

Irony inaczej zwane żelazami to podstawowe kije golfowe, od których każdy z nas rozpoczyna swoją przygodę z tym sportem. Najczęściej w torbie gracza znajdziemy kije od 5 do 9 plus tak zwane wedge (PW, SW itd). Numeracja zawiązana jest z nachyleniem lica i tym samym uzyskaniem odpowiedniej, szukanej przez nas odległości na polu golfowym. Kije te oprócz możliwości dopasowania odległości, mają możliwość dopasowania do umiejętności golfisty, czyli tzn. wybaczalności. Kije żelazne z większa i szerszą główką zazwyczaj ułatwiają graczom średniozaawansowanym i początkującym osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno irony na shaftach stalowych, jak i grafitowych, a także dopasowanych do odpowiedniej twardości dobrej dla gracza czyli ladies light dla Pań, senior flex, regular, semi regular, stiff, czy x-stiff. Marki ironów dostępne w naszej ofercie: Mizuno, Taylor Made, Callaway, Cobra, Honma, Ping, Titleist, Wilson Staff.

W tej kategorii znajdą Państwo zestawy kijów w różnych konfiguracjach - najczęściej w kompletach 6, 7 lub 8 kijów.

TaylorMade P700 kije golfowe

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook