Drivery dla leworęcznych

Golfista w torbie golfowej może posiadać nie więcej niż 14 kijów. Jednym z nich jest driver dla golfisty leworęcznego – kij, specyficzny, najdłuższy a zarazem najlżejszy z wszystkich kijów. Posiada największą główkę – 460 cm3, która może być wykonana z różnego rodzaju materiałów lub ich kombinacji – np. włókno węglowe, stopy metali, tworzywa sztuczne, itp. Jest to również jedyny kij w torbie gracza, którym nie uderza się piłki leżącej na trawie. Jego konstrukcja wymaga umieszczenia piłeczki golfowej na tee (kołeczek). Driver jest kijem, który posyła piłkę najdalej z wszystkich dostępnych kijów. Od tego czy gracz zagra dobry drive na fairway może zależeć wynik końcowy jaki uzyska na tym dołku.

Fitting kijów golfowych

Marki

Drivery dla osób leworęcznych - szeroka oferta w sklepie Bogigolf.com.pl

Driver dla golfisty leworęcznego może być wykonany w pełni z różnego rodzaju stopów metali, może być kombinacją stopów metali (zazwyczaj lico drivera) oraz włókna węglowego. Może posiadać na spodzie główki kija przeróżne systemy pozwalające na poprawę złych uderzeń – są to np. szyny z przestawnymi ciężarkami, obracane tarcze z różnym rozmieszczeniem wagi na ich powierzchni lub wymienne ciężarki. Oprócz tego drivery mają różne kąty lica kija – 9, 10,5, 12, itp. Również shaft drivera może mieć różną sztywność – od miękkich Ladies po bardzo sztywne XStiff. Dlatego ważne jest, aby driver został dobrany przez doświadczonego fittera tak, aby jak najbardziej pasował do swingu golfisty.

Zmienny kąt lica kija w driverze dla leworęcznego golfisty – co to takiego?

Większość producentów kijów golfowych posiada w swojej ofercie drivery z możliwością przestawienia kąta lica kija. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odkręcanego shaftu oraz specjalnego adaptera, umieszczonego na shafcie. Jego konstrukcja pozwala na osiągnięcie różnego kąta lica kija w zależności od pozycji, w jakiej znajduje się w momencie instalowania w główce kija. Brzmi to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest to proces banalnie prosty. Dzięki temu mamy możliwość zmiany kąta kija (w ograniczonym zakresie), dzięki czemu możemy nieco zaadaptować kij do naszego swingu.

Serwis kijów golfowych

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u