Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Ping Kije golfowe

Ping jest amerykańską marką sprzętu golfowego oraz odzieży dla golfistów. Obecnie firma ma siedzibę w Phoenix w stanie Arizona w USA. Jej historia sięga roku 1959, kiedy założyciel Ping Karsten Solheim po zakończeniu swojej kariery inżynierskiej w General Electric rozpoczął produkcję putterów. Pierwszym miejscem, które służyło za zakład produkcyjny, był wówczas garaż Solheima w Redwood City w Kalifornii, natomiast pierwszym wyprodukowanym kijem był miotacz PING 1-A, w którym Solheim zmodernizował mocowanie trzonka, przesuwając go bardziej na środek, w porównaniu do innych znanych mu kijów. Przeniósł tym sam większość ciężaru kija na obwód. Solheim przywiązywał wagę do detali, a także skłonności do nieustannego ulepszania produktów, co przełożyło się na uznanie dla marki. Ciekawostką jest geneza nazwy firmy, gdyż „Ping” pochodzi od dźwięku, jaki usłyszał Karsten Solheim, uderzając metalem w piłkę. Dziś w ofercie marki Ping znajdziemy między innymi czapki, opaski, koszulki, torby i inne części garderoby oraz akcesoria przeznaczone dla golfistów, a także oczywiście kije golfowe.

Aerodynamiczna seria G410, czyli flagowe kije golfowe Pinga

Flagowym driverem Ping jest Ping G410 LST Driver pochodzący z nowej serii obejmującej golfowe kije tej marki. Kij ten posiada unikalną możliwość zmiany środka ciężkości na obwodzie główki, co w konsekwencji zwiększenia efekt i wpływ na trajektorię draw, neutral oraz fade. Cała seria G410 LST ma minimalnie mniejsze główki 450cc i jest zoptymalizowana do zmniejszenia rotacji wstecznej piłki. Wcześniejsze drivery Ping – G410 Plus oraz G410 SFT, to kije, które również świetnie sprawdzały się na polu golfowym. Kij golfowy G410 Plus również ma zmienny środek ciężkości główki, co pozwala na kontrolowanie toru lotu piłki, a to z kolei zapewnia tourowy poziom dopasowania. Technologie zastosowane w tych kijach zwiększają MOI, podnoszą prędkość piłki oraz wybaczalność – strzały są dalsze i prostsze. Kolejny driver G410 SFT, którego skrót pochodzi od Straight Flight Technology, powiela zalety drivera G410 Plus, wzbogacając je o maksymalną korekcję strzałów typu fade i slice. Warto wspomnieć, że w modelach G410 do wyboru są cztery shafty podstawowe i niemalże nieograniczone opcje zamawiania kijów custom z dowolnym kształtem. Kije golfowe G410 charakteryzuje również fantastyczny, modernistyczny i profesjonalny wygląd. Producent marka Ping zadbał o każdy detal konstrukcji – z tyłu główek wtopiono specjalnie dopasowaną aluminiowo-elastomerową wstawkę, która ma na celu wytłumienie wibracji przy uderzeniu. Dużą wybaczalność kije te zawdzięczają użytej w nich technologii COR-Eye.

Kute lico i stal maraging – więcej energii, większe odległości

Zarówno woody, irony, jak i hybrydy Ping produkowane są przy zastosowaniu coraz to nowszych technologii i dbałości o każdy detal konstrukcji. Cechą charakterystyczną, i zarazem unikatową technologią stosowaną przy produkcji kijów golfowych marki Ping, jest opatentowany sposób obróbki lica. Lico najpierw jest wykuwane, a później poddawane specjalnemu procesowi cieplnemu. W efekcie jest ono niezwykle cienkie, co pozwala przekazać więcej energii do piłki golfowej, a to przekłada się na większe odległości. Crossovery Pinga są skrzyżowaniem najlepszych cech ironów i hybryd. Posiadają grafitowy lub stalowy shaft zaczerpnięty z hybryd, natomiast lico ze stali maraging, która jest dużo bardziej wytrzymała niż stal nierdzewna i, poprzez efekt trampoliny, pozwala na osiąganie większych prędkości początkowych piłki. Kije golfowe Ping dają możliwość precyzyjnego dostosowania trajektorii lotu piłki. Zastosowana przy wykonaniu lica stal maraging pozwala wybić piłkę dalej i wyżej. Ping daje niemal nieograniczone możliwości doboru shaftu. Kije można dopasować do indywidualnych preferencji, swingu, umiejętności oraz techniki i upodobań. Marka Ping oferuje również zestawy juniorskie oraz damskie wersje kijów golfowych.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies