Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Headcovery - pokrowce na główki kijów golfowych

Jednak golf, jak łatwo się domyślić, to nie tylko spacery i rozkoszowanie się widokami. Gra polega na zaliczaniu kolejnych dołków poprzez wbicie piłeczki do specjalnie do tego przygotowanych otworów w ziemi. Żeby tego dokonać, potrzeba odpowiednich narzędzi. A mówiąc o narzędziach, mamy oczywiście na myśli kije do golfa. Transportuje się je w specjalnych torbach golfowych. Podczas przenoszenia toreb może czasem dojść do sytuacji, w której główki kijów obijają się o siebie i rysują. Aby tego uniknąć, stosuje się specjalne pokrowce na główki kijów golfowych, czyli tzw. headcovery.

 

Piłki golfowe promocje

Marki

Pokrowce na główki kijów golfowych – konieczność, a może fanaberia?

Golf to dyscyplina sportowa, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest przy tym grą dość spokojną – nie wymaga intensywnego wysiłku fizycznego (choć to nieprawda, że w ogóle nie wymaga wysiłku) i mogą go uprawiać osoby w różnym wieku. Pole golfowe otwarte jest zarówno dla dzieci, które chcą uczyć się grać, dla osób dorosłych, jak i dla golfistów w podeszłym wieku. Oczywiście nie trzeba również od razu nastawiać się na poważną rywalizację – owszem, są wielkie turnieje, w których mierzą się zawodowcy, ale nie każdemu musi zależeć na zdobywaniu sławy i szerokiego uznania. Golf może być po prostu miłym i relaksującym sposobem spędzania wolnego czasu, a przy tym okazją do podjęcia pożytecznej dla zdrowia aktywności fizycznej. Rozgrywka na polu golfowym wiąże się z koniecznością zaliczenia określonej liczby dołków, pomiędzy którymi gracze przemieszczają się pieszo. Ukończenie wszystkich osiemnastu dołków może więc wymagać przejścia aż kilkunastu kilometrów. To prawdziwa dawka zdrowego ruchu i okazja do pooddychania świeżym powietrzem.

Kije golfowe to podstawa golfa, co do tego chyba nie ma żadnych wątpliwości. Bez nich gra w ogóle nie byłaby możliwa. Jednak to, jakie kije wybierzemy, również ma duże znaczenie. Możemy skorzystać z oferty jednej ze sportowych sieciówek, ale trzeba mieć na uwadze, że kupując sprzęt w takim miejscu, często nie jesteśmy w stanie dobrać go idealnie do swoich potrzeb. A indywidualny dobór kija jest niezmiernie ważny – golfista powinien grać sprzętem, który będzie dopasowany do jego wzrostu, preferencji i stylu gry. Kompletując więc zestaw dla siebie, warto również zajrzeć do profesjonalnych sklepów, które nie tylko oferują towar najwyższej jakości, ale i, w razie potrzeby czy wątpliwości, pracujący w nich specjaliści chętnie doradzą i pomogą dobrać kije tak, aby jak najlepiej spełniały oczekiwania klienta. Załóżmy, że mamy już skompletowany zestaw kijów golfowych. Mamy torbę, piłki, teesy i inne potrzebne akcesoria. Czy możemy zatem ruszać na podbój pola golfowego? Owszem, jesteśmy gotowi do gry. Jednak warto przemyśleć jeszcze jedną sprawę, a mianowicie kwestię odpowiedniego zabezpieczenia naszego sprzętu. W końcu zainwestowaliśmy w kije do golfa pewną sumę pieniędzy. Czy zatem warto narażać je na uszkodzenia i zadrapania? Przecież podczas transportu torby w bagażniku w drodze na pole golfowe, a także już podczas przenoszenia torby w trakcie gry jest prawdopodobne, że kije będą się o siebie obijać. Oczywiście kije golfowe nie są z porcelany – ich główki nie popękają od drobnego stuknięcia. Jeśli jednak będą narażone na ciągły kontakt z innymi kijami, w końcu mogą pojawiać się na nich zarysowania i drobne uszkodzenia. Chcąc, by kupiony przez nas sprzęt pozostał jak najdłużej w najlepszej możliwej kondycji, powinniśmy pomyśleć nad odpowiednim jego zabezpieczeniem. Dlatego warto rozważyć zakup headcoverów. Nie są obowiązkowymi akcesoriami, ale z pewnością zadbają o to, by nasze kije były bezpieczne, i sprawią, że będziemy mogli się nimi cieszyć przez długi czas. Oprócz walorów praktycznych warto też wspomnieć o tych wizualnych. Pokrowce na główki kijów golfowych występują w różnych wariantach, dzięki czemu używający ich golfista bez trudu wyróżni się z tłumu i będzie mógł w ciekawy sposób urozmaicić wygląd swojej torby. Wybór headcoverów jest naprawdę duży, dlatego z pewnością każdy gracz znajdzie dla siebie odpowiedni wariant pokrowca.

Headcovery – pokrowce na kije golfowe dla tych, którzy lubią się wyróżniać

Rodzajów headcoverów jest całkiem sporo. Do dyspozycji mamy produkty takich firm jak: Longridge, PGA Tour, Masters Golf, Mizuno Golf, TaylorMade, a także Titleist. Pokrowce występują zarówno w wersji klasycznej, o eleganckim, prostym kształcie i zrównoważonej kolorystyce, jak i w wersjach bardziej swobodnych, przeznaczonych dla golfistów z poczuciem humoru, którzy lubią pokazywać swoją indywidualność i wyróżniać się z tłumu

Ping G425 kije golfowe

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u