Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Piłki golfowe Callaway

Marki

Co wyróżnia piłki golfowe Callaway od reszty konkurencji?

Piłeczki golfowe marki Callaway są jedną z marek korporacji. Wiele jest historii firm, które mają zasięg globalny, zaś powstały z warsztatu, w którym produkowano kilka tysięcy kijów rocznie. Od kijów zaczął i Callaway. W 1996 roku firma obwieściła światu opracowanie nowej piłki golfowej przez zespół pod kierownictwem Chucka Yasha, byłego szefa Taylormade Golf. Opracowanie piłeczki i zbudowanie najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego zajęło Callaway Golf trzy lata. Biorąc w dłoń pierwszą piłkę firmy Callaway gracz korzystał z trzech lat pracy zespołu fachowców. Firma zainwestowała 170 milionów dolarów w badania i rozwój oraz budowę zakładu produkcyjnego o powierzchni 20 900 m. Czy 170 milionów dolarów zainwestowane w okresie trzech lat to dużo? Dla jednej osoby oznacza to wydawanie przez trzy lata, siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę po 6468 dolarów na godzinę. Patrząc na zaangażowanie najnowszych osiągnięć techniki – to kwota adekwatna do pozyskanej wartości intelektualnej. Z czego wynika układ wgłębień, które mają na swojej powierzchni piłeczki golfowe marki Callaway? Czy to kwestia stylistyki? A może wygody w chwytaniu? Wielkość i układ dimpli jest owocem pracy inżynierów Callaway Golf Company, którzy byli rekrutowani z pracowników Du Pont i Boeing. Wykorzystując programy komputerowe do symulacji aerodynamicznych (wcześniej stosowane były przez Boeinga i General Electric) zbadali ponad: 300 wzorów wgłębień i ponad 1000 odmian rdzeni, warstw granicznych i materiałów pokrywających, aby stworzyć nową piłkę według reguły 35. Rule 35 ™ to pierwsza piłka golfowa, która wykorzystywała najlepszą kombinację czucia i odległości dzięki dwóm nieco różnym rdzeniom: Softfeel ™ i Firmfeel ™. Czy prace miały charakter tylko poznawczy? Jak można przeczytać na stronie Callaway  w 2000 roku piłka Callaway Golf „Rule 35” była drugą najczęściej używaną piłką w The Transamerica. Siedmiu z dwunastu finalistów użyło tej piłki a w tym pięciu z pierwszej siódemki. Piłeczki golfowe marki Callaway są już cenione przez graczy i nadal nabierają rozpędu jako jedne z najlepszych piłek golfowych w grze. Dzięki matowym wykończeniom kolorystycznym, środkom ułatwiającym wyrównanie, ulepszonym wzorom wgłębień i innym dodatkom, piłeczki Callaway wyprzedzają konkurencję.

Aerodynamiczna konstrukcja piłek do golfa Callaway

Żeby sprawdzić co wyróżnia piłki golfowe firmy Callaway od reszty konkurencji, trzeba sięgnąć po produkt, który jest tylko wyłącznie w jej ofercie. Piłki golfowe Callaway Warbird HEX 12-pack są w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i żółtej. Zostały one zaprojektowane z myślą o długich dystansach i maksymalnej prędkości. Mają one wysokoenergetyczny rdzeń o 2-częściowej konstrukcji. Zoptymalizowane są pod kątem wysokiego startu. Wraz z dynamiką piłka oferuje bardzo dobre wyczucie i kontrolę. Tajemnica ukryta jest we wnętrzu piłeczki. To tam znajduje się potężny, wysokoenergetyczny, bardzo ściśliwy rdzeń, aby odblokować większą potencjalną odległość. Aerodynamiczny wzór HEX zmniejsza opór powietrza. Sprzyja to energicznemu startowi w celu uzyskania: większej prędkości, dłuższego czasu zawieszenia i znacznej odległości lotu.

Czy da się połączyć miękkość piłki golfowej z wybaczalnością, czyli kształtowanie toru lotu w piłkach Callaway

Po opracowaniu przełomowej na owe czasy piłki „Rule 35”, Ely Callaway wyjaśnił kierunek rozwoju produktów firmy w następujący sposób: „Połączyliśmy wszystkie korzyści związane z wydajnością w jedną piłkę, dzięki czemu gracze nie muszą już poświęcać kontroli na rzecz odległości, czucia lub wytrzymałości. Każda piłka „Rule 35” zawiera unikalną synergię: odległości, kontroli, spinu, czucia i trwałości. Eliminuje to nieporozumienia i domysły podczas próby zidentyfikowania piłki golfowej, która jest odpowiednia dla każdego golfisty.” 

Jakie piłki firmy Callaway są idealne dla graczy o wolniejszym swingu?

Piłeczki golfowe zdają się przeczyć prawom fizyki. Modele o kompresji na poziomie 38 są bardzo miękkie w czuciu. Czy miękki przedmiot po uderzeniu poleci na dużą odległość? Miękki jednolicie w całej swojej objętości - absolutnie nie. Piłeczka golfowa ma kilka warstw po to, aby ich właściwości wzajemnie się uzupełniały. W przypadku piłki golfowej miękkość i niska kompresja nie oznaczają straty odległości. Miękkie jądro przekazuje z główki kija do piłki tyle energii, że piłeczki fruną na zadziwiające dystanse. Są one dzięki temu optymalne dla graczy o wolniejszym swingu. Swoją konstrukcją kompensują mniejszą energię wkładaną w uderzenie. Piłeczki Callaway o dużej miękkości mają w nazwie słowo „Soft” lub „Supersoft”.

Budowa piłki golfowej, czyli co daje jądro z grafenu?

Nie tak dawno sensację w piśmiennictwie naukowym wzbudzały doniesienia o syntezie grafenu. Jeszcze większe emocje może powodować gra piłeczką golfową, która ma podwójne jądro z dodatkiem grafenu maksymalizujące kompresję. Dodatkowo ogranicza rotację po uderzeniu driverem lub woodem. Podwójne jądro pozwala na bardzo dobrą kontrolę i czucie gry krótszymi kijami. Mniejsza kompresja oznacza, że piłeczka kompresuje, czyli zgniata się, przy trafieniu poza idealnym środkiem lica. Piłka zachowuje się tak, jakby czytała w myślach gracza i wiedziała, gdzie chce ją wysłać. Powoduje to zwiększenie wybaczalności. Gdy już piłkę uda się wystartować, pozostaje jej odbyć podróż w powietrzu. Aby stawiała mniejszy opór a jej lot był bardziej stabilny stosowana jest w powłoce zewnętrznej struktura o kształcie plastra miodu. Piłeczki Callaway są w stanie „uratować” nawet nieidealne trafienie ich kijem i będą wówczas lecieć daleko i z zachowaniem prostszej trajektorii. Jeżeli tego właśnie oczekujesz od piłki najprawdopodobniej zainteresują Ciebie modele Chrome Soft X, Chrome Soft lub zbliżone do nich. Przed złożeniem zamówienia skontaktuj się z obsługą sklepu BogiGolf, aby z przebogatej oferty wybrać serię, która najlepiej zaspokoi Twoje oczekiwania.

Czy kolorowe piłki Callaway są funkcjonalne? I jak wykorzystać je w praktyce?

Golf jest grą z tradycjami. Dominują w niej piłki białe. Ale skoro można zrewolucjonizować budowę, to może i warto spojrzeć krytycznym okiem na kolor powłoki zewnętrznej? Barwna powłoka nie wpływa na grywalnośc piłki. Może za to spowodować, że łatwiej będzie ją odnaleźć wśród opadłych liści lub na nieroztopionym kawałku śniegu. Piłki o zabarwieniu żółtym lub różowym są oferowane równolegle z piłeczkami białymi tego samego typu. Piłeczki pomalowane jak futbolowe łatwiej jest zauważyć na jednolitym podłożu. Nie znikają także łatwo z oczu podczas lotu w powietrzu w słoneczny dzień. Dobrze też jest widoczna ich prędkość z jaką toczą się do dołka.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies