Callaway Zestawy ironów

Zestawy żelaz Callaway’a to znakomity wybór dla graczy, którzy chcą uzupełnić swoją kolekcję kijów o niezawodny sprzęt wysokiej klasy. Sklep internetowy Bogigolf ma w swojej ofercie kije golfowe wspomnianej marki, dzięki czemu można wygodnie i bez ruszania się z domu kupić odpowiedni komplet dla siebie.

Zestaw ironów marki Callaway – żelaza, które warto mieć pod ręką podczas rozgrywki na polu golfowym

Golf to sport, który może dać uprawiającym go osobom wiele radości i satysfakcji. Niektórym może się on kojarzyć z grą przeznaczoną tylko dla bogatych i wysoko postawionych jednostek, na szczęście to tylko stereotyp, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. W golfa mogą grać wszyscy – dzieci, dorośli, a także osoby w podeszłym wieku. Wystarczą chęci, trochę wolnego czasu i dostęp do pola golfowego. Nie trzeba mieć szybkości i siły atlety, rozgrywka nie wymaga żelaznej kondycji. Choć sprawność fizyczna może zdecydowanie pomóc – w końcu po obszarze gry trzeba się sporo nachodzić. Zaliczenie wszystkich dołków – których może być kilka lub kilkanaście – wymaga przejścia nawet kilku kilometrów. Nie jest to jednak zwykły spacer, golfista musi przecież transportować torbę wypełnioną kijami golfowymi. Na to jednak też jest rozwiązanie w postaci specjalnych wózków, dzięki którym gracz nie musi dźwigać kijów samodzielnie, a przewozi je wygodnie między kolejnymi dołkami. To świetne wyjście dla seniorów, ale i młodszych graczy, którzy dzięki wózkom golfowym nie tracą energii, oszczędzając ją na uderzenia. Jeśli mowa o kijach golfowych, warto nadmienić, że każdy golfista powinien mieć w swoim wyposażeniu odpowiedni zestaw. W trakcie rozgrywki gracze potrzebują różnych rodzajów kijów – każdy z nich ma swoje przeznaczenie i przydaje się w innej części gry. Wiedza o tym, w jakiej sytuacji wykorzystać dane narzędzie, należy do najważniejszych podstaw, jakie należy przyswoić przed rozpoczęciem gry w golfa.

Rodzaje kijów do golfa – do czego używa się ironów i dlaczego warto mieć ich kilka w swojej torbie golfowej

Kije do golfa dzielą się na kilka typów, których używa się w zależności od etapu gry i sytuacji na polu golfowym. I tak, driver „otwiera” rozgrywkę, posyłając piłkę w pierwszy lot, irona lub fairway wooda używa się do gry na fairwayu, wedge ratuje gracza z opresji, np. gdy piłka wyląduje w bunkrze lub na wodzie, a z pomocą puttera ostatecznie umieszcza się piłeczkę w dołku. Oczywiście powyższa lista nie obejmuje wszystkich możliwych wariantów, a jedynie podkreśla, jak ważny jest odpowiedni dobór kija do konkretnej sytuacji. Informacje te należą do elementarnych podstaw golfa, których po prostu należy się nauczyć. Gra nieodpowiednim kijem może przynieść odwrotne do pożądanych rezultaty, pogarszając sytuację gracza na polu golfowym i oddalając go od zwycięstwa lub założonego wcześniej wyniku. Może też zaszkodzić samemu kijowi. Driver przykładowo nie nadaje się do uderzania piłki leżącej na ziemi – powinna ona znajdować się na specjalnej podstawce, tzw. tee. Jeśli golfista chce, żeby kije dobrze i długo mu służyły, powinien pamiętać o takich podstawach.

Irony, inaczej żelaza, to kije, których gracz powinien mieć w swojej torbie co najmniej kilka. Jak sugeruje nazwa, są one wykonane z różnych stopów metali. Służą do gry w środku pola – golfista za ich pomocą stara się skierować piłkę na green, gdzie będzie mógł „domknąć dołek” za pomocą odpowiedniego puttera. Irony stanowią najliczniejszą grupę w torbie golfowej, a między sobą różnią się kątem ustawienia lica w stosunku do podłoża. Gracz, wybierając odpowiednie żelazo, decyduje, jak chce uderzyć piłkę – wysoko, ale krótko lub daleko, ale nisko. Wszystko zależy m.in. od ustawienia piłki i dystansu do dołka.

Marka Callaway – firma zajmująca się sprzętem golfowym, o której słyszał każdy golfista. Żelaza Callaway’a dostępne w sklepie Bogigolf

Amerykańska firma Callaway Golf Company ma wieloletnie doświadczenie zarówno w projektowaniu, jak i w produkcji wysokiej klasy sprzętu golfowego. Marka wprowadza na rynek piłki, akcesoria, ale i kije golfowe, które cieszą się uznaniem wśród zawodowych przedstawicieli tego sportu. Pozycja, jaką udało się firmie osiągnąć na rynku golfa, wynika z ogromnego zaangażowania pracowników, którzy nie ustają w wysiłkach, by projektować produkty spełniające oczekiwania najbardziej wybrednych graczy. Nowoczesne technologie, wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz użycie najwyższej jakości materiałów przy produkcji kijów golfowych to znak rozpoznawczy Callaway’a.

Zestawy ironów Callaway – produkty, które warto wziąć pod uwagę

Marka Callaway oferuje golfistom różne zestawy kijów, dzięki czemu każdy gracz może dopasować irony do swoich potrzeb i preferowanego stylu gry. Do wartych uwagi zestawów żelaz zaliczyć można m.in.:

  • Zestaw ironów Callaway Apex DCB – stworzone przy pomocy sztucznej inteligencji kije nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale dodatkowo oferują świetne czucie i gwarantują niesamowitą wybaczalność. Używając tych żelaz, gracz zyskuje niezwykłą kontrolę dystansu oraz kierunku podczas uderzenia. Wszystko to za sprawą sztywnego lica i odpowiednio zaprojektowanego kształtu główki. Wolframowy rdzeń zastosowany w żelazach zapewnia wspomnianą wysoką wybaczalność i „nie rozlicza” golfisty z drobnych błędów przy wykonywaniu uderzeń, a przy tym wpływa pozytywnie na start piłki i jej trajektorię lotu. Warto też wspomnieć o wyjątkowo zachwycającym designie kijów z serii Apex DCB. Wystarczy rzut oka na to żelazo, by docenić kunszt i wysokie poczucie estetyki projektantów.
  • Zestaw ironów Rogue – żelaza z linii Mavrik Graphite łączą w sobie wysoką wybaczalność oraz precyzję i odległość, nadają się więc zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych golfistów. Udział sztucznej inteligencji w projektowaniu żelaz Callaway’a przyczynił się do przyspieszenia prędkości osiąganych przez uderzoną piłkę oraz zredukowania jej spinu. W kijach zastosowano wzór mikrosfer z uretanu, co wpływa na zminimalizowanie wibracji przy polepszeniu czucia piłki. W kijach Mavrick Graphite zastosowano lekkie grafitowe shafty Projekt X Catalyst, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by klient dobrał dla siebie inne shafty, bardziej odpowiadające jego indywidualnym preferencjom. W takim wypadku zawsze warto zasięgnąć pomocy doradcy, który z pewnością pomoże w dokonaniu wyboru.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u