Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Piłki Golfowe

Rodzajów piłek golfowych jest mnóstwo. W naszej ofercie znajdą Państwo modele wszystkich czołowych producentów - Titleist, TaylorMade, Callaway, Wilson Staff, Bridgestone czy Mizuno. Posiadamy zarówno duży wybór piłek nowych jak i używanych, wśród których każdy golfista znajdzie coś dla siebie.

Marki

Piłka do golfa – jak wybrać piłki golfowe?

Wybór piłeczki na pozór może być prosty. Idąc do sklepu golfowego, można wziąć pierwszą lepszą piłeczkę, zapłacić i iść grać na pole golfowe. Jednak jeśli zapytasz eksperta, jakich piłeczek używa, to możesz trafić na 45-minutowy wykład o tym, które są najlepsze. Piłeczki golfowe kupuje się ze względu na technikę produkcji, która odpowiada za twardość piłki golfowej, co przekłada się bezpośrednio na uzyskane wyniki. Jeśli jesteś początkujący i zależy Ci, aby posyłać piłeczkę dalej, powinieneś wybrać twarde piłeczki golfowe, jedno- lub, najczęściej spotykane, dwuwarstwowe. Są one też najczęściej określane jako piłeczki treningowe. Lepsze, które sprawdzają się lepiej, to trzy-, cztero-, a nawet pięciowarstwowe. Są one droższe i wykonane bardziej zaawansowaną techniką. Jednak aby docenić tę różnicę, trzeba mieć pewne doświadczenie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem, warto skupić się na wyborze odpowiedniego zestawu kijów golfowych i postawić na piłeczki twarde, dwuwarstwowe.

W sklepie golfowym BogiGolf znajdą Państwo szeroki wybór piłek golfowych, które doskonale sprawdzą się zarówno w trakcie treningu, jak i w czasie turnieju, idealnie dopasowane do poziomu gry i prędkości swingu gracza.

Podczas zakupu piłek do golfa, nie bądź konserwatystą. Warto czasem wyjść poza schemat i spróbować czegoś nowego, kupić kilka różnych piłek golfowych kilku wiodących marek. Może okazać się, że zmiana piłki znacząco poprawi Twoje wyniki zarówno odległościowe, jaki i celności. Nie warto upierać się i korzystać zawsze z jednych piłek, które kiedyś ktoś polecił, lub którymi grywasz od zawsze. W najgorszym razie stracisz kilka złotych na piłkę, którą, w przypadku niedopasowania do Twojego sposobu gry, możesz komuś podarować. Jednak istnieje szansa, że inny model lub piłki golfowe innej firmy sprawią, że uda Ci się wykonać swoje najlepsze uderzenie w życiu.

Jakie piłeczki treningowe do golfa wybrać? Rodzaje piłek golfowych

Piłki jednoczęściowe są zwykle najtańsze i najtrwalsze. Raczej ciężko je kupić, ponieważ zostały całkowicie wyparte przez piłeczki dwuwarstwowe. Wykorzystywano je na początku przygody z golfem ze względu na najniższą cenę. Jednak trudno było je uderzyć precyzyjnie.

Dwuczęściowe piłeczki golfowe są znacznie bardziej precyzyjne i lecą dalej. Wnętrze tych piłek składa się z mieszanki żywic, które polepszają trajektorię i dystans wzbijającej się piłeczki. Na zewnątrz są one pokryte grubą powłoką surlynową, która sprawia, że piłeczka jest niezwykle trwała i trudna do zniszczenia. Jest to idealny wariant zarówno na początek zabawy z golfem, jaki i dla bardziej doświadczonych graczy.

Piłka do golfa trzyczęściowa jest już nieco bardziej zaawansowana technicznie. Jądro piłki zostało wypełnione gumą, która odpowiada za dostarczenie odpowiedniej relacji twardości i sprężystości rdzenia. Środkowa warstwa jest odpowiedzialna za miękkość i poprawę rotacji. Jest także łącznikiem pierwszej i trzeciej, czyli zewnętrznej warstwy. Ten rodzaj piłek golfowych jest wybierany przez doświadczonych graczy, którzy cenią sobie kompromis ceny do jakości. Za pomocą tych piłek do golfa można osiągnąć znakomite rezultaty, przy czym nie są one tak drogie jak te cztero- i pięciowarstwowe.

Piłeczki cztero- i pięciowarstwowe mają dodatkowe środkowe warstwy, które polepszają nieco kontrolę nad piłką. Są też takie, których jądro składa się z dwóch warstw. Te modele piłek są najkrócej na rynku, są najbardziej zaawansowane technicznie i są także najdroższe.

Zaczynając od piłek plastikowych, poprzez range balle używane oraz szeroki asortyment najnowszych na rynku piłeczek od znanych, renomowanych, światowych producentów.

W naszej ofercie znajdą Państwo: piłki golfowe marki Callaway, Mizuno, Titleist, Wilson, Taylor Made oraz wiele, wiele innych. Zaczynając od piłek plastikowych, poprzez range balle, piłki używane oraz szeroki asortyment najnowszych na rynku piłeczek od znanych, renomowanych, światowych producentów. Nasze piłki to gwarancja jakości oraz przyjemności płynącej z gry. U nas każdy golfista znajdzie piłkę dobraną pod siebie: od amatorów, którzy zaczynają przygodę z golfem, aż po zaawansowanych golfistów, grających na najwyższym poziomie. W ofercie mamy także piłki używane, które, w zależności od kategorii, dzielimy na klasy:

  • A – najlepsza klasa piłeczki używanej, bez widocznych otarć i przebarwień;
  • A/B – mix piłeczek klasy A oraz B;
  • B – klasa posiadająca pewne otarcia i przebarwienia, w 100% grywalna;
  • C – klasa piłek używanych, służąca zwykle do treningów, widoczne przetarcia oraz przebarwienia.

Piłki golfowe Mizuno

Foto: piłki golfowe Mizuno

Piłka golfowa z logo

Proponujemy również personalizację piłek golfowych. Możesz wybrać sobie swój nadruk, logo bądź inicjały. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, aby piłeczki odpowiadały oczekiwaniom naszych klientów. Do wyboru są zarówno piłki czyste, jak i nowe w opakowaniach. Customer Service jest do Twojej dyspozycji i chętnie udzieli odpowiedzi oraz doradzi wybór odpowiednich piłeczek.

Do piłek golfowy warto dokupić:

Dalmierze golfowe

Tuby na piłki golfowe

Akcesoria do oznaczania piłek

 

Cena – kryterium dobierania piłeczek golfowych

Jednym z kryteriów dobierania piłeczek golfowych jest niewątpliwie cena. Mimo że jest to stosunkowo niedrogi produkt, to dla każdego początkującego gracza może być to dodatkowy wydatek. Z tym samym problemem zmagali się producenci pierwszych piłek golfowych z balatu. Był to pierwszy materiał, który dawał rewelacyjne właściwości podczas uderzenia. Niestety miał też jedną ogromną wadę – zwyczajnie był nietrwały, a przy tym drogi. To sprawiło, że nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, podobnie jak dzisiaj nie każdego stać na grę drogimi, profesjonalnymi piłkami. Następcą balatu jest surlyn, który był zdecydowanie tańszy i o niebo trwalszy. Do dziś jest on wykorzystywany do produkcji piłek golfowych, jednak po pewnych modyfikacjach chemicznych. Nowoczesne piłki są także pokrywane dodatkowo powłoką gwarantującą jeszcze lepsze właściwości.
Początkujący golfiści często tracą kilka piłek podczas jednej sesji golfowej. Nawet biorąc pod uwagę koszt jednej, najtańszej piłki, to jest to wydatek kilkudziesięciu złotych na jedną rozgrywkę. Golf nigdy nie był tanim sportem, jednak nie ma sensu inwestować w drogie piłki, dopiero zaczynając przygodę z tą dyscypliną. Nie wpłyną one bezpośrednio na Twoje wyniki, za to utrata ich może wpłynąć negatywnie na Twoje samopoczucie. Idealnym ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup używanych piłeczek, zwłaszcza na pierwszych kilkanaście rozgrywek. Koszt takiej piłki to nieco ponad złotówka. Tracąc nawet dziesięć sztuk, nie odczujesz tego finansowo. Będziesz mógł spokojnie skupić się na nauce techniki, bez negatywnych myśli o zagubionych piłkach.
Piłki dla zaawansowanych graczy są dobierane zwykle do stylu ich gry i przyzwyczajenia. Piłka dla profesjonalisty powinna charakteryzować się małą skłonnością do ruchu rotacyjnego po uderzeniu, stromym torem lotu oraz trwałością. Nie bez znaczenia jest także cena. Nawet zawodowcy gubią piłki, a nikt nie lubi wydawać niepotrzebnie swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden aspekt. Kiedy wypracujesz sobie już swój styl gry i śmiało będzie można nazwać Cię zaawansowanym graczem, to powinieneś wracać do gorszych jakościowo piłek tylko z powodu ceny. Mogą one być powodem regresu Twoich wyników. Dlatego jeśli Ci na nich zależy, to wybieraj lepsze produkty, nawet do treningu.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u