Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

MKids Kije golfowe

Stworzenie kijów dla młodych początkujących golfistów jest dużym wyzwaniem. Sprzęt ten musi spełniać odpowiednie warunki, tak aby nie zniechęcić młodego gracza, a wręcz przeciwnie – pomóc mu w osiąganiu jak najlepszych wyników. Seria MKids celuje w najmłodszych odbiorców, pamiętając o tym, że nie są jeszcze zdolni do wykonywania swingu z dużą prędkością oraz nie mają na tyle siły, by wygenerować duże odległości. Twórcy serii skupili się, aby stworzyć optymalne kije z jak największą wybaczalnością. Do produkcji sprzętu zostały użyte materiały najwyższej jakości, a kompozycja została doskonale wyważona, co doskonale sprawdza się w początkowej fazie nauki gry w golfa oraz pomaga w kształtowaniu odpowiednich nawyków i doskonaleniu techniki. Ważnym elementem jest oczywiście strefa wizualna, o której marka MKids nie zapomniała. Nowoczesny rys przykuwa uwagę młodego odbiorcy, co z pewnością ułatwi połknięcie golfowego bakcyla.
 

Profesjonalne podejście MKids do najmłodszych golfistów

Marka MKids skupiła się na uniwersalnym, lecz indywidualnym podejściu do klienta i oferuje aż 6 wersji wiekowych i wzrostowych, dzięki czemu mamy szansę na idealne dopasowanie modelu do sylwetki juniora. Shaft MKids ProLaunch Control jest dopasowany typowo pod młodego golfistę i gwarantuje wysoką trajektorię lotu piłki i podniesienie jej wyżej. Ważnym elementem przy nauce gry w golfa jest wypracowanie odpowiedniego chwytu, który będzie gwarantował odpowiednią siłę uderzenia oraz stabilność na greenie. W tym aspekcie doskonale sprawdzi się grip stworzony przez markę Lamkin – czołowego producenta na zawodowych turniejach. Wypracowanie odpowiedniej techniki swingu to trudna sztuka, ale w przypadku juniorów należy pamiętać, aby robić to prawidłowo, w taki sposób, aby nie zahamować ich rozwoju. Zbyt ciężka główka może spowodować późniejsze trudności z przejściem na większe kije. Dlatego drivery MKids zostały zaprojektowane tak, aby pojemności najmniejszych kijów wynosiły 280 cc, dzięki czemu istotnie zmniejszają wagę główki. Wykorzystanie kąta 18 stopni to celowy zabieg, który pozwala zoptymalizować wybicie piłki w powietrze przy małej prędkości początkującego gracza.

Idealne dopasowanie driverów i putterów do wzrostu młodego gracza

Stworzenie driverów w 6 wersjach dopasowanych do wzrostu młodego golfisty zaznaczone jest kolorami. Ten zabieg pozwala na łatwiejsze odróżnienie zestawów od siebie, szczególnie w przypadku, gdy młodzi gracze są rodzeństwem. W młodych golfistach warto rozwijać wszechstronne umiejętności, dlatego producenci pochylili się nie tylko nad driverami i woodami. Stworzyli również serię putterów, by wypracowywać zdolność także do krótkiej i precyzyjnej gry. Stąd w ofercie marki MKids dostępne są też puttery. W tym przypadku można wybrać jedną z trzech opcji dostosowanych do wzrostu:

  1. do 145 cm wzrostu,
  2. do 155 cm wzrostu,
  3. do 165 cm wzrostu.

Puttery, tak jak reszta kijów, wyposażone są w gripy firmy Lamkin oraz w lekkie shafty. Odpowiednie wyważenie odgrywa dużą rolę w kształtowaniu nawyków juniora, ale też znacząco ułatwia stawianie pierwszych kroków na greenie.

Zestawy kijów golfowych MKids

Wszystkie kije MKids dostępne są w wersji dla graczy zarówno prawo, jak i leworęcznych. Producenci umożliwiają tworzenie zestawów dla najmłodszych, natomiast każdy z kijów można dokupić osobno w momencie kompletowania. Można też skorzystać z tej możliwości później, ale warto zaznaczyć, że w momencie dokupowania kijów do zestawu jest on o 10% tańszy niż kupowany później pojedynczo.

Wyposażenie młodego golfisty – wózek juniorski MKids

Oferta MKids ma do zaproponowania także inne akcesoria dopełniające wizerunku profesjonalnego golfisty oraz ułatwiające funkcjonowanie na greenie. Jedną z propozycji jest wózek juniorski MKids 3 Wheel. Wyposażony jest w skrętne przednie koło, które ułatwia dzieciom jego prowadzenie, oraz hamulec nożny, zapobiegający staczaniu się ze wzniesień. Kolejnym udogodnieniem pod kątem wzrostu gracza jest pełna regulacja oraz możliwość łatwego złożenia wózka. Dużo miejsca do przechowywania drobiazgów, co pozwala na utrzymanie wszystkiego w zasięgu ręki. Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia jest pakowna torba, która z powodzeniem zmieści komplet kijów oraz wiele innych akcesoriów. Torba występuje w uniwersalnym kolorze, jest lekka oraz posiada dużo kieszeni. Dopełnieniem ekwipunku profesjonalnego, młodego golfisty jest czapka z daszkiem, dzięki której promienie słoneczne nie zakrzywią spojrzenia na kąt ułożenia kija w stosunku do piłki.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies