Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Prezenty dla Golfistów

Wybór prezentu na różne okazje, takie jak urodziny, święta Bożego Narodzenia, imieniny czy inne okoliczności, jak odwiedziny znajomych, a czasem nawet poważne konsultacje biznesowe, może być bardzo problematyczny. Prezent, który może być zwykłym drobiazgiem lub droższym podarunkiem, nie jest jedynie przedmiotem, który ma po prostu służyć właścicielowi. Trafiony prezent ma przypominać o tym, kto go wręczył oraz z jakiej okazji i w jakich okolicznościach. Nie ważne, czy będzie to coś za kilka złotych, czy kilka tysięcy – dobrze wybrany prezent potrafi przez całe życie przypominać o minionych i pięknie spędzony chwilach, o ludziach, którzy obdarowali danym prezentem oraz o uczuciach, które przeżywaliśmy.

Marki

Prezent dla golfisty – jakie prezenty sprawdzą się na każdą okazję?

Prezent nie jest zwykłym drobiazgiem. Dobrze przemyślany oraz odpowiednio wybrany potrafi zjednać sobie ludzi, zburzyć mury między dwiema osobami, czasem zacząć nową przyjaźń, a w niewielu przypadkach także miłość. Niemniej ważne są prezenty wręczane podczas biznesowych zmagań z konkurencją oraz kontrahentami. Drobiazg potrafi sprawić, że klient, o którego walczyłeś, w końcu do Ciebie zadzwoni, złoży pierwsze zamówienie lub zamówi usługę. Pamiętaj tylko, że nietrafione prezenty nic nie dają. Prezent musi być odpowiednio dobrany, należy poznać osobę, którą chcemy obdarować. Co lubi, jakie jest jej hobby, jakie ma zwyczaje, co jest dla niej ważne. Nie jest to łatwe, jednak, jeśli uda Ci się to odkryć, będziesz mógł zjednać sobie każdego kontrahenta. Jedni lubują się w drogich alkoholach, inni zbierają drobiazgi z całego świata, a jeszcze inni nie widzą świata poza swoim hobby, którym coraz częściej jest golf.
Często myślimy, że nie mamy zbyt dużo pieniędzy na odpowiedni prezent. Nie stać nas na coś, co może zadowolić daną osobę lub uważamy, że jest ona zbyt zamożna i wszystko co możemy jej dać, może sobie kupić sama. Jest to mylne przekonanie i wynika ono z nieznajomości tej drugiej osoby. W tym przypadku warto poświęcić kilka godzin i przeczytać świetną książkę Bluefishing Steve’a Simsa. Mimo że ta książka nie jest bezpośrednio o dawaniu prezentów, to ten element pełni bardzo ważną jej część. Pozwoli Ci zrozumieć, czym są prezenty i jak nimi obdarowywać.
Jeszcze jedną ważną rzeczą, o której bardzo często zapominamy podczas wręczania prezentów naszym najbliższym, a także ludziom, z którymi prowadzimy interesy, jest intencja oraz pamięć o tej osobie. W wielu przypadkach nie liczy się wielkość prezentu czy jego cena. Liczy się trafiony drobiazg oraz pamięć o danej osobie. Miłośnikowi whisky, nie musimy kupować butelki dwustuletniego trunku. Wystarczy szczególna szklanka do whisky, która dodatkowo może nawiązywać do hobby, które uprawia ta osoba. Dla zapalonego wędkarza nie trzeba kupować wartego kilka tysięcy zestawu do połowu. Wystarczy drobna sztuczna przynęta, na przykład handmade. Zawsze podczas zakładania tej przynęty nad wodą Twój przyjaciel lub klient będzie myślał o Tobie.

Drobny podarunek dla golfisty – piłeczki i akcesoria golfowe

Prezent dla golfisty również nie musi być przesadnie drogi. W wielu przypadkach wystarczy jedynie drobiazg, które pozwoli trwale zapisać daną chwilę w pamięci obdarowanego. Tytułowa piłeczka wydaje się całkowicie nietrafionym prezentem. W końcu każdy gracz ma piłeczek pod dostatkiem, więc po co mu kolejna, która dodatkowo wyląduje z pozostałymi w torbie i już po minucie będzie tylko kolejną piłką w kolekcji.
Jeśli podejdziemy do tematu w ten sposób, to właśnie taki będzie efekt. Jednak co się stanie, jeśli zamówimy komplet piłeczek ze specjalnym oznaczeniem, które jest szczególnie ważne dla danej osoby? W przyszłości ten konkretny zestaw będzie z nią na polu golfowym, w którym będzie toczyła się szczególnie ważna gra, pierwszy turniej lub przyjacielska rozgrywka z klientem, z którym podpisze umowę zmieniającą jego życie. Wtedy sprawa jest zgoła inna.
 
prezent dla golfisty
foto: piłki golfowe z logo
 
Kiedyś jeden z naszych klientów opowiedział nam właśnie taką historię. Jeden z jego partnerów golfowych prowadził firmę, z którą nasz klient koniecznie chciał podpisać umowę. Byłby to zwrot w jego przedsiębiorstwie. Wiedział, że ta jedna umowa zmieni jego życie. Podczas wielu rozgrywek zauważył ogromne zainteresowanie swojego partnera, i w przyszłości klienta, słynną powieścią Władca Pierścieni napisaną przez J.R.R. Tolkiena. W wielu sytuacjach wspominał on o książce, różnicy między nią a filmem. Często nosił różne gadżety związane z tym dziełem, a także miał tytułowy sygnet. Ciężko trafić na prezent, który będzie wyjątkowy w tej tematyce, ponieważ te szczególne są zwykle bardzo drogie. Nasz klient postanowił zrobić coś nietypowego i zamówił piłki właśnie z motywem przewodnim twórczości Tolkiena. Po pierwsze był to prezent zamówiony z myślą o nim, nie był to gadżet kupiony w sklepie z pamiątkami. Po drugie nawiązywał on do dwóch hobby, które uwielbiał jego partner. Zestaw piłeczek stał się ulubionym kompletem tego pana, któremu nierzadko przypisywał coraz lepsze efekty. Zakończenia tej historii nie trzeba opisywać. Warto jednak dodać, że poza tym, że panowie dalej są partnerami na polu golfowym, to dzisiaj są także kontrahentami.

Prezent dla fana golfa – Mizuno, Callaway

W naszym sklepie golfowym jest wiele produktów, które idealnie sprawdzą się na prezent dla każdego golfisty i każdej golfistki. Praktycznie każdy z naszych produktów może być idealnym prezentem. Pamiętaj tylko, że przed zakupem należy dobrze się zastanowić, co lubi osoba, którą pragniemy obdarować. Może ma upodobania do konkretnej firmy. Może uwielbia kije danej marki ze względu na jakieś konkretne zalety. Może kiedyś wspominał, że jego ojciec lub bliski przyjaciel używał klasycznych kijów do golfa, jakich używało się dawniej, i on też się nad nimi zastanawia, ale nie potrafi się do nich przekonać. A może wspomniał o tym, że jego ulubiony kij Mizuno został uszkodzony. Pamiętaj, że aby wybrać odpowiedni prezent, trzeba słuchać tego, co mówi druga osoba. Co lubi, co się u niej dzieje, co sprawia jej przyjemność, za co mogłaby wiele zapłacić.
Niewątpliwie wielu graczy golfowych upodobało sobie zestawy golfowe, akcesoria golfowe lub odzież dla golfistów konkretnych marek. Wystarczy przyjrzeć się, w co jest ubrany Twój partner golfowy i jakie kije najczęściej wybiera.

Warto również sprawdzić, jak dana osoba reaguje na różnorodne gadżety, w tym także nowinki technologiczne dla golfistów. Przykładowo można zaobserwować, że pozytywnie komentuje golfowy GPS i dopytuje o jego funkcje, lecz swojego jeszcze nie ma. Jest to jasnym sygnałem, że na pewno ucieszy się z takiego podarunku. Co więcej, zapewne GPS będzie z daną osobą podczas każdej wizyty na polu golfowym, dzięki czemu nieustannie będzie jej przypominać o osobie, dzięki której go ma! W tej kategorii znakomicie sprawdzi się Arccos Caddie – system analizy gry w golfa. Idealnie łączy się ze specjalną aplikacją w smartfonie, co sprawia, że nawet podczas trwania rundy, może na bieżąco dawać podpowiedzi (np. jaka jest odległość do dołka, ile jest przeszkód, jakim kijem najlepiej zagrać).

Poza tym warto także się przyjrzeć, jak dana osoba reaguje na różnorodne akcesoria dla golfistów. Może zauważyłeś, że nie ma jeszcze swojego zegarka GPS, a jednocześnie zawsze pozytywnie komentuje Twój oraz jego przydatne funkcje? To idealnie mówi o tym, że taki prezent na pewno mu się spodoba. A niewątpliwą zaletą jest fakt, że z tym zegarkiem nigdy nie będzie się rozstawał. Dawniej zegarki dostawało się jedynie od osób, z którymi było się w związku. Były to przedmioty stosunkowo intymne przez fakt, że nigdy się z nimi nie rozstawaliśmy. W dzisiejszych czasach nie jest już to tak istotne i jeśli chcesz sprawić komuś prezent, który sprawi, że będzie o Tobie myślał, to zegarek TomTom Golfer 2 będzie idealnym wyborem.
Przyjrzyj się także, czy okulary, których używa Twój przyjaciel lub Twoja przyjaciółka, są odpowiednie do trudnych warunków golfowych. Ta osoba może nie zdawać sobie sprawy, jakim ważnym elementem są okulary przeciwsłoneczne i jak ich zła jakość potrafi zepsuć wzrok. Może odpowiednio wybrane okulary golfowe będą idealnym i praktycznym prezentem.

Trening czyni mistrza – czyli akcesoria treningowe dla golfistów

Niewątpliwie miłośnicy i miłośniczki golfa ucieszą się z gadżetów, które pomogą im doskonalić grę. Do takich należą m.in. różnego rodzaju akcesoria treningowe. Co może okazać się szczególnie pomocne, a jednocześnie stanowić znakomity prezent dla golfisty?

  • Gripy treningowe
  • Golfowe kije treningowe
  • Golfowe maty treningowe
  • Piłki treningowe
  • Siatki treningowe
  • Lustra treningowe
  • Poprzeczki treningowe
  • Golfowy system treningu puttowania, np. EyeLine Total Stroke
  • Golfowa opaska treningowa
  • Piłka golfowa na sznurku, np. Swing Trainer marki Longridge

To tylko część tego typu akcesoriów. Niektóre z nich to koszt niecałych 50 zł, ceny innych sięgają zaś kilkuset lub kilku tysięcy. Jeśli jednak poszukujesz naprawdę luksusowego prezentu dla golfisty, najlepszym urządzeniem do treningów będzie symulator. Pozwala codziennie przenieść się w świat golfa i grać w niego nawet na najodleglejszych polach. Umożliwia też dokładną analizę owej gry, a także postępów, które czyni się w całym procesie treningowym. Niektóre modele posiadają również opcję wirtualnych rozgrywek z graczami z całego świata!

Spinki do mankietów dla golfisty – zawsze sprawdzony prezent

Spinki, poza akcesoriami, odzieżą oraz kijami golfowymi pozostaje prezent, który sprawdzi się zawsze. Nie jest on może tak bardzo praktyczny jak te wymienione wcześniej, jednak jest to coś, co lubi każdy. Pamiętaj, że i tutaj należy dobrze się przypatrzeć albo wysłuchać danej osoby, jakie ma upodobania co do spinek. Czy odpowiednie będą spinki wyłącznie w srebrnym kolorze, czy może lepiej sprawdzą się złote? Czy powinny być ozdobione dodatkowo kryształkami, a może powinny być kolorowe lub mieć jakiś nadruk? Pamiętaj, że personalizowane prezenty zawsze sprawdzają się najlepiej.
 
Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla golfisty, skorzystaj z opcji bonów podarunkowych. Gotówka w prezencie nie jest najlepszą opcją nawet dla najbliższych. Dużo lepiej sprawdzi się bon, który pośrednio pozwoli stworzyć pozór, że to my kupiliśmy dany prezent golfowy.
W niektórych przypadkach świetnie sprawdzają się golfowe zestawy upominkowe. Jest to idealny wybór dla kogoś, kto chciałby sprawić dobre wrażenie na golfiście, jednak nie ma z tym sportem nic wspólnego.
Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz problem z wyborem prezentu, koniecznie odwiedź nasz sklep lub do nas zadzwoń. Chętnie pomożemy wybrać odpowiedni prezent, który na pewno będzie trafiony.
 

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies