Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Gripy treningowe do golfa

Golf to gra wymagająca cierpliwości i opanowania, ale także odpowiedniego wyczucia i konkretnych umiejętności. Niektórym nauka gry przychodzi łatwiej – tacy gracze szybciej odnajdują się na polu golfowym. Dla innych proces ten przebiega nieco wolniej, potrzebują oni więcej czasu i ćwiczeń praktycznych. Jednak niezależnie od poziomu, każdy gracz powinien doskonalić swoje umiejętności. Właśnie po to powstały gripy treningowe do kijów golfowych.

Marki

Gripy treningowe – co to właściwie jest? Kilka słów o gripach

Istnieją różne sposoby, które pomagają usprawniać technikę gry i śrubować umiejętności golfistów. Najbardziej naturalną, podstawową metodą jest po prostu spędzanie czasu na polu golfowym i nauka właściwego wykonywania uderzeń podczas gry. Można też korzystać z rad bardziej doświadczonych golfistów, którzy zechcą podzielić się swoją wiedzą. Tak naprawdę gracze mogą przebierać wśród całego asortymentu narzędzi i metod i dobrać dla siebie najbardziej odpowiadające im sposoby. Jednak przeglądając ofertę pomocy dla golfistów, zawierającą takie produkty, jak maty czy piłki treningowe, niewątpliwie warto zainteresować się stworzonym specjalnie na tę okoliczność gripom treningowym.

Gripy treningowe golfowe to akcesoria, które nakłada się na uchwyt kija golfowego, by wspomóc gracza w wypracowaniu poprawnych nawyków w zakresie trzymania kija golfowego, Pomagają także w wyuczeniu wykonywania właściwego ruchu podczas uderzania piłki. Każdy, kto miał do czynienia z golfem, wie, że aspekty te są niezmiernie ważne z perspektywy osiąganych wyników. Co z tego, że golfista zna teorię i wie, jak powinien się ustawić i jaki ruch rękami wykonać, skoro ciało i mięśnie nie potrafią dokładnie wykonać tych instrukcji? Gripy treningowe pomagają w odpowiednim ułożeniu dłoni i nadgarstków, ograniczając możliwość wykonywania niepotrzebnych ruchów i utrwalając właściwe nawyki.

Czym się charakteryzują gripy treningowe do golfa?

Osprzęt, który wykorzystuje się do nauki i doskonalenia gry, może przybierać różne formy. Tak jak na przykład kije treningowe, które wykorzystuje się do rozgrzania mięśni przed grą, a także do poprawy prędkości swingu, mogą charakteryzować się różnym kształtem (można znaleźć takie z kulą lub walcowatym ciężarkiem zamiast klasycznej główki), tak samo treningowe gripy do gry w golfa mogą występować w różnych wariantach. Są również dostępne nakładki dla kobiet oraz osób leworęcznych.

Warto zacząć od tego, że są różne treningowe gripy golfowe. Na rynku znaleźć można zarówno produkty stworzone dla putterów, służące do poprawy techniki puttowania, jak i takie, które pasują na każdy kij i pomagają graczowi ograniczyć slice’y i hooki. Wszystko w zależności od tego, na czym chciałby się skupić użytkownik. Jednak niezależnie od tego, jakiego konkretnie gripa używa golfista, akcesoria te wymuszają odpowiednie ułożenie palców i dłoni poprzez specjalistyczną budowę. Specjalnie zaprojektowane ograniczniki lub wypustki od samego początku oddziałują na gracza, korygując nieprawidłowości.

Golfowe gripy treningowe – akcesoria, które pomogą skorygować błędy i utrwalić pożądane nawyki podczas gry

Golfowe gripy treningowe to doskonały wynalazek, dzięki któremu możliwe jest zredukowanie nieprawidłowych nawyków, które gracze mogli sobie mimowolnie utrwalić w przeszłości, a także przyzwyczajanie ciała do prawidłowej postawy i właściwego chwytu kija. Na rynku znaleźć można gripy treningowe takich marek, jak Longridge czy Golf Pride.

Ćwiczenia przy użyciu gripów treningowych mają na celu zwiększenie siły chwytu oraz siły dłoni, a także budowanie pamięci mięśniowej. Uchwyty te mają nieco inną fakturę niż normalne gripy golfowe, co sprawia, że inaczej czuje się je w dłoni. Pomaga to w szybszym tempie rozwinąć mocniejszy chwyt bez konieczności wykonywania dodatkowych ćwiczeń lub treningu siłowego. Dzięki temu golfista lepiej „czuje” kij podczas gry, co z kolei prowadzi do mocniejszego zamachu i lepszej celności.

Gripy treningowe do golfa mogą być również używane jako część rutyny rozgrzewkowej przed rozpoczęciem właściwej gry na polu golfowym, a nawet pomiędzy uderzeniami. Może być to szczególnie pomocne dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportową.

Grip treningowy – dla kogo takie akcesoria? Kto powinien skorzystać z gripów treningowych?

Golfowe chwyty treningowe mogą być używane przez każdego, kto chce poprawić swoją siłę i elastyczność chwytu. Są one powszechnie używane zarówno przez graczy we wczesnej fazie nauki gry w golfa, jak i przez osoby, które wracają do zdrowia po kontuzji. Takim graczom szczególnie może przydać się pomoc w postaci gripów treningowych – w ten sposób szybciej będą w stanie dojść do dawnej formy.

Oczywiście z gripów treningowych mogą też korzystać profesjonalni gracze – choćby w celach rozgrzewkowych. Każdy sportowiec wie, że rozgrzewka przed właściwym występem jest niezmiernie ważna – dzięki niej nasze mięśnie „przypominają sobie”, w jaki sposób pracować, by działać jak najbardziej efektywnie.

Osoby niedoświadczone, dopiero wchodzące w świat golfa, mogą jednak stanąć przed pytaniem: jakie gripy treningowe wybrać? Które akcesoria będą najbardziej odpowiednie – w rozsądnej cenie, a zarazem wysokiej jakości? Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego – każdy, kto dopiero zaczyna działać w jakiejś dziedzinie, musi przecież od czegoś zacząć, nikt nie staje się ekspertem ot tak. Dlatego nowicjusze nie powinni się wzbraniać przed zasięgnięciem opinii u bardziej doświadczonych kolegów, a najlepiej – u specjalistów, którzy na co dzień mają do czynienia ze sprzętem golfowym. Przed zakupem konkretnego gripu treningowego, warto porozmawiać z doradcą. Osoba wyspecjalizowana z pewnością rzetelnie doradzi, podpowie na co zwrócić uwagę, z pewnością zaproponuje też konkretny produkt, który może spełnić oczekiwania klienta. Sklepy dla golfistów oferują produkty znanych i szanowanych marek, jak Longridge czy Lamkin, dlatego nowi adepci golfa nie powinni czuć oporu przez skorzystaniem z pomocy specjalistów przy dobieraniu akcesoriów dla siebie.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies