Kije golfowe damskie

Mizuno T20 Wedge kije golfowe

Damskie kije golfowe

Damskie kije golfowe uwzględniają w swojej konstrukcji to, że kobiety mają mniejszą prędkość uderzenia i są mniej nastawione na siłową grę niż mężczyzni. Wychodząc naprzeciw potrzebom graczy, konstruktorzy stworzyli całą gamę kijów. Znajdzie wśród nich coś dla siebie: junior, kobieta i wysportowany mężczyzna.

Gotowy zestaw czy skompletowane sztuka po sztuce - najlepsze damskie kije golfowe

Piękno gry w golfa polega również na umiejętnym doborze kijów w zależności od miejsca uderzenia, ukształtowania terenu itd. Dobrze, aby adept od początku nauki zdobywał i tę umiejętność. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup zestawu na przykład modelu kijów golfowych damskich Taylor Made Kalea, który zawiera wszystkie niezbędne kije. Jest on często tańszy niż kije golfowe, torba i inne akcesoria kupowane oddzielnie. W miarę nabierania wprawy i zużywania się sprzętu można kije z zestawu zastępować innymi modelami. Oczywiście w sprzedaży są zestawy zawierające damskie kije golfowe. W ramach zestawu można wybierać spośród kilku opcji shaftów, wersji męskich i damskich oraz konfigurować set w ramach dostępnej w nim liczby kijów. Rekomendowaną specyfikację i skład zestawu można otrzymać od profesjonalnego fittera lub skorzystać z podpowiedzi trenera. Poprawność konfiguracji można sprawdzić w fitting center, gdzie do testowania udostępnione są kije.
Zestaw ma jeszcze jedną zaletę - jednolitą stylistykę począwszy od wyglądu główek, przez ochraniacze na długie kije, aż po pasującą do całości torbę. Przykładem takiego zestawu może być zestaw kijów golfowych Wilson Allure Ladies.

Czym się różnią damskie kije golfowe od męskich?

Na pierwszy rzut oka irony damskie są o około 0.5” krótsze od męskich. Damskie kije golfowe typu: hybryda, wood i driver są o 1” krótsze od kijów męskich. Zestawy damskie mogą być mniejsze o jeden kij, gdyż nie ma w nich najdłuższej hybrydy.
O ile lofty driverów męskich są dostępne w dwóch wersjach regulowanych w zakresie 8.5º - 12.5º lub 10.5º - 14.5º, o tyle lofty driverów damskich są tylko w rozmiarze 10.5º - 14.5º.
Damskie kije golfowe typu driver mają często największą obecnie dopuszczalną przepisami wielkość główki - 460 cc. Rozwiązanie takie powoduje powiększenie powierzchni poprawnego trafienia w piłkę. Tym samym redukuje liczbę mniej udanych uderzeń (tzw. off-centre shots).
Damskie kije golfowe charakteryzują się wysokim momentem bezwładności (tzw. MOI). Sprawia on, że przy uderzeniu główka zachowuje się bardziej stabilnie a przez to kij jest bardziej wybaczalny.
Hybrydy mają dociążenie w tylnej części główek. Ułatwiają wybicie piłki pod większym kątem początkowym a to przekłada się na uzyskiwane odległości. W rezultacie są łatwiejszy w grze niż tradycyjne żelaza.
Kolejne różnice można poczuć biorąc damskie kije golfowe do ręki. Są one lżejsze od kijów męskich. Mniejsza waga wynika nie tylko ze zredukowanej długości, ale także z zastosowania ultralekkich, wysokiej jakości, grafitowych shaftów.
Golfistki chwalą sobie wrażenie jakie powodują bardzo przyjemne w dotyku, miękkie gripy.

Damskie kije golfowe jako miejsce implementacji najnowszych technologii

Do konstruowania kijów golfowych zaprzęgnięto ostatnio systemy sztucznej inteligencji. W obszarze ograniczeń nałożonych przez przepisy była ona w stanie stworzyć arcydzieło powstałe z połączenia inżynierii materiałowej, mechaniki i wzornictwa.
Najnowsze kije golfowe mają tak ukształtowane główki, aby zwiększyć realną sprężystość lica. Rozwiązanie to pozwala nadać piłce dodatkową prędkość, co przekłada się na wzrost osiągów bez potrzeby używania większej siły. Przyjemność gry podnosi system tłumienia wibracji. Kij, w którym zaimplementowano to rozwiązanie przy trafieniu w piłkę golfową wydaje niemal doskonały dźwięk. Oferta sklepu ze sprzętem golfowym posiada ogólną szeroką ofertę na sprzęt golfowy i kije do gry w golfa.
Inną wartą uwagi nowinką konstrukcyjną jest zaawansowany kształt lica w centralnej części główki. Powoduje ona zwiększenie realnej sprężystości na środku lica, aby uderzenia zyskiwały większą energię i prędkość początkową. Przekłada się to na wydłużenie strzału. Trafienie piłki golfowej poza środkiem lica jest kompensowane przez większą sprężystość i nie powoduje straty kierunku ani odległości.

Personalizacja – czyli jak najlepiej dopasować damskie kije golfowe

Wybierając się po zakup kijów golfowych warto zarezerwować sobie na wizytę w sklepie sporo czasu. Nie zdziw się, jeśli rozpocznie się ona od podejrzenia stylu gry. Pomoże to w zawężeniu obszaru poszukiwań. Zarówno zestaw kijów jak i pojedyncze kije można modyfikować w pewnych granicach, aby uzyskać idealne dopasowanie sprzętu do konkretnej osoby. Propozycją pełnego zestawu może być zestaw kijów golfowych damskich Callaway Solaire
Titleist Vokey SM8 kije golfowe

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook