Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Wózki elektryczne Motocaddy

Elektryczne wózki golfowe Motocaddy, czyli sposób na zmniejszenie ryzyka kontuzji na polu golfowym

Golf kojarzy się z harmonijną, spokojną dyscypliną sportu. I jest w tym sporo prawdy. Gra nie wymaga dużej dynamiki ruchowej – drogę od jednego dołka do kolejnego pokonuje się pieszo, we własnym tempie. Nie ma konieczności biegania po polu golfowym, zwłaszcza, że niejednokrotnie, aby ukończyć całą rozgrywkę, trzeba pokonać co najmniej kilka kilometrów. Przebiegnięcie takiego dystansu z kilkunastokilogramową torbą wypełnioną kijami mogłoby stanowić nie lada wyzwanie nawet dla profesjonalnego sportowca. Jednak mimo tego, że golf to nie biegi przełajowe, na polu golfowym również można się nabawić kontuzji. A te najczęściej wynikają z konieczności noszenia ciężkiej torby na dużych dystansach i po nierównym terenie. Cierpi na tym zarówno kręgosłup, jak i kolana. Poważne kontuzje mogą zaś wykluczyć golfistę z gry nawet na kilka miesięcy! I nie dotyczy to jedynie starszych graczy – uszczerbek na zdrowiu czy nadwyrężenie mięśni może spotkać nawet młodsze, sprawne fizycznie osoby. Jednak nie jest to sytuacja beznadziejna. Dobry wózek golfowy może rozwiązać problem i w znaczny sposób ograniczyć ryzyko kontuzji na polu golfowym.

Elektryczny wózek golfowy Motocaddy – oszczędność energii golfisty

Oprócz możliwych kontuzji związanych z dźwiganiem ciężkiej, wypełnionej kijami i akcesoriami torby, golfista narażony jest na szybsze ubytki energii. Pozornie może się wydawać, że podnoszenie torby golfowej wiąże się z chwilowym wysiłkiem i nie wpływa znacząco na całokształt rozgrywki. Nic bardziej mylnego. Podczas rundy gracz jest zmuszony powtarzać tę czynność wielokrotnie, a każda taka próba jest odczuwalna dla mięśni i stawów. Po kilkunastu czy kilkudziesięciu razach gracz zaczyna odczuwać zmęczenie, a co za tym idzie – nie jest w stanie włożyć takiej ilości energii w samo uderzenie, jaka jest niezbędna do uzyskania pożądanego rezultatu. Dodatkowo im bardziej zmęczeni jesteśmy, tym wyraźniej obniża się nasza zdolność koncentracji. Człowiek wypoczęty i zrelaksowany ma większe szanse trafić do dołka niż ten zmęczony i zdekoncentrowany. Niski poziom energii i brak koncentracji mogą z kolei negatywnie wpływać na nastrój, przez co zamiast cieszyć się grą i świeżym powietrzem, będziemy odczuwać irytację i chęć szybkiego zakończenia rozgrywki. A przecież chcemy, by golf czymś przyjemnym, a nie męką kojarzącą się z bólem i nerwami. Wózki golfowe powstały właśnie po to, by uczynić grę przyjemniejszą i jak najmniej wyczerpującą. Elektryczny wózek jeszcze bardziej ułatwia cieszenie się grą. Dostępne są różne modele, spośród których każdy gracz będzie w stanie wybrać odpowiedni dla siebie wózek golfowy. Warto zainteresować się wózkami brytyjskiej firmy Motocaddy, których oferta obejmuje zarówno wózki elektryczne (S1, M1, DHC, M3 Pro, M5 Connect oraz M-Tech), jak i manualne (Z1, P1 i Cube). Poniżej przyjrzymy się kilku przykładom proponowanych przez markę produktów z kategorii wózków elektrycznych.

Golfowy wózek elektryczny Motocaddy S1

Wózek golfowy, który zdobył wiele nagród wiodących magazynów golfowych, co świadczy o wysokiej jakości i popularności produktu – Motocaddy S1. Wózek ma lekką ramę wykonaną z lotniczego aluminium, dzięki czemu jest lekki i wytrzymały, a ergonomiczny uchwyt ułatwia jego prowadzenie. S1 wyposażony jest w system szybkiego składania QuickFold, pozwalający w ciągu kilku sekund złożyć wózek, aby zajmował mniej miejsca np. przed umieszczeniem go w bagażniku samochodu. Łatwy sposób montażu i demontażu kół jeszcze bardziej ułatwia transport wózka. Warto wspomnieć też o systemie EASYLOCK, który umożliwia błyskawiczne zamontowanie na wózku torby Motocaddy, zaś elastyczne uchwyty pozwalają szybko i bez trudu zamocować na nim torby dowolnej marki. Motocaddy S1, jak na wózek elektryczny przystało, oferuje również rozmaite udogodnienia. Zaliczyć do nich można: port USB przydatny przy ładowaniu smartfona, miernik poziomu naładowania baterii, cyfrowy wyświetlacz umożliwiający włączanie i wyłączanie wózka oraz kontrolowanie prędkości (S1 ma zakres aż dziewięciu prędkości), a także uniwersalny uchwyt na baterię pozwalający na dopasowanie każdego rodzaju akumulatora. Wszystkie kable zabezpieczone są rzecz jasna przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnymi efektami zewnętrznymi, takimi jak np. wilgoć. Omawiając model S1 warto wspomnieć również o zmianach względem wcześniejszych modeli wózka. Zalicza się do nich: poprawiona elektronika zwiększająca niezawodność wózka niezależnie od warunków, silnik 200 W z poprawioną efektywnością energetyczną, lżejsza i bardziej kompaktowa bateria, a także system samodiagnozujący, umożliwiający rozpoznanie i usunięcie na miejscu niektórych przyczyn awarii. Co istotne, wszystkie kluczowe elementy wózka elektrycznego są wymienialne, więc nawet jeśli miałaby się przydarzyć jakakolwiek awaria, nie będzie problemu z przywróceniem wózka do stanu pełnej używalności.

Golfowy wózek elektryczny Motocaddy M1

W przypadku tego modelu wózka golfowego projektanci skupili się przede wszystkim na kompaktowości i łatwości jego składania do niewielkich rozmiarów – jest on o 11% mniejszy niż jego poprzednik! SlimFold, czyli zastosowany tu mechanizm, jest bardzo intuicyjny i umożliwia użytkownikowi błyskawiczne złożenie wózka do rozmiarów 65 × 47 × 41 cm! Pomysłowa konstrukcja bocznych kółek, które przy składaniu M1 można odwrócić, sprawia, że wózek może zajmować jeszcze mniej miejsca. Model dobrze się prowadzi dzięki szerokim, stabilnym kołom i miękkiemu, wygodnemu uchwytowi. Warto dodać, że rączka do prowadzenia jest regulowana, każdy gracz będzie więc mógł dostosować jej długość do indywidualnych potrzeb. Kompatybilność z systemem EASYLOCK ułatwia mocowanie torby z kijami bez użycia pasków. Wózek wyposażono również w hamulec postojowy – nie musimy się obawiać, że pozostawiony na wzniesieniu wózek stoczy się i wywróci. Jeśli mowa o technikaliach, Motocaddy M1 napędza silnik o mocy 230 W, a zastosowany w tym modelu system elektroniczny 28 V jeszcze bardziej poprawia osiągi wózka. M1 wyposażony jest oczywiście w port USB przydatny do ładowania smartfona lub innych urządzeń elektronicznych. W porównaniu do poprzedniego modelu z serii M wielkość baterii również uległa zmianie. Tu mamy do czynienia z ultralekką, aż o 33% mniejszą baterią litową. Nie można też zapomnieć o ekranie, który charakteryzuje się wysoką rozdzielczością, a także doskonałą czytelnością nawet w słoneczne dni. Motocaddy M1 powinien zadowolić golfistów, którzy szukają dla siebie czegoś z nowoczesnym sznytem. Design M1 jest charakterystyczny, a płynne linie z dodatkiem wstawek z tworzywa nadają wózkowi nieco drapieżności i uwydatniają sportowy charakter modelu.

Golfowy wózek elektryczny Motocaddy M-Tech

Przykład elektrycznego wózka golfowego dla tych golfistów, którzy cenią sobie luksusowy, elegancki wygląd i preferują wyszukany styl. Model M-Tech jest wózkiem klasy premium. Wyróżnia się spośród innych m.in. ramą wyposażoną w elementy z włókna węglowego, ruchomym elementom wykonanym z chromowanego, polerowanego metalu oraz obszytą prawdziwą skórą rączką. Ponadto wózek wyposażony został w specjalnie zaprojektowane koła, które dopełniają eleganckiego charakteru produktu. Podobnie jak wyżej opisywany model, Motocaddy M-Tech wyposażony jest w intuicyjny mechanizm składania SlimFold, dzięki czemu zajmuje po złożeniu bardzo mało miejsca. Rączka do prowadzenia jest regulowana, więc każdy gracz, niezależnie od wzrostu, będzie w stanie dostosować ją idealnie do swoich potrzeb. Wózek golfowy jest też kompatybilny z systemem EASYLOCK. Kolejnym udogodnieniem jest system DHC (Downhill Control), który automatycznie koryguje prędkość wózka podczas zjeżdżania z pochyłości – nie ma obaw, że wózek nam ucieknie i stoczy się z górki. Motocaddy M-Tech został wyposażony w elektroniczny hamulec parkingowy, który, samoczynnie się aktywując, zapobiega stoczeniu się wózka w przód czy w tył, nie musimy więc przez cały czas go pilnować. Jest to z pewnością wygodne rozwiązanie. M-Tech ma wydajny silnik o mocy 230 W, system elektroniczny 28 V poprawiający jego osiągi, mocną, a zarazem bardzo lekką baterię litową, port do ładowania urządzeń USB oraz ekran o wysokiej rozdzielczości odbijający promienie słoneczne. Ponadto dla bezpieczeństwa możliwe jest nawet zastosowanie kodu PIN do odblokowania funkcji wózka. Dodatkowym udogodnieniem wózka golfowego M-Tech jest system ADC, dzięki któremu możemy wysłać go na pewną odległość, po przejechaniu której zatrzyma się i zaczeka, aż skończymy puttować. M-Tech ma też zegar, może dokonywać pomiarów odległości, a także obliczać czas rundy. Golfistów biorących udział w zawodach może zainteresować dostępny w tym modelu Tryb Zawodów, który wyłącza niektóre funkcje, które mogłoby przyczynić się do dyskwalifikacji zawodnika (m.in. pomiar dystansu). Elektryczne wózki golfowe mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych graczy, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i utrzymać wysoki poziom energii przez całą rozgrywkę. Transport kijów na wózku jest wygodny i zapobiega nadwyrężeniu mięśni i stawów. Modeli jest wiele, aby więc dobrać dla siebie idealny wózek golfowy, najlepiej przejrzeć dostępną ofertę, a w razie wątpliwości zasięgnąć pomocy profesjonalistów.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u