Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Zestawy ironów dla leworęcznych

Irony - żelaza dla leworęcznych to najliczniejsza grupa kijów golfowych, spośród dopuszczalnych 14, w torbie każdego golfisty. Zazwyczaj gracz ma ich w torbie 6-7 sztuk. Różnią się one od siebie kątem nachylenia lica kija (część uderzająca w piłkę), generując tym samym różną wysokość lotu piłki i tym samym różny dystans na jaki leci piłka. Zazwyczaj sąsiednie irony (np. 7 i 8) posyłają piłkę na dystans różny o 10 m. Oprócz tego irony dzielą się w zależności od gracza dla jakiego są przeznaczone – dla graczy początkujących są tzw. „game improvements”, czyli irony nieco „naprawiające” złe uderzenie (posiadają wstawki z ciężkiego metalu, różnych polimerów, itp.). Ich główki są dość duże. Drugą grupą są irony tzw. „player irons”, czyli przeznaczone dla graczy bardzo zaawansowanych. Takie irony leworęcznie pozwalają na kształtowanie trajektorii lotu piłki.

Marki

Kompletny zestaw ironów leworęcznych – jaki wybrać?

Najczęściej w torbie golfisty możemy spotkać zestaw ironów od 5 do 9, czyli 5, 6, 7, 8, 9. Oprócz tego gracze uzupełniają irony kijami, z ich podgrupy – czyli tzw. wedge. Są to np. PW, SW. Taki zestaw od 5 do SW to bardzo uniwersalne zestawienie wszystkich niezbędnych kijów z tej grupy. Generalnie żelaza leworęczne występują również w wersji 4 i 3, ale są to już stosunkowo trudne kije i zazwyczaj gracze zastępują je kijami typu hybryda o takich samych kątach lica kija.

Game improvement czy player irons?

Stając przed wyborem jaki typ ironów leworęcznych wybrać musimy się zdecydować jakie kije wybrać – czy te z większymi główkami czy te pośrednie czy może kije dla graczy zaawansowanych. Na te pytania na pewno odpowie Wam osoba dokonująca fittingu kijów oraz każdy PRO w Waszym klubie golfowym. Ważne jest to, aby mierzyć siły na zamiary i kupić taki zestaw ironów leworęcznych, aby ułatwiał Wam grę w golfa a nie ją utrudniał. Jeśli dopiero zaczynasz grać – bez zastanowienia wybierz kije game improvement. Jeśli grasz już jakiś czas to warto wybrać się albo na „demo days” albo na fitting i spróbować czegoś bardziej zaawansowanego.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies