Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Fairway woody - kije do golfa

Fairway woody to „średnie” co do wielkości kije golfowe w grupie wood’ów. Ich nazwa wywodzi się z tego, że jeszcze całkiem nie tak dawno ich główka wykonywana była z drewna. Obecnie są to materiały nowoczesny typu włókno węglowe, tytan, różnego rodzaju tworzywa sztuczne.
Klasyczny fairway wood bardzo podobnie do kija do golfa typu driver. Ma natomiast zdecydowanie mniejszą główkę. Jego shaft jest też nieco krótszy od drivera. Jego głównym przeznaczeniem jest zagrywanie piłki leżącej na ziemi (z obszaru pola o średnio przystrzyżonej trawie), którą należy posłać na daleką odległość. Czasami wykorzystywany do wykonania pierwszego zagrania na dołku podczas rundy golfowej.

Marki

Fairway woody – kije do golfa

Geneza nazwy kijów do golfa typu fairway wood jest dość prosta. „Wood”, czyli drewno, nawiązuje do materiału, z jakiego te kije golfowe były pierwotnie wykonywane. Sposób produkcji oczywiście ewoluował i niegdysiejsze drewno zastąpiły w dzisiejszych czasach stopy metali typu tytan, włókna węglowe oraz tworzywa sztuczne. Woody to jednak szersza grupa kijów niż fairway woody. Ich numeracja zaczyna się od #1 i jest to tzw. driver – kij golfowy, którym rozpoczynamy rozgrywkę. Woody to długie kije golfowe o obszernych główkach, a pośród nich najdłuższym i największym jest właśnie driver. Zarazem jest to najlżejszy kij w torbie golfowej. Służy do najdłuższego uderzenia rozpoczynającego grę. Co istotne, driverem nie wybijamy piłki z ziemi, tylko z tzw. tee, czyli specjalnej podstawki. Kolejne woody, czyli numery #3 oraz #5, często są nazywane fairway woodami. Należy więc zadać sobie pytanie, czym jest wspomniany fairway? Otóż, fairway to ta część pola golfowego, która jest głównym torem gry. W praktyce jest to pas trawy strzyżonej na długość od 0,5 do 2 cm, który ciągnie się od tee, czyli miejsca startu, do greenu, czyli obszaru najkrócej wystrzyżonej trawy. Tak więc fairway woody są to woody numer #3 oraz #5, które służą do wybijania piłki bezpośrednio z obszaru fairway na polu golfowym. Nie są to natomiast kije golfowe do wybijania piłki do golfa z trudnych położeń, takich jak rough, piasek itp. Znane i cenione marki golfowe specjalizujące się w produkcji kijów do golfa mają w swojej ofercie również fairway woody. W ofercie m.in. Callaway, Mizuno Golf, Cobra, Benross, Ping, TaylorMade, Titleist oraz Wilson Staff znajdziemy znakomite fairway woody. Przyjrzyjmy się bliżej kilku topowym modelom.

Fairway Woody – lekkie kije golfowe do długich uderzeń

To tylko niektóre spośród mnóstwa znakomitych modeli kijów do golfa z grupy fairway wood oferowanych przez topowe marki branży golfowej. Woody, w tym także fairway woody, są to długie, lekkie kije do wykonywania długich uderzeń. Rozpoczynają grę, więc wiele od nich zależy. Nadają ton dalszej rozgrywce. Zasięg woodów wynosi ponad 200 metrów. Za ich pomocą wybija się piłkę zarówno z tee, jak i trawy. Różnią się nachyleniem główki i od tego właśnie zróżnicowania zależy ich numeracja. Woodów nie może zabraknąć w torbie golfisty, dlatego szalenie ważne jest dobrać te kije golfowe odpowiednia dla własnych, indywidualnych preferencji, tak by przełożyły się na komfort gry oraz osiągi.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies