PuttOUT

Puttout jest firmą brytyjską, która skupia się na akcesoriach treningowych do golfa takich jak: mata golfowa, bramki golfowe, lustro golfowe, dołek golfowy - wszystkie akcesoria służą do puttowania. Gra składa się z wielu elementów i dopiero ich perfekcyjne połączenie powoduje wydobycie maksymalnego potencjału z zawodnika oraz uzyskanie adekwatnego do niego wyniku. Podczas meczu na wszystkie etapy gry położony jest jednakowy nacisk. Rozgrywanie samych partii, aczkolwiek niezwykle przyjemne, nie spowoduje zrobienia szybkiego postępu. Znalezienie słabej strony i praca nad nią pozwoli przejść od słabości do wielkości.

 

Puttout i skazani na sukces

Przyrządy do trenowania jednej fazy gry – puttowania. Doskonalenie go w zaciszu domowym lub we własnym ogródku jest o tyle łatwe, z akcesoriami Puttout oczywiście, że nie wymaga dużych przestrzeni, stosowania siatek wyłapujących piłki po swingu itp. Puttout daje nadzieję na świetne wyniki, bo dzięki niemu, skazani na sukces są nie tylko ci, którzy mają wrodzony talent do golfa, ale także gracze lubiący tę dyscyplinę i doskonale bawiący się podczas treningu. Dlaczego puttowanie jest tak ważne? Czy wiesz, że w jeździe konnej najwięcej wypadków zdarza się, gdy do stajni zostało już mniej niż 500 metrów? Czy widziałeś putt z 10 metrów, po którym piłeczka zatrzymała się kilka centymetrów od dołka? Efektowny swing jest ważny, ale on przybliża do dołka. Dopiero putt stawia przysłowiową kropkę nad „i”. Genialność koncepcji Puttout polega na tym, że każdy z elementów zestawu można używać oddzielnie, zaś w komplecie tworzą środowisko treningowe. Pressure Putt Trainer czyli górka w roli dołka. Kluczem do doskonałego puttowania jest praktyka. Dzięki PuttOUT Pressure Putt Trainer można ją zdobywać naprawdę wszędzie. PuttOUT Pressure Putt Trainer to parabolicznie ukształtowany element, który na pierwszy rzut oka przypomina zgiętą plastikową łyżkę do butów. W postaci rozłożonej zmieści się w reklamówce. Można go ustawić zarówno na dywanie jak i trawniku. Trening polega na trafianiu piłeczką w sam środek krzywizny. Jest ona matematycznie wymodelowana tak, że zwraca piłkę na taką odległość na jaką ona poleci za dołek, gdy zostanie uderzona zbyt mocno. W środkowej części PuttOUT Pressure Putt Trainer znajduje się mikro cel - otwór o średnicy mniejszej od piłeczki golfowej. Tylko uderzona absolutnie dokładnie piłka może się w nim zatrzymać. Pozostaje do rozwiązania jeszcze jeden problem. Piłka będzie do dołka toczyła się po greenie, który może inaczej ją hamować niż dywan w salonie. Celność uda się wyćwiczyć, ale co z siłą uderzenia? PuttOUT wymyślił i na to proste rozwiązanie! Skoro może być trawa z rolki, to czemu nie wyprodukować zwijanego greenu?

Czy uda się zmieścić pole golfowe w salonie? Z PuttOUT Putting Mat jest to prawie wykonalne

Jak uzyskać najlepszy putt, jaki można mieć? Trzeba ćwiczyć! PuttOUT Putting Mat stwarza (w przenośni i dosłownie) najlepszą podstawę do ćwiczenia tej niedocenianej części gry. PuttOUT Putting Mat dostępna jest w dwóch kolorach (zielonym i szarym) z nadrukowanymi oznaczeniami do 6 stóp, liniami wyrównania i celami. Dokładne obejrzenie znaczników prowadzi do wniosku, że mata PuttOUT została zaprojektowana tak, aby stworzyć możliwość ćwiczenia każdego aspektu puttowania. Powierzchnia PuttOUT Putting Mat stwarza warunki do gry jak na greenach średnich i szybkich (a jest to możliwe również z dala od pola golfowego). PuttOUT Putting Mat pozwala zbudować mobilne studio do ćwiczeń puttowania. Zamknięta jest w ochronnym, tekturowym cylindrze. Dzięki temu nawet mocno dociśnięta nie ma załamań. Do przenoszenia służy nisko profilowa z paskiem do wygodnego przerzucenia przez ramię. Zaletą PuttOUT Putting Mat jest bardzo gruby podkład z gumy termoplastycznej TPR. Pozwala to na jej płaskie rozłożenie zaraz po wyjęciu z opakowania.

PuttOUT PUTTING Mirror powiedz przecie, kto jest najlepszym golfistą na świecie

PuttOUT PUTTING Mirror nie tylko powie, ale i w treningu pomoże. Składa się ono z solidnej stalowej płyty wewnętrznej zapobiegającej wypaczaniu. Pełni ona rolę zwierciadła. Przed zadrapaniami chroni je zewnętrzna powłoka. Całość wspaniale uzupełnia gumowa otoczka z kolczastą podstawą, która utrzymuje lustro w miejscu, na dowolnym podłożu. PuttOUT PUTTING Mirror pozwala nie tylko zobaczyć swój ruch putterem, ale także ćwiczyć jego kierunek prowadzenia (w połączeniu z dwoma prowadnicami magnetycznymi) oraz celność (wykorzystując bramkę do puttowania 50 mm). Prowadnice wyrównujące są regulowane i mogą być używane jako: szyna prowadząca, bramka, blokada lub cokolwiek będzie potrzebne do szlifowania puttowania. Przyrząd jest kompaktowy a dzięki temu można używać lustra do ćwiczeń w: domu, pracy, hotelu lub na greenie.

Prosto do celu jak z PuttOUT Putting Gate Set

Na pierwszy rzut oka zestaw bramek PuttOUT Putting Gate jest bardzo prosty. Ustawienie ich jedna za drugą daje poczuć jak trudnym i jednocześnie kształcącym zadaniem jest uderzenie piłeczki tak, aby nie musnęła żadnej z nich! Oczywiście można zacząć trening od pojedynczej bramki i stopniowo zmniejszać ich rozmiar (w zestawie są od 70 mm przez 60 mm do 50 mm). Kolejnym ćwiczeniem jest trafianie w bramki znajdujące się coraz dalej od gracza. Zestaw PuttOUT Putting Gate przeznaczony jest zarówno do ćwiczeń w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu.

Aplikacja PUTTOUT APP

Jak przystało na narzędzia treningowe z XXI wieku golfista ma do dyspozycji aplikację PuttOUT APP. Pozwala ona na usprawnienie sesji treningowej dzięki szeregowi szybkich wskazówek. Sekcja Quick Tips obejmuje wiele ćwiczeń, gier i technik do wykonywania w pomieszczeniach i na zewnątrz. Najprawdopodobniej zawsze znajdzie się coś, co pomoże osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Funkcja gry została stworzona, aby dać zawodnikowi coś do zrobienia, gdy czeka na tee boxy. Dzięki konkursom na żywo, globalnej tabeli liderów i szansom na wygranie prawdziwych nagród nie jest to tylko wirtualna rzeczywistość. Funkcja Metronome umożliwia ręczne wybieranie tempa w zakresie od 40 do 100 BPM. Można go używać do krótkich, długich puttów, a nawet pełnych uderzeń.

100% możliwości treningowych z PuttOut Ultimate Training Bundle Set

Jak widać z opisu, każdy z powyższych przyrządów treningowych PuttOUT stwarza warunki do doskonalenia jednej umiejętności. Aby zwiększyć skuteczność ćwiczeń, bardziej je urozmaicić, posiąść wielostronne umiejętności warto zainwestować we wszystkie, czyli kupić PuttOut Ultimate Training Bundle Set. Jest to idealna konfiguracja do treningu w domu. Do maty, która ma nadrukowane: prowadnice wyrównania, punkty docelowe, oznaczenia odległości, dołączonych jest pięć ćwiczeń, mających na celu udoskonalenie gry, zwiększenie pewności siebie i powtarzalności puttowania pod presją czasu i wpływem stresu. Najtrudniej jest pozbyć się złych nawyków np. związanych z ustawianiem ciała. Dlatego od samego początku warto trenować z lustrem. Lustro i bramki są zaprojektowane tak, aby dawały natychmiastową informację zwrotną na temat ustawienia ramion, kierunku ruchu główki kija, idealnie centrycznego uderzenia piłeczki. Są one także wystarczająco kompaktowe, aby można było ćwiczyć w dowolnym miejscu, w dowolnej porze roku, bez względu na aurę i godzinę.  Stalowa konstrukcja i powłoka chroniąca przed zarysowaniami zapewnia długotrwałą trwałość lustra, a kolczasta gumowa tylna obudowa zapewnia antypoślizgowy kontakt z zielenią lub matą, bez konieczności stosowania dodatkowych mocowań. Po prostu wszystkie akcesoria treningowe z oferty firmy PuttOut zostały pomyślane jako całość i ze sobą idealnie współgrają i wzajemnie się uzupełniają.  Bardzo urozmaica trening PuttOUT Pressure Putt Trainer. Jest bezwzględnie obiektywny i z żelazną konsekwencją zwraca do poprawki złe putty. Ćwiczenie z nim wciąga na tyle, że zestaw jest idealny do treningu w domu i to nie tylko w zimie.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u