Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kije golfowe damskie

Kije golfowe dedykowane kobietom uwzględniają różnice w budowie ciała pomiędzy golfistkami i golfistami. Nie ma oczywiście na to jednej generalizującej reguły, ale zazwyczaj kobiety dysponują mniejszą siłą i, co za tym idzie, mniejszym transferem energii do piłki golfowej podczas uderzenia. W wyniku tego prędkość początkowa piłki uzyskiwana przy uderzeniach kobiet jest mniejsza niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Kobiety niejednokrotnie są drobniejszej budowy ciała, mają mniejsze dłonie, co też przekłada się na dobór chociażby gripu. Wiodące marki golfowe tworząc zestawy dedykowane stricte kobietom, biorą pod uwagę wszystkie te parametry i projektują optymalne kije golfowe dla pań.

Marki

Damskie kije golfowe

Damskie kije golfowe uwzględniają w swojej konstrukcji to, że kobiety mają mniejszą prędkość uderzenia i są mniej nastawione na siłową grę niż mężczyzni. Wychodząc naprzeciw potrzebom graczy, konstruktorzy stworzyli całą gamę kijów. Znajdzie wśród nich coś dla siebie: junior, kobieta i wysportowany mężczyzna.

Gotowy zestaw czy skompletowane sztuka po sztuce - najlepsze damskie kije golfowe

Piękno gry w golfa polega również na umiejętnym doborze kijów w zależności od miejsca uderzenia, ukształtowania terenu itd. Dobrze, aby adept od początku nauki zdobywał i tę umiejętność. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup zestawu na przykład modelu kijów golfowych damskich Taylor Made Kalea, który zawiera wszystkie niezbędne kije. Jest on często tańszy niż kije golfowe, torba i inne akcesoria kupowane oddzielnie. W miarę nabierania wprawy i zużywania się sprzętu można kije z zestawu zastępować innymi modelami. Oczywiście w sprzedaży są zestawy zawierające damskie kije golfowe. W ramach zestawu można wybierać spośród kilku opcji shaftów, wersji męskich i damskich oraz konfigurować set w ramach dostępnej w nim liczby kijów. Rekomendowaną specyfikację i skład zestawu można otrzymać od profesjonalnego fittera lub skorzystać z podpowiedzi trenera. Poprawność konfiguracji można sprawdzić w fitting center, gdzie do testowania udostępnione są kije.
Zestaw ma jeszcze jedną zaletę - jednolitą stylistykę począwszy od wyglądu główek, przez ochraniacze na długie kije, aż po pasującą do całości torbę. Przykładem takiego zestawu może być zestaw kijów golfowych Wilson Allure Ladies.

Czym się różnią damskie kije golfowe od męskich?

Na pierwszy rzut oka irony damskie są o około 0.5” krótsze od męskich. Damskie kije golfowe typu: hybryda, wood i driver są o 1” krótsze od kijów męskich. Zestawy damskie mogą być mniejsze o jeden kij, gdyż nie ma w nich najdłuższej hybrydy.
O ile lofty driverów męskich są dostępne w dwóch wersjach regulowanych w zakresie 8.5º - 12.5º lub 10.5º - 14.5º, o tyle lofty driverów damskich są tylko w rozmiarze 10.5º - 14.5º.
Damskie kije golfowe typu driver mają często największą obecnie dopuszczalną przepisami wielkość główki - 460 cc. Rozwiązanie takie powoduje powiększenie powierzchni poprawnego trafienia w piłkę. Tym samym redukuje liczbę mniej udanych uderzeń (tzw. off-centre shots).
Damskie kije golfowe charakteryzują się wysokim momentem bezwładności (tzw. MOI). Sprawia on, że przy uderzeniu główka zachowuje się bardziej stabilnie a przez to kij jest bardziej wybaczalny.
Hybrydy mają dociążenie w tylnej części główek. Ułatwiają wybicie piłki pod większym kątem początkowym a to przekłada się na uzyskiwane odległości. W rezultacie są łatwiejszy w grze niż tradycyjne żelaza.
Kolejne różnice można poczuć biorąc damskie kije golfowe do ręki. Są one lżejsze od kijów męskich. Mniejsza waga wynika nie tylko ze zredukowanej długości, ale także z zastosowania ultralekkich, wysokiej jakości, grafitowych shaftów.
Golfistki chwalą sobie wrażenie jakie powodują bardzo przyjemne w dotyku, miękkie gripy.

Damskie kije golfowe jako miejsce implementacji najnowszych technologii

Do konstruowania kijów golfowych zaprzęgnięto ostatnio systemy sztucznej inteligencji. W obszarze ograniczeń nałożonych przez przepisy była ona w stanie stworzyć arcydzieło powstałe z połączenia inżynierii materiałowej, mechaniki i wzornictwa.
Najnowsze kije golfowe mają tak ukształtowane główki, aby zwiększyć realną sprężystość lica. Rozwiązanie to pozwala nadać piłce dodatkową prędkość, co przekłada się na wzrost osiągów bez potrzeby używania większej siły. Przyjemność gry podnosi system tłumienia wibracji. Kij, w którym zaimplementowano to rozwiązanie przy trafieniu w piłkę golfową wydaje niemal doskonały dźwięk. Oferta sklepu ze sprzętem golfowym posiada ogólną szeroką ofertę na sprzęt golfowy i kije do gry w golfa.
Inną wartą uwagi nowinką konstrukcyjną jest zaawansowany kształt lica w centralnej części główki. Powoduje ona zwiększenie realnej sprężystości na środku lica, aby uderzenia zyskiwały większą energię i prędkość początkową. Przekłada się to na wydłużenie strzału. Trafienie piłki golfowej poza środkiem lica jest kompensowane przez większą sprężystość i nie powoduje straty kierunku ani odległości.

Personalizacja – czyli jak najlepiej dopasować damskie kije golfowe

Wybierając się po zakup kijów golfowych warto zarezerwować sobie na wizytę w sklepie sporo czasu. Nie zdziw się, jeśli rozpocznie się ona od podejrzenia stylu gry. Pomoże to w zawężeniu obszaru poszukiwań. Zarówno zestaw kijów jak i pojedyncze kije można modyfikować w pewnych granicach, aby uzyskać idealne dopasowanie sprzętu do konkretnej osoby. Propozycją pełnego zestawu może być zestaw kijów golfowych damskich Callaway Solaire

Kije golfowe damskie, czyli zestawy dla kobiet na polu golfowym

Golf to nie tylko męski sport. Wręcz przeciwnie, od początku tej dyscypliny sportowej na polu golfowym można było dostrzec również panie. Pierwsze oficjalne, pisemne wzmianki o kobietach grających w golfa pochodzą z szesnastowiecznej Szkocji, w której tą dyscypliną sportową parała się królowa Maria I Stuart. Golf ze szkockich pastwisk, gdzie pasterze wypełniali nim nudny czas, trafił na salony i – przynajmniej w sposób mentalny – już na nich pozostał. Kobiety miały duży wpływ na rozwój golfa, mimo tego wiele klubów na świecie przez lata usilnie nie dopuszczało do nich płci pięknej. Pierwszy odnotowany turniej golfa dla kobiet odbył się w 1811 roku, natomiast pierwszy kobiecy klub golfowy powstał w roku 1867. Pierwszą profesjonalną golfistką na świecie została w 1934 roku Helen Hicks. Dziś mamy coraz więcej kobiet na polach golfowych i coraz więcej sprzętu golfowego dedykowanego golfistkom. Znane światowe marki oferują coraz więcej zestawów skierowanych właśnie w stronę pań.

Kobiecy kij golfowy, czyli komfort, lekkość i precyzja

Wspomniane zestawy zawierające kije golfowe dla pań to tylko niektóre z dostępnych na rynku znakomitych propozycji golfowych w wersji damskiej. Golfistki mają jednak w czym wybierać. Ben Sayers M8 Ladies, Ben Sayers M8 Blue Sky Ladies, zestaw golfowy damski Masters GX1, zestaw damski Spalding Tour Red Ladies, kije golfowe damskie Spalding Executive Ladies, Willson Allure Ladies oraz Wilson X-31 Ladies to kolejne zestawy golfowe stworzone z myślą właśnie o płci pięknej na polu golfowym. Dużym ułatwieniem jest umieszczanie ich w kompletnych, damskich zestawach, które dodatkowo każda golfistka może skonsultować w Fitting Center BogiGolf i pod okiem specjalistów spersonalizować swój zestaw kijów do golfa. Golf jest dyscypliną sportową, w której dbałość o detale, zarówno w kwestii kolejnych etapów gry, jak i doboru sprzętu sportowego, ma ogromne znaczenie tak dla samej etykiety, jak i osiąganych wyników. A przecież każdy gra, aby wygrać, a przynajmniej dobrze i komfortowo spędzić czas. Kije golfowe dobrane w odpowiedni sposób na pewno się do tego przyczynią.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies