Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Shafty do kijów golfowych

Każdy, kto interesuje się golfem, wie, że jest to elegancka gra wymagająca dużej cierpliwości, precyzji i wyczucia. W szczególności osoby, które – czy to rekreacyjnie, czy zawodowo – czynnie uprawiają tę dyscyplinę sportu, zdają sobie sprawę, że oprócz umiejętności liczy się tu również odpowiedni sprzęt. Właściwy kij golfowy potrafi odmienić oblicze gry. Obserwując zmagania na polu golfowym, zauważyć można, że nieodłącznym elementem wyposażenia każdego golfisty jest torba wypełniona różnego rodzaju kijami. Dla niewprawnego oka różnice między nimi mogą być nieznaczne, ale profesjonalista jest w stanie od razu poznać, którego kija użyć w konkretnej sytuacji na polu golfowym. Przykładowo, driver posłuży do otwarcia gry i posłania piłeczki daleko w pole, wedge pomoże wybić ją z bunkra lub wody, a z pomocą puttera wykonamy ostatnie uderzenie i skierujemy piłkę do dołka. Wiedza o tym, do czego służą poszczególne kije, jest elementarna dla każdego gracza. Jednak kij golfowy to nie tylko jednolity kawał żelaza. Każdy model składa się z kilku elementów. Jednym z nich jest shaft.

Marki

Różne rodzaje shaftów – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Shafty do kijów golfowych występują w wielu wariantach. Różnią się od siebie m.in. długością i twardością. Zbyt długi lub zbyt krótki shaft negatywnie wpłynie na jakość gry i dokładność wykonywanych uderzeń, przez co nie będziemy w stanie odpowiednio cieszyć się rozgrywką, najpewniej nie osiągniemy też pożądanych rezultatów. Dobór długości shaftu powinien być wykonany w oparciu o takie informacje jak wzrost golfisty oraz odległość jego nadgarstka od ziemi. Jeśli natomiast chodzi o twardość shaftu, dobierając odpowiedni jego rodzaj dla siebie, powinniśmy brać pod uwagę takie informacje jak tempo naszego swingu, odległości uzyskiwane za pomocą konkretnych kijów, a także styl wykonywanych uderzeń (np. czy są to bardziej slice’y, czy hooki). Oczywiście nie każdy gracz musi potrafić samodzielnie dobrać idealny shaft – problem z tym mogą mieć zwłaszcza golfiści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z golfem. Dla nich nieocenioną pomocą mogą być opracowane przez profesjonalistów poradniki, w których można znaleźć informację jak dobrać odpowiednią długość shaftu oraz jak dostosować jego twardość w kijach golfowych.

Bogigolf – najlepszy wybór shaftów do kijów golfowych

W temacie shaftów można powiedzieć wiele. Każdy, kto miał okazję pograć trochę w golfa, może potwierdzić, że odpowiedni kij potrafi zmienić oblicze gry. Elementy kija golfowego muszą ze sobą współgrać i być doskonale dopasowane, żeby gracz mógł osiągać pożądane efekty. Bo co z tego, że główka kija będzie idealnie wyważona, jeśli shaft okaże się za długi, uniemożliwiając tym samym wykonanie perfekcyjnego uderzenia? Na szczęście rodzajów shaftów jest całe mnóstwo i każdy golfista z pewnością znajdzie dla siebie odpowiedni wariant. Na stronie sklepu internetowego Bogigolf można znaleźć produkty znanych marek, takich jak Accra, Graphite Design czy Grafalloy Shafts. Dzięki shaftom wysokiej jakości gra w golfa może stać się jeszcze przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca. Warto zadbać o swój komfort i przyjrzeć się ofercie Bogigolf.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies