Scotty Cameron

Niektórzy uważają, że puttery są osobiste niczym szczoteczki do zębów. Wielu graczy dobiera kształt puttera do własnego stylu gry, czyli decyduje się na taki kształt, który uzupełni ich uderzenia. Gracze z uderzeniami technicznymi zapewne sięgną po kije z bardziej kwadratowymi główkami, z kolei golfiści, którzy chcą odsunąć od siebie myśl o technicznych aspektach gry i skupić jedynie na jej relaksacyjnej stronie, być może będą preferować bardziej miękkie kształty. Wszystkie puttery Scotty Cameron są precyzyjnie frezowane w USA, a zabieg ten wykonywany jest z bardzo wysoką precyzją i wąską tolerancją, dzięki czemu zatwierdzone przez Tour specyfikacje wszystkich elementów kija golfowego są spójne dla każdego puttera i gracza

Scotty Cameron – puttery i akcesoria golfowe

Marka Scotty Cameron kojarzy się przede wszystkim z wyśmienitymi putterami. Szukając dla siebie doskonałego kija golfowego, trudno nie wziąć pod uwagę kultowej linii Scotty Cameron Special Select, opracowanej w konsultacji z najlepszymi golfistami na świecie. Trudno także nie zwrócić uwagi na futurystyczną serię Scotty Cameron Phantom X, zachwycającą wyprzedzającym swoje czasy designem. Konstrukcję putterów Scotty Cameron opracowano we współpracy z najlepszymi golfistami na świecie, bazując na opiniach zawodowców. Dzięki tak otwartemu podejściu, a także precyzji wykonania i dbałości o każdy detal, powstały jedne z najlepszych putterów dostępnych na rynku. Kije Scotty Cameron rewelacyjnie sprawdzają się na polu golfowym, sprostując oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających graczy.

Kształt i długość putterów Scotty Cameron. Sztuka puttingu

Scotty Cameron zwraca uwagę na każdy detal zarówno kija golfowego, jak i gry w golfa. Ruch puttera nie odbywa się wahadłowo w przód i w tył po docelowej linii prostej. Właściwy ruch uderzenia putterem odbywa się po ścieżce łukowej. Zaczyna się nieco wewnątrz linii celu, następnie wchodzi w łukowy tor, przekracza linię docelową, kij uderza piłkę golfową i po uderzeniu zamyka łuk, znów przekraczając linię i znajdując się po jej wewnętrznej stronie. Putter o odpowiedniej długości prawidłowo ustawia pozycję oka tuż wewnątrz linii docelowej, a prawidłowa wielkość przepływu palców pozwala putterowi płynąć po właściwej, łukowej ścieżce uderzenia. Aby head puttera poruszał się prostopadle po prawidłowej ścieżce ruchu, jego czubek musi niemal płynąć. Przepływ palców jest z kolei determinowany przez to, w jaki sposób oraz gdzie trzon lub szyjka puttera łączy się z głową. Gracz powinien wybrać taki putter, który naturalnie płynie po właściwej ścieżce łuku lub pomaga to skorygować. Zmniejsza to skłonność do ręcznego manipulowania licem kija. Optymalnym sposobem znalezienia przepływu palców, który koryguje lub uzupełnia uderzenie, są proste, płaskie uderzenia z odległości 20 stóp, pozwalające zaobserwować, co działa najlepiej. Długość kija golfowego bezpośrednio wpływa na pozycję oczu podczas uderzenia. W sytuacji, gdy putter jest zbyt długi, przekłada się to na pozycję przygotowawczą gracza, która jest zbyt wyprostowana, a oczy zbyt głęboko w linii celu. W odwrotnej sytuacji, gdy kij golfowy do puttowania jest zbyt krótki, pozycja przygotowawcza jest z kolei zbyt zgarbiona, a oczy zbyt daleko poza linią celu. Dlatego niezwykle ważny jest odpowiedni dobór długości kija golfowego, co zapewnia odpowiednie ustawienie oczu w stosunku do linii celu i umożliwia wykonanie prawidłowego łuku pchającego przy zachowaniu dobrej postawy oraz równowagi.

Kije golfowe Scotty Cameron – podział i specyfikacja

Scotty Cameron zasila rynek sprzętu golfowego dwiema znakomitymi liniami kijów golfowych – Special Select oraz Phantom X. W skład Special Select wchodzą klasyczne puttery Newport, Newport 2, Newport 2.5, Del Mar, Fastback 1.5, Squareback 2, Flowback 5, Flowback 5.5. Przekrój modeli futurystycznej linii Phantom X to 10 kolejnych „phantomów” z nowoczesną główką typu blade. Zarówno wielbiciele tradycyjnych, wręcz kultowych kształtów putterów, jak i spragnieni nowości i świeżego spojrzenia na wygląd kija golfiści znajdą coś dla siebie. Puttery Scotty Cameron dostępne są w standardowych długościach 33”,34” i 35”, z loftami 3,5° i lie 70°. Są to parametry wszystkich modeli Scotty Cameron. Seria Special Select oferuje gripy Pistolini Plus, natomiast linia Phantom X Pistolero Plus. Jeśli chodzi o offset – full shaft oferują kije golfowe Newport, Newport 2, Squareback 2, Flowback 5 oraz cała linia Phantom oprócz modelu Phantom X 6 STR, który charakteryzuje prosty shaft bez przesunięcia. Shaft ¾ mają natomiast modele Newport 2.5, Del Mar, Fastback 1.5 oraz Flowback 5.5. Scotty Cameron zadbał o optymalne parametry techniczne swoich kijów golfowych. Reszta jest kwestią indywidualnego doboru wymiarów i specyfikacji puttera względem budowy ciała oraz subiektywnych odczuć i preferencji gracza. Nie sposób zapomnieć, że putter jest jednym z najważniejszych kijów w naszej torbie golfowej i odpowiednio dobrany może mieć kluczowy wpływ na wynik gry.

Akcesoria golfowe oraz gadżety Scotty Cameron

Produkty Scotty Cameron to nie tylko kije do golfa. Marka, poza putterami, oferuje także szeroki wachlarz akcesoriów golfowych. Są to m.in. pokrowce na główki kijów golfowych oraz uchwyty na gripy, co daje świetną ochronę każdego elementu kija. Bezpieczeństwo i wygoda uchwytów Matador na gripy w ofercie Scotty Cameron dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych, czarno-srebrnej, czerwonej oraz czarnej. Scotty Cameron oferuje także wyraziste i wygodne uchwyty Pistolini. Z kolei haftowane pokrowce na główki Jackpot Johnny są wykonane tak, aby pasowały do putterów typu blade Scotty Cameron. Ponadto Scotty Cameron oferuje t-shirty i koszulki polo z emblematami Tour Rat, będące nieodzowną częścią stroju golfisty, a co za tym idzie – golfowej etykiety. W ofercie marki znajdziemy całą masę gadżetów: naklejki Scotty Cameron na szyby, zderzaki itp., zawieszki i podstawki (np. pod kubek), ramki na tablice rejestracyjne oraz przydatne na polu golfowym przedmioty, m.in. narzędzia do zdejmowania ciężarków z główek putterów. Ponadto marka wprowadziła do sprzedaży także specjalne ściereczki do pielęgnacji kijów golfowych, dzięki którym przez lata możemy zachować ich wspaniały wygląd. Ściereczki te mogą być używane do czyszczenia wszystkich putterów.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u