Custom Fitting Kijów Golfowych Mizuno

Mizuno rozwinęło unikalną na skalę światową technologię Swing DNA. Pozwala ona na dobór kijów golfowych do indywidualnych parametrów swingu każdego golfisty przy pomocy specjalnego, elektronicznego kija oraz zestawu ruchomych główek i shaftów.

                                                                                                                                                                                                     


Zapraszamy do naszego sklepu (Kaniów, Żwirowa 2).

Jesteśmy AUTORYZOWANYM CENTRUM FITTINGU MIZUNO.

U nas zawsze BEZPŁATNIE można dokonać pomiarów i skorzystać z sesji na Mizuno Swing DNA.

Jest to całkowicie niezobowiązujące, a może pozwolić na lepsze poznanie własnych umiejętności i predyspozycji, co w przyszłości pomoże dobrać odpowiedni sprzęt dla siebie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum fittingu.

Wystarczy umówić się telefonicznie (509 247 368) lub wysłać maila na adres sklep@bogigolf.com.pl .

 

Dowiedz się więcej na temat możliwości jakie daje system Swing DNA - kliknij w ten link.

 

Co podlega fittingowi w systemie Mizuno?

Mizuno oddaje do dyspozycji golfistów ogromną ofertę różnego rodzaju indywidualnych dostosowań kijów do preferencji zawdodnika (tzw. Custom Fittingu).

Zmianom (w większości bezpłatnym) podlegać mogą:

  1. długość kijów
  2. lofty i lie główek
  3. swingwaga (swingweight)
  4. używane gripy i ich grubość
  5. shafty

 

Długość/swingweight

Dla większości modeli Mizuno stosuje odpowiednio lżejsze główki, które rekompensują zmiany swingweight towarzyszące skracaniu/przedłużaniu kijów o maksymalnie +/-0.5 cala. Zastosowanie takich główek pozwala zachować oryginalne właściwości kijów. Zmiany te dokonywane są standardowo. Jeśli długość zmieniana jest o ponad pół cala to towarzyszy temu także zmiana swingweight.  W uproszczeniu można przyjąć, że zmiana długości o każde dodatkowe +/-0.5 cala powoduje zmianę swingweight o 3 punkty (np. przedłużenie o pół cala zmienia SW z D1 na D4).

Większość modeli kijów Mizuno może mieć zmienione długości w zakresie:

   - irony: od 1 cal krótszych niż standard do o 2 cale dłuższych niż std.

   - woody: w zakresie od plus do minus 0.5 cala, ale z zastrzeżeniem, że każda zmiana o pół cala powoduje zmianę 3 punkty swingweight

 

Loft i lie

Irony Mizuno mogą mieć zmieniane lofty oraz lie w zależności o charakterystyi konkretnego modelu, użytego materiału i technologii wytwarzania (generalnie kije kute mogą być poddawane większym modyfikacją niż odlewane). Niekiedy zmiana loftów i lie może powodować powstanie niewielki zarysowań bądź odbarwień w stosunku do fabrycznego zestawu. Zmiany loftów wpływają także na bounce kija (szczególnie istotne przy wedge'ach). W uproszczeniu: zwiększenie loftu (kąta lica) powoduje zwiększenie offsetu oraz zmniejszenie bounce.

 

Gripy i shafty

Standardowo w kijach Mizuno montowany jest grip M-21, o grubości standard, średnicy wewnętrznej 0.580". Jest to model wykonany na zlecenie Mizuno przez Golf Pride. Gripy można pogrubiać na dwa sposoby: dodając dodatkowe warstwy taśmy (max. 5) lub zmieniając fabryczną grubość gripu (np. grip midsize zamiast standard).

W uproszczeniu, każda dodatkowa warstwa taśmy powoduje zmianę grubości o 1/64 cala (a więc 4 warstwy taśmy są odpowiednikiem zastosowania gripu midsize +1/16" zamiast standardowego).

 

Dowiedz się więcej o dostępnych niestandardowych gripach i shaftach dla kijów Mizuno,
klikając w poniższe linki:

 

   Dostępne niestandardowe modele i grubości gripów

   Dostępne niestandardowe modele i twardości shaftów

 

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook