Puttery Scotty Cameron

Puttery Scotty Cameron, ze względu na wysoką jakość i znakomite osiągi, są pożądane przez wielu golfistów – zarówno zawodowych graczy poszukujących świetnego sprzętu, jak i tych, którzy dopiero szlifują swoje umiejętności i chcą to robić za pomocą najlepszych kijów. W naszej ofercie dostępne są puttery marki Scotty Cameron, dzięki czemu każdy golfista może uzupełnić swoją kolekcję kijów o produkty najwyższej klasy. U nas można znaleźć duży wybór putterów, zarówno w typie mallet, jak i blade. Dzięki temu każdy gracz, który szuka dla siebie odpowiedniego kija, może znaleźć typ idealnie pasujący do jego stylu gry i osobistych preferencji. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można się skonsultować z doradcą, który chętnie pomoże w dokonaniu ostatecznego wyboru i rozwieje wszelkie wątpliwości klienta.

Puttery marki Scotty Cameron – kije golfowe z najwyższej półki

Kije do golfa to znak rozpoznawczy tej dyscypliny sportowej. Wiele osób słysząc słowo „golf”, od razu wyobraża sobie te charakterystyczne kije – długie, smukłe narzędzia zakończone większą lub mniejszą główką o specyficznym kształcie. Nic dziwnego – przecież kije golfowe są podstawą, nieodzowną częścią tego sportu. Dlatego też ich odpowiedni dobór stanowi bardzo istotną część procesu przygotowawczego przed wyruszeniem na pole golfowe. Dobry kij może całkowicie zmienić oblicze gry, przyczyniając się nawet do zwycięstwa w turnieju. Oczywiście samym kijem, bez nabycia odpowiednich umiejętności, wiele się nie zwojuje. Aby dobrze grać, golfista musi spędzić na polu golfowym całą masę godzin, ćwicząc postawę, uderzenia, ucząc się, którego kija użyć w danej sytuacji. Jednak wszystko to się opłaca – cały włożony w treningi trud owocuje poprawą wyników i przyjemniejszą grą. A przecież o to też chodzi w golfie – o przyjemność płynącą z rozgrywki.

Komfort gry daje pewność własnych umiejętności, ale i użycie odpowiednich, skrojonych pod siebie kijów. To swoiste przedłużenie ręki gracza może zauważalnie wpłynąć na przebieg gry – im szybciej golfista zda sobie z tego sprawę, tym lepsze rezultaty może osiągnąć.

Kije golfowe – jaką rolę na polu golfowym pełni putter i dlaczego tak ważny jest odpowiedni wybór kija?

Kije do golfa dzielą się na różne rodzaje w zależności od przeznaczenia. Długość całego dołka od obszaru startowego (tee) aż po końcowy (green) może wynosić nawet kilkaset metrów. Próba przejścia takiego dołka przy użyciu jednego kija byłaby skrajnie nieefektywna. Dlatego właśnie torba golfisty zawiera kilka, a najlepiej kilkanaście kijów określonego rodzaju. I tak przykładowo driver – najdłuższy, ale zarazem najlżejszy kij w asortymencie gracza – służy do wykonywania pierwszego uderzenia i posyłania piłki daleko na fairway. Następne uderzenia wykonuje się, w zależności od potrzeb, jednym z ironów, fairway woodem lub wedgem. Gdy piłeczka dotrze w okolice greenu, tam na scenę wchodzi putter – kij służący do wykonywania ostatnich, decydujących uderzeń. To za jego pomocą wysyła się piłkę w ostatnią podróż – wprost do dołka.

Puttery są kijami stworzonymi do krótkiej gry. Są tak zaprojektowane i skonstruowane, żeby umożliwić graczowi wykonanie jak najdokładniejszego uderzenia. Muszą być celne i dobrze wyważone, w końcu to od nich zależy wynik, jaki golfista będzie w stanie osiągnąć podczas danej rozgrywki.

Putter Scotty Cameron – kij do golfa, który zdecydowanie warto mieć w swojej torbie golfowej

Marka Scotty Cameron to nie „jakaś tam” firma produkująca przeciętne kije. To mistrzowie w swoim fachu. Scotty Cameron to prawdziwy człowiek z pasją, który wierzy w to, co robi, dlatego swoją pracę stara się wykonywać najlepiej, jak tylko się da. Jego misją jest tworzenie najlepszych na świecie putterów z najwyższej jakości materiałów.

Miłość do golfa zaszczepił w młodym Scottym jego ojciec. Już w latach sześćdziesiątych wspólnie eksperymentowali przy tworzeniu kijów golfowych, starając się udoskonalić projekty i stworzyć kij, który prezentowałby zupełnie nową jakość. Gdy jego ojciec zmarł, Scotty Cameron kontynuował rozpoczętą pracę, doskonaląc swoje umiejętności kształtowania i wykańczania kijów. Dzięki świetnemu wyczuciu, ambicji i wyjątkowemu samozaparciu udało mu się osiągnąć sukces i stworzyć puttery, których kunszt i wysoką jakość doceniają profesjonalni golfiści. Marka Scotty Cameron cieszy się szacunkiem i uznaniem wśród osób związanych ze światem golfa, a produkowane przez nią puttery są niezawodne i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy.

Kije golfowe Scotty Cameron – puttery, na które warto zwrócić uwagę

Scotty Cameron projektuje i konstruuje puttery i trzeba przyznać, że robi to po mistrzowsku. Wśród kijów marki można wyróżnić charakterystyczne linie – puttery Special Select oraz Phantom X. Special Select to unowocześniona klasyka w najlepszym wydaniu. Kije typu blade wykonane są z jednego litego kawałka stali nierdzewnej, co wpływa na znaczną poprawę czucia kija przy krótkiej grze. Puttery z serii Special Select, dzięki umieszczonym w główce kija obciążnikom, charakteryzują się świetnym balansem i wysoką stabilnością. Kij, za sprawą potrójnie wyciętego spodu, doskonale układa się przy adresowaniu piłki. Wycięcia ograniczają ryzyko zawadzenia główką o nierówności podłoża, poprawiając pewność uderzenia. Sztandarowym przykładem puttera Special Select jest kij golfowy Newport.

Phantom X to seria putterów o interesującym, futurystycznym designie, tworzonych przy użyciu najnowocześniejszych technologii i zaawansowanych materiałów. Te kije typu mallet odznaczają się miękkim aluminiowym licem połączonym z cięższym korpusem wykonanym ze stali nierdzewnej. Połączenie to zapewnia miękkie czucie piłki, przyjemny dźwięk przy kontakcie, ale także wysoką wybaczalność. Kształt putterów i nowatorski system celowania zaimplementowany do kijów z serii Phantom X ułatwia krótką grę, zapewniając golfiście lepszą kontrolę w trakcie puttowania. Przykładowy model kija z tej linii to Phantom X 5.5. W naszej ofercie dostępne są również puttery marki Oddysey, Taylor Made, Mizuno.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u