Kategorie piłek do golfa używanych

Od początku naszej działalności (2004 roku) prowadzimy sprzedaż używanych piłek golfowych. Obecnie posiadamy największą tego typu ofertę w Polsce. Staramy się, aby wybór piłek do golfa był ciągle aktualizowany o nowe modele czołowych producentów.

Przemysł piłek golfowych typu lake balls (nazwa przewrotnie pochodzi od miejsca, gdzie można najczęściej znaleźć zagubione piłeczki - czyli w wodzie) to od wielu lat bardzo rozwinięta branża na rynku golfowym. Co roku miliony piłek są gubione a następnie znajdowane i przywracane do życia, aby nie marnować zasobów i dbać o środowisko naturalne.

Oferowane przez nas piłki do golfazbierane na polach golfowych (najczęściej wyławiane z wody lub innych przeszkód). Następnie są dokładnie myte w specjalnej maszynie do czyszczenia piłek.
Rozdzielamy je potem wg producentów (najczęściej występują piłki golfowe marki Titleist, Callaway, Bridgestone, Srixon, TaylorMade), a niekiedy również wg modeli (np. piłki Titleist ProV1, TaylorMade TP5, Callaway Chrome Soft, Bridgestone Tour i inne).

Jak klasyfikujemy używane piłki golfowe?

Przesortowane piłki do golfa klasyfikujemy na 3 główne kategorie biorąc pod uwagę stopień ich zużycia:

  • kategoria A
  • kategoria B
  • kategoria C

Poniżej przedstawiamy Państwu opisy tych kategorii wraz z przykładowymi zdjęciami.

Kategoria A (inne określenia: Pearl, Mint, AAAA)
Zawiera najładniejsze piłki golfowe, które nie mają żadnych uszkodzeń, zadrapań ani oznaczeń markerem. Wyglądają jak nowe, mają błyszczącą powierzchnię.
Są w związku z tym najdroższe z używanych, ale znacznie tańsze od zupełnie nowych.

piłki golfowe używane kategoria a
Kliknij aby powiększyć


Kategoria B (AAA/AA):
Zawiera piłki do golfa, które nie spełniają kryteriów kategorii A. Posiadają przy tym jedynie niewielkie zadrapania (nie mają poważniejszych uszkodzeń powierzchni) lub ślady oznaczeń markerem. Ich powierzchnia może być także lekko matowa - nie jest jednak starta.
Są tańsze od tych w kategorii A i dają najlepszą relację jakości do ceny.

piłki golfowe używane kategoria b
Kliknij aby powiększyć


Kategoria C (AA/A):
Zawiera wszystkie pozostałe piłeczki golfowe - z wyłączeniem tych, które w ogóle nie nadają się do gry (pękniętych, ściętych przez mocne uderzenie). Ich powierzchnia może mieć większe zadrapania, uszkodzenia (oprócz tych, które wypaczałyby lot piłki) lub oznaczenia markerem lub inne, trudne do usunięcia zabrudzenia czy przebarwienia.
W niektórych modelach do kategorii C klasyfikujemy także piłki oznaczone Practice, X-out, itd.
Są najtańsze, więc jeśli gubią Państwo dużo piłek to nadają się one doskonale do treningu na polu.

piłeczki do golfa używne kategoria c
Kliknij aby powiększyć


Inne oznaczenia:

Practice - w droższych modelach (np. Titleist ProV1) wybieramy dodatkowo najładniejsze piłki oznaczone Practice lub X-out.
Powinny one trafiać do kategorii C, ale ze względu na ich ładną, niezniszczoną fakturę sprzedajemy je osobno.
Z naszego doświadczenia wynika bowiem, że niektórzy gracze kupując kategorię C chcą, aby wybierać im tylko piłki Practice (ze względu na ich dobry stan), podczas gdy inni chcą abyśmy te piłki odrzucali.


A/B (B+) - niektóre modele sprzedajemy jedynie w kategorii A/B (B+), która jest mieszanką tych z kategorii A i B. W zależności od modelu procentowa zawartość poszczególnych kategorii waha się od 50% na 50% do 25% na 75% (A do B).

REFINISHED
Nazwa Refinished określa po prostu piłki golfowe, które podczas unikatowego procesu zostały z powrotem przywrócone do gry, zachowując właściwości fabrycznie nowych piłek.

Jak odbywa się proces przywracania piłek golfowych do gry?

Piłki golfowe określane jako 'refinished' pochodzą z procesu powtórnej obróbki. Producenci tego typu piłek dosłownie recyclingują zużyte piłeczki zbierane z pól i dają im nowe życie. Proces nie jest nowością, ale doskonale wpisuje się w popularne w ostatnich latach trendy eko i zero waste.

Proces przywracania używanych piłek do gry nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Piłki są najpierw dokładnie myte, aby pozbawić je wszelkich zabrudzeń, odbarwień, indywidualnych oznaczeń graczy itd.
Następnie zdzierany jest fragment zewnętrznej powłoki, odsłaniając nieco bardziej wewnętrzną warstwę piłki. Później następuje kontrola jakości każdej piłki golfowej, podczas której odrzucane są piłki zbytnio uszkodzone, nie nadające się do dalszej obróbki.

Kluczowym elementem procesu jest powtórne powlekanie, które odbywa się przy użyciu takich samych technik jak w procesie produkcji u producenta. Dzięki temu każda piłka otrzymuje nową, lśniącą powłokę, uzupełnioną o oryginalne oznaczenia producenta - dokładnie takie jak w całkowicie nowych piłkach. Na koniec piłki są powlekane ostatnią warstwą, aby nadać im ostateczny połysk i zabezpieczyć je.

Czy piłki Refinished odbiegają właściwościami od zupełnie nowych?

Właściwie wszyscy producenci piłek nie obejmują gwarancją piłek Refinished. Nie wynika to jednak z jakiś braków w ich właściwościach - producenci nie dają bowiem także gwarancji dla piłek typu lake balls - czyli zbieranych na polach golfowych.

Eksperci są raczej zgodni, że stosowane obecnie zaawansowane procesy przywracania używanych piłek do gry pozwalają na odtworzenie ich oryginalnych właściwości w praktycznie stu procentach.

Dlatego pozwalają na używanie ich na równi z nowymi piłkami - kosztują jednak o ponad połowę mniej niż ich oryginalne odpowiedniki.

Jak pakowane są piłki golfowe używane?

Używane piłki golfowe można kupić 'luzem' czyli dosłownie na sztuki. Ze względów praktycznych oferta naszego sklepu internetowego zawiera określone paczki piłek. Najtańsze modele piłek do golfa dostępne są w większych opakowaniach - najczęściek około 50-100 sztuk naraz. Średnie i najdroższe piłki takich producentów jak Titleist, TaylorMade czy Callaway są pakowane w mniejsze pudełka, od 12 do 25 sztuk, aby jednorazowy zakup nie powodował wzrostu ceny jednostkowej za opakowanie.

Bardzo ciekawą ofertę piłek pakowanych w elegancki, można by nawet powiedzieć prezentowe, pudełka oferują piłki Replay Golf. Estetyczne pudełka zawierają 48 piłek do golfa w opakowaniu złożonym z tańszych modeli, 24 piłki w klasie średniej i 12-packi piłek do golfa premium na przykład Titleist ProV1. Takie opakowania doskonale prezentują się na półkach w naszych sklepach golfowych - ale też mogą być estetycznym podarunkiem dla golfisty - wszak piłek potrzebuje stale każdy gracz, niezależnie od poziomu.

Kupując w naszym sklepie lub na naszych aukcjach na Allegro mają Państwo gwarancję otrzymania piłek w takim modelu i kategorii jak zamówiliście.
Piłki, jak wszystkie przedmioty przez nas oferowane, podlegają zwrotowi, jeśli nie spełniają Państwa oczekiwań (wg zasad zawartych w
Regulaminie sprzedaży). Ze względu na to, że są używane nie podlegają gwarancji.

 

W naszej ofercie dostępne są także piłki personalizowane do gry w golfa.Zobacz także: Jak oceniamy piłki ułatwiając dokonanie zakupu.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, edytowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela jest przestępstwem.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u