Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Drivery - kije golfowe

Driver to najdłuższy z kijów golfowych. Jego główka ma zazwyczaj 460 cm3 objętości. Jest też zarazem najlżejszym z kijów w torbie golfisty. Służy do wykonywania pierwszego uderzenia na najdłuższych dołkach na polu golfowym (oznaczonych PAR 5 i PAR4). Jest to kij o najdłuższym shafcie spośród kijów. Jego konstrukcja nie przewiduje uderzenia piłki leżącej na ziemi, dlatego przy zagraniach driverem używa się specjalnej podstawki pod piłkę, tzw. tee. Dobór i optymalizacja driverów to bardzo ważny element budowania dopasowanej torby golfowej. Nasze centra fittingu zajmują się od lat fittingiem driverów i są w tym zakresie prawdziwymi specjalistami. Pomagamy dobrać wagę, długość, kąt, wyważenie i wszystkie ustawienia tego typu kijów. W naszej ofercie znajdują się czołowi producenci, którzy od lat wygrywją wszystkie rankingi: Callaway, TaylorMade, Titleist, Cobra, Mizuno.

Marki

Drivery – kije do golfa, których nie może zabraknąć w torbie golfisty

Golf jest fascynującą dyscypliną sportową. Pomimo spokojnego, niespiesznego przebiegu gry, potrafi wzbudzać spore emocje i przyciągać na pole golfowe tłumy kibiców dopingujących swoich faworytów. Profesjonalni gracze potrafią natomiast zadziwić umiejętnościami, wykonując doskonale wymierzone uderzenia i ostatecznie w świetnym stylu kierując piłkę do dołka. Jednak na co by się zdały nawet najwyższe umiejętności, gdyby nie było czym tej piłki posyłać w podróż w kierunku chorągiewki?

Driver, iron, putter i inne kije golfowe, czyli narzędzia, bez których golfista nie może się obejść

Nie trzeba chyba podkreślać roli, jaką kije go golfa pełnią w tej dyscyplinie. Każdy, kto chociaż raz widział rozgrywkę na polu golfowym – choćby na ekranie telewizora czy komputera – wie, że kije są nierozerwalnie związane z grą i towarzyszą golfiście od jej początku aż do samego końca. Kij jest dla niego tym, czym rakieta dla tenisisty lub rower dla kolarza. Jednak w golfie sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Nie wystarczy jeden kij golfowy, żeby z satysfakcją zaliczać kolejne dołki. Potrzebny jest zestaw kijów, który będzie zawierał różne ich rodzaje, bowiem każdy z nich przeznaczony jest do wykonywania konkretnych uderzeń i sprawdza się w określonych okolicznościach. Kije do golfa dzielimy pod tym względem m.in. na drivery, fairway woody , irony, wedge, hybrydy oraz puttery. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna lub planuje rozpocząć swoją przygodę z golfem, wielość kształtów i nazw kijów może być nieco przytłaczająca, ale to tylko pierwsze wrażenie. Wystarczy poświęcić chwilę na poszukiwanie informacji na jednej ze stron internetowych dotyczących golfa lub porozmawiać z doświadczonym golfistą. Dzięki temu początkujący gracz szybko zorientuje się, jaka jest różnica między putterem a ironem oraz do czego służy driver.

Driver – najdłuższy, a zarazem najlżejszy kij do golfa. Sprzęt o konkretnym przeznaczeniu

Jak wyżej wspomnieliśmy, istnieją różne rodzaje kijów golfowych. Putter przykładowo jest kijem używanym na ostatnim etapie dołka. Po uderzeniu nim piłki, ta toczy się po greenie i ostatecznie wpada do otworu. Wedge używa się m.in. do gry na greenie, do omijania przeszkód lub wydostawania piłeczki z bunkra. Driver natomiast służy graczowi do adresowania piłeczki w początkowej fazie dołka. Tak jak klucz otwiera drzwi, tak driver jest kijem otwierającym golfiście drogę do ukończenia najdłuższych dołków na polu golfowym. Jego zadaniem jest posłanie piłki daleko na fairway. Warto wiedzieć, że driver jest kijem, którego konstrukcja nie przewiduje wykonywania uderzeń piłki leżącej na ziemi. Stosuje się w jego przypadku specjalne podstawki pod piłkę, tzw. tee.

Drivery to kije do golfa o najdłuższym shafcie oraz największej główce – jej objętość wynosi zwykle 460 cm3. Ponadto kije golfowe tego rodzaju są najlżejsze z całego zestawu. Wszystko po to, żeby umożliwić golfiście wykonanie szybkiego, mocnego uderzenia, które wyśle piłkę golfową tak daleko, jak to tylko możliwe.

W poszukiwaniu drivera. Jak dobrać dla siebie odpowiedni kij golfowy?

Na rynku dostępne są różne rodzaje driverów. Kije golfowe różnią się jakością oraz parametrami, dlatego kompletując idealny zestaw dla siebie, nie warto brać pierwszego lepszego sprzętu z półki sklepowej. Kij golfowy pod względem długości powinien być dobrany do naszego wzrostu – zbyt krótki lub zbyt długi kij sprawi, że nie będzie się nam grało komfortowo i zamiast miło spędzić czas, będziemy poirytowani i zniechęceni. Drivery różnią się też ceną, ale nie powinniśmy się bezkrytycznie kierować niskimi kosztami. Tani sprzęt z sieciówek może znacząco odstawać pod względem jakości od tego proponowanego przez wiodące marki. Oczywiście nie oznacza to, że musimy celować w najwyższą półkę cenową. Przed kupnem kija najlepiej przejrzeć ofertę kijów do golfa i rozeznać się w dostępnych na rynku modelach. Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani, który kij będzie dla nas najlepszy, warto zaufać profesjonalistom, którzy w razie potrzeby doradzą i pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies