Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kije golfowe dla leworęcznych

Szukając dla siebie odpowiednich kijów golfowych – jeśli oczywiście zależy nam na wysokiej jakości i czerpaniu możliwie największej przyjemności z gry – nie powinniśmy wybierać pierwszego lepszego sprzętu z półki sieciowego sklepu sportowego. Owszem, w sieciówce możemy znaleźć produkty dla leworęcznych, które będą z grubsza odpowiadały naszym oczekiwaniom, jednak ciężko w takim przypadku mówić o dobrym dopasowaniu. Jeżeli interesują nas kije do golfa dobrane specjalnie do naszych potrzeb, o pożądanych wymiarach i parametrach, lepiej sprawdzić ofertę sklepu, który może zarówno pochwalić się bogatym asortymentem i sprzedażą kijów uznanych marek dla leworęcznych, jak i także służy pomocą w doborze modelu. Jednak do gry w golfa nie wystarczy jeden kij. W torbie golfisty powinno się ich znaleźć kilka, a najlepiej kilkanaście. 

Marki

Kije do golfa dla leworęcznych

Każdy rodzaj kija golfowego ma bowiem konkretną funkcję. Innym wykonuje się ostateczne uderzenie, kierując piłkę do dołka, a jeszcze innego używa się do wybicia jej z rougha lub bunkra. Dlatego poszukując dla siebie wyposażenia na pole golfowe, powinniśmy zdecydować, czy wolimy kompletować sprzęt, kupując jeden kij po drugim, czy może wybrać gotowy zestaw, umożliwiający natychmiastowe rozpoczęcie przygody z golfem. Wbrew temu, co niektórzy myślą o tej dyscyplinie, golf nie jest zarezerwowany dla bogatych snobów. Takie opinie są krzywdzące i niesprawiedliwe. Sport ten może być grą dla każdego. I mimo że na zestaw kijów trzeba wydać pewną sumę pieniędzy, brak własnego osprzętu nie musi stanowić nieprzekraczalnej bariery. Kije golfowe można wypożyczać na czas gry. I choć nie będą one może tak dobrze dopasowane do naszych potrzeb jak własne, zawsze stanowi to rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się rozgrywką. Wiek również nie stanowi przeszkody. Nastolatek, dorosły czy osoba w podeszłym wieku – reprezentanci każdej z wymienionych grup wiekowych odnajdą się na polu golfowym. Wystarczą chęci i gotowość do podjęcia umiarkowanego wysiłku fizycznego. Bo o tym, że ta dyscyplina sportowa nie wymaga ciągłego biegania, skakania i podobnych wyczerpujących aktywności, wie raczej każdy, kto choć raz widział rozgrywkę w golfa choćby na ekranie telewizora. Jednak trzeba liczyć się z tym, że podczas gry konieczne będzie pokonanie przynajmniej kilku kilometrów, przemieszczając się od dołka do dołka, często z kilkunastokilogramowym obciążeniem w postaci torby z kijami na plecach. No ale w końcu golf to sport – trudno oczekiwać, że ta aktywność zupełnie nie będzie nas kosztować wysiłku. Wiadomo już, że wiek i zasobność portfela nie zamykają przed nami całkowicie drzwi na pole golfowe. Nie są to jednak jedyne wątpliwości, z którymi mogą spotkać się potencjalni golfiści. Jak nietrudno się zorientować, większość społeczeństwa jest praworęczna, stąd kije go golfa projektowane są tak, by były wygodne dla użytkowników i nie wymuszały nienaturalnej postawy ciała przy wykonywaniu swingu. Czy można przez to rozumieć, że osoby leworęczne znajdują się na straconej pozycji i nie jest im dane uprawianie tej dyscypliny sportu w sposób komfortowy i satysfakcjonujący? Wcale nie! Producenci kijów pomyśleli również o tym, dzięki czemu na rynku znajdziemy kije do golfa dla osób leworęcznych.

Drivery, irony, puttery – czym się różnią? Do czego służą konkretne kije golfowe?

Torba golfisty nieprzypadkowo jest taka duża, musi w końcu pomieścić całkiem sporo sprzętu. Oprócz wyposażenia takiego jak piłki, tee, dodatkowe ubrania czy coś do picia, oczywiście znajdują się tam również kije do golfa. Niezależnie czy gracz jest prawo- czy leworęczny, potrzebuje odpowiednich kijów do konkretnych zadań. Na wyposażeniu golfisty powinny się więc znaleźć różne ich rodzaje.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies