Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kolorowe piłki do golfa

Marki

Jakie wady i zalety mają kolorowe piłki golfowe?

Gracze, którzy już ich używali zwracają uwagę na łatwiejsze odnajdowanie piłek w trawie. W silnym słońcu lepiej są widoczne piłki czerwone lub różowe niż białe. Jaskrawo kolorowe piłki łatwiej jest dostrzec przy słabym oświetleniu np. po zmierzchu. Krótszy czas poszukiwania piłki przyspiesza grę. Gracze, którzy używają piłek w kolorze jakich nie ma nikt na polu golfowym nie muszą ich podpisywać. Jako że nie ma rzeczy bez wad, niektórzy zawodnicy używający piłek kolorowych twierdzą, że minimalnie ich dekoncentrują podczas swingu. Siła przyzwyczajenia jest jednak olbrzymia.

Czy w ofercie sklepu BogiGolf  są kolorowe piłki golfowe?

Zainteresowanie jakie wywołują kolorowe piłki golfowe dostrzegli producenci. Coraz więcej firm ma je w swojej ofercie. Jak sprawdzić czy piłkami kolorowymi dobrze się gra? Trzeba spróbować osobiście. Do pierwszych eksperymentów świetnie nadają się Kolorowe Piłki Masters 12-pack (pomarańczowe/żółte) lub Różowe Piłki Masters 12pack. Są to piłki dwuwarstwowe z wysokoenergetycznym jądrem. Mają zewnętrzną warstwę z Dupont surlyn. Jest ona trwała i odporna na uszkodzenia. Z tego względu można polecić je początkującym. Prześliźnięcie się główki kija po powierzchni piłki nie spowoduje od razu jej „ścięcia”. Podobne właściwości, aczkolwiek szerszą paletę barw mają Kolorowe Piłki Prisma Fluoro 12-pack. W ofercie sklepu BogiGolf dostępne są w kolorach: pomarańczowym, żółtym, różowym i niebieskim. Fluoryzującą powierzchnię piłki doskonale widać nawet na tle nierozpuszczonego śniegu lub uschniętych liści. Kolorowe piłki golfowe produkuje również np. firma Wilson. Jest to model Ultra Distance 15-pack (piłki białe i żółte). Przeznaczony jest on dla początkujących. Wytrzymała powłoka jest odporna na uszkodzenia przez uderzenia wykonywane mało wprawną ręką. Wysokoenergetyczne jądro dostarcza mnóstwo energii z główki kija do piłki. Energia ta pozwala na rozpędzenie piłki do dużej prędkości i odbycie długiego lotu po wysokim torze.

Japońska precyzja, czyli kolorowe piłki golfowe Honma D1

O tym, że producenci traktują kolorowe piłki golfowe jako równoważne z białymi rozszerzenie swej oferty, świadczą parametry piłek barwnych. Honma D1 ma kompresję 70. Wysokoenergetyczne jądro przekazuje z kija do piłki olbrzymią część energii włożonej przez gracza w swing. Powoduje to, że piłka startuje z dużą prędkością. Na jej powierzchni znajduje się 368 dimpli w celu uzyskania maksymalnej powierzchni nośnej, co przekłada się na dłuższe utrzymywanie w powietrzu. Grę trzeba zakończyć wprowadzając piłkę do dołka. O tym etapie też pamiętali konstruktorzy z firmy Wilson. Ionomerowa, miękka powłoka daje bardzo komfortowe czucie także przy krótkiej grze.

3-warstwowe piłki kolorowe

Im bardziej skomplikowana struktura piłki, w tym do większej liczby etapów gry ma zoptymalizowaną konstrukcję. Jest ona jednak tylko narzędziem. Aby wydobyć ukryte w niej możliwości, potrzebna jest jeszcze wprawna ręka zawodnika. Kolorowe piłki Taylor Made - Soft Response mają jądro o niskiej kompresji, które daje miękkie czucie. Druga warstwa to SpeedmantleTM z HFMq aby uzyskać lepszy transfer energii. Zewnętrzna powłoka piłki wykonana jest z Ionomeru. Na jej powierzchni znajdują się dimple w kształcie litery U. Redukują one opór powietrza, jednocześnie zwiększając siłę nośną. Te piłki mają przepiękny malinowy kolor.

Kolorowe piłki golfowe oznaczają nowe wyzwania dla konstruktorów

Kolorowa piłka będzie cieszyła oko, jeśli jej kolor:

  1. nie wyblaknie na słońcu,
  2. nie ulegnie starciu pod wpływem uderzeń kijem i o przedmioty znajdujące się w terenie.

Dlatego np. firma Titleist długo zwlekała zanim wprowadziła do sprzedaży kolorowe piłki golfowe Velocity Matt 12 pack. Produkowane są one w kolorach: różowym, pomarańczowym i zielonym. W efekcie wdrożenia wyników badań ich matowe wykończenie jest niezwykle trwałe. W swoim wnętrzu piłki te kryją wysokoenergetyczne jądro wykonane w technologii SX Core. Pozwala ona na nadanie piłce maksymalnej prędkości natychmiast po zetknięciu z główką kija. Kolorowe piłki golfowe Velocity Matt 12 mają jądro umieszczone w mieszance okrywowej NaZ2. Poprawia ona prędkość, redukuje spin i zwiększa czucie w krótkiej grze. Na powierzchni piłki można zobaczyć i wyczuć 332 dimple, których zadaniem jest poprawić aerodynamikę piłki. Jej lot odbywa się po ustalonej trajektorii o średniej wysokości i pozwala na osiągnięcie dużej odległości. Piłki dostępne są w kolorach: matowa zieleń, matowa pomarańcza i matowy róż.

Piłki footbalowo-golfowe Callaway Chrome Soft TRUVIS

O tym, że fantazję mają projektanci kijów lub toreb golfowych – wiadomo było od dawna. Co jakiś czas pojawiają się modele o takim wzornictwie, że nie można od nich oderwać wzroku. Czy coś podobnego można zrobić z piłkami golfowymi? Callaway Chrome Soft TRUVIS są nie tylko kolorowe, ale i wyglądają jak miniaturki piłek footbolowych. Mimo to są wysokiej klasy piłkami golfowymi. Skąd taka kolorystyka? Zawodnik po uderzeniu śledzi piłkę wzrokiem, niejako spodziewa się, gdzie ona będzie leciała. W gorszej sytuacji jest publiczność. Kontrastujące pięciokąty znacząco poprawiają widoczność kolorowej piłki, gdy leży ona na jednolitym podłożu. Struktura wewnętrzna piłki też zaskakuje. Ma ona jądro zrobione z grafenu. Otoczone jest powłoką SubMantle, która wraz podwójnym jądrem oraz warstwą zewnętrzną mają za zadanie optymalizację rotacji. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z miękkiego uretanu, który został tak ukształtowany, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przy uderzeniu kijem. Kolorowe piłki golfowe Callaway mogą lecieć daleko i po prostszej trajektorii nawet po nieidealnym trafieniu. Ale to już najlepiej sprawdzić osobiście na greenie.

Na polu golfowym dla odróżnienia piłek od poszczególnych zawodników dobrze sprawdzą się personalizowane piłki z nadrukiem.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies