Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Gripy do kijów golfowych typu putter

O putterze mówi się, że to jeden z najważniejszych kijów golfowych. Używa się go do krótkich, płaskich uderzeń, a mianowicie toczenia piłki golfowej na greenie w kierunku dołka. O kluczowym znaczeniu gripów w konstrukcji kija golfowego również nie można zapomnieć. Z połączenia tych dwóch aspektów wynika, jak bardzo istotny jest prawidłowo dobrany grip w putterze. Na szczęście rynek sprzętu golfowego rozwija się prężnie, producenci rzucają się w wir coraz to nowszych technologii, ulepszając produkty golfowe do perfekcji. Jeśli chodzi o gripy do putterów, w sklepie Bogigolf znajdziemy wiele ciekawych propozycji.

Marki

SuperStroke – najpopularniejsze gripy do putterów

Misją marki SuperStroke jest pomaganie golfistom w tym, aby każdy zamach i każde uderzenie były jak najlepsze. Każdego dnia ulepszają więc swoje gripy, podążając za nowymi technologiami, a czasami wręcz je wyprzedzając. SuperStroke to jedne z najpopularniejszych gripów do putterów na świecie, które hitem wdarły się na rynek i spowodowały, że wielu profesjonalnych golfistów zmieniło gripy w swoich kijach golfowych na produkty SuperStroke. W asortymencie marki znajdziemy mnóstwo rewelacyjnych modeli gripów, np. wykonany z najwyższej jakości materiałów SuperStroke Claw Putter Grip. 13 cali i około 100 g wagi to idealne połączenie przestrzeni i wagi. Model ten jest ciut cięższy niż inne gripy tej marki, dzięki czemu świetnie balansuje wagę puttera. Model ten doskonale sprawdzi się dla graczy, którzy preferują tradycyjne, zwężające się ku dołowi kształty gripów. Mamy tutaj twardszy rdzeń i bardziej miękki materiał wokół niego, co daje znakomite czucie.

SuperStroke Traxion Tour oraz Traxion Pistol GT

Kolejne modele gripów SuperStroke, na które z pewnością warto zwrócić uwagę, to seria Traxion Tour. Technologia Traxion polega na zwiększeniu w najistotniejszych obszarach gripu przyczepności oraz tarcia. Efekt ten SuperStroke uzyskuje za pomocą użycia odpowiednich materiałów. Zwiększona przyczepność sprawia, że gracz pewniej trzyma kij, co daje dodatkowy komfort i pewność przy grze na greenie. W serii Traxion zastosowana również technologię Spine, która uwypukla dolną część gripu – miejsce łączeń szwów, co również przekłada się na lepsze czucie pod palcami i zwiększa pewność podczas gry. Idąc za ciosem, SuperStroke wypuścił nową linię Traxionów, a mianowicie Traxion Pistol GT. Jedną z cech szczególnych gripów SuperStroke jest stała szerokość na całej długości gripu. W serii Traxion Pistol GT zawarto wszystkie zalety SuperStroke, łącząc je z tradycyjnym profilem górnej części gripu. Ten klasyczny styl łączy się tutaj z charakterystycznym dla marki wykorzystaniem poprawiającego czucie bardzo miękkiego materiału. Model SuperStroke Traxion Pistol GT Tour Putter Grip jest najcieńszym w tej serii. Łączy on specyfikację Tour z klasycznymi cechami SuperStroke. W linii Traxion Pistol GT zastosowano także technologię Tech-Port stwarzająca efekt przeciwwagi, co powoduje jeszcze większą stabilność całego puttera. Polega ona na zastosowaniu dodatkowych ciężarków, co daje efekt przeciwwagi, a tym samym zmniejsza realną masę główki kija odczuwaną przez golfistę w trakcie wykonywania swingu. W sprzedaży znajdziemy ciężarki o wadze 25 g, 50 g oraz 75 g. Dobór odważnika odpowiedniego dla siebie da w efekcie lepszą kontrolę puttowania. Odczuwalna waga główki zmniejsza się, a uderzenia stają się bardziej precyzyjne. Ciężarki kupuje się osobno i wkręca w odpowiednie miejsce na gripie.

Golf Pride, Winn i inne znakomite marki gripów do putterów

Wśród przeznaczonych do putterów gripów na uwagę zasługują również gripy Golf Pride Tour. Producent proponuje modele zróżnicowane cenowo, od trzykrotnie tańszych od gripów SuperStroke po niemalże tożsame kosztowo. Interesującą propozycją z pewnością jest Golf Pride Tour SNSR, których kształt powstał przy wsparciu zawodników ze światowej czołówki. Model ten jest dostępny w dwóch wersjach – Contour oraz Straight. Golf Pride Tour SNSR Contour cechuje wspomniany wcześniej profil pistol, czyli ze znacznym powiększeniem w górnej części, które zapewnia pewniejszy uchwyt kija golfowego w dłoni podczas puttowania. Z kolei Golf Pride Tour SNSR Straight to nie zwężający się ku dołowi, równy profil gripu. Golfiści mogą więc wybrać model, który bardziej odpowiada ich upodobaniom i przyzwyczajeniom. Obydwa natomiast, za sprawą bardzo miękkiej gumy, z której są wykonane, charakteryzują się znakomitym czuciem. Ciekawą propozycją są również gripy producenta Winn Grips, np. model Winn Excel Medallist Pistol putter grip. Ten ergonomiczny grip z wyprofilowanym przodem poprawia stabilność w dłoni, a ta na greenie ma ogromne znaczenie. Golf jest sportem, w którym na sukces składają się najdrobniejsze detale. Stabilność i dobre czucie przy uderzeniach mają ogromny wpływ na pewność, komfort i tym samym wynik gry. Twardszy rdzeń Winn Excel Medallist Pistol jest otoczony miękką powłoką zewnętrzną. Grip ten jest dostępny również w ciut droższej wersji Jumbo, dla graczy z większymi dłońmi lub po prostu preferujących trochę większy rozmiar gripu podczas puttowania. Jednym z najnowszych modeli gripów do putterów marki Winn jest WinnPro X 1.32. Cechuje go stała grubość – putter nie zwęża się ku dołowi, co nie tylko zwiększa stabilność, ale również zapobiega skręcaniu nadgarstków podczas puttowania. Do tego taki niezwężający się, przedłużony profil daje większą powtarzalność uderzeń. To tylko niektóre z szerokiej gamy wyśmienitych gripów do putterów. Marki golfowe prześcigają się w coraz to lepszych produktach, a golfiści mają w czym wybierać. Trzymanie kija golfowego w dłoni powinno być pewne, stabilne, dawać odpowiednie czucie, kontrolę oraz precyzję uderzeń. Grip dobrze dobrany do predyspozycji, budowy ciała oraz indywidualnych upodobań gracza przełoży się na komfort gry, a także osiągi. Warto więc zwrócić uwagę na ten element wyposażania, zwłaszcza na tak istotnym etapie gry, jakim jest puttowanie.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies