Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Drivery dla leworęcznych

Golfista w torbie golfowej może posiadać nie więcej niż 14 kijów. Jednym z nich jest driver dla golfisty leworęcznego – kij, specyficzny, najdłuższy a zarazem najlżejszy z wszystkich kijów. Posiada największą główkę – 460 cm3, która może być wykonana z różnego rodzaju materiałów lub ich kombinacji – np. włókno węglowe, stopy metali, tworzywa sztuczne, itp. Jest to również jedyny kij w torbie gracza, którym nie uderza się piłki leżącej na trawie. Jego konstrukcja wymaga umieszczenia piłeczki golfowej na tee (kołeczek). Driver jest kijem, który posyła piłkę najdalej z wszystkich dostępnych kijów. Od tego czy gracz zagra dobry drive na fairway może zależeć wynik końcowy jaki uzyska na tym dołku.

Marki

Drivery dla osób leworęcznych - szeroka oferta w sklepie Bogigolf.com.pl

Driver dla golfisty leworęcznego może być wykonany w pełni z różnego rodzaju stopów metali, może być kombinacją stopów metali (zazwyczaj lico drivera) oraz włókna węglowego. Może posiadać na spodzie główki kija przeróżne systemy pozwalające na poprawę złych uderzeń – są to np. szyny z przestawnymi ciężarkami, obracane tarcze z różnym rozmieszczeniem wagi na ich powierzchni lub wymienne ciężarki. Oprócz tego drivery mają różne kąty lica kija – 9, 10,5, 12, itp. Również shaft drivera może mieć różną sztywność – od miękkich Ladies po bardzo sztywne XStiff. Dlatego ważne jest, aby driver został dobrany przez doświadczonego fittera tak, aby jak najbardziej pasował do swingu golfisty.

Zmienny kąt lica kija w driverze dla leworęcznego golfisty – co to takiego?

Większość producentów kijów golfowych posiada w swojej ofercie drivery z możliwością przestawienia kąta lica kija. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odkręcanego shaftu oraz specjalnego adaptera, umieszczonego na shafcie. Jego konstrukcja pozwala na osiągnięcie różnego kąta lica kija w zależności od pozycji, w jakiej znajduje się w momencie instalowania w główce kija. Brzmi to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest to proces banalnie prosty. Dzięki temu mamy możliwość zmiany kąta kija (w ograniczonym zakresie), dzięki czemu możemy nieco zaadaptować kij do naszego swingu.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies