Książka "Poznać Reguły" Golfa

Cena netto: 61,90zł

Cena w punktach: 6500

65,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
"Poznać Reguły"
Punkty:
260 (warte 2.6 zł)
Kategoria:
Akcesoria
Rodzaj:
Książki i czasopisma

Książki o tematyce golfowej to w Polsce rzadkość - jeszcze rzadziej mamy do czynienia z wartą uwagi i nie wzbudzającą kontrowersji o plagiat pozycją napisaną przez polskiego autora. Dlatego szczególnie polecamy książkę "Poznać Reguły" Agnieszki Jakubowskiej - byłej sędzi PZG, z zawodu adwokata, a z zamiłowania golfistki.

"Poznać Reguły" to pozycja, która pomoże przybliżyć w ujęciu praktycznym bardzo często zbyt zawiłe przepisy golfowe. Jest to niezwykle ciekawa pozycja dla golfistów na każdym poziomie gry, szczególnie grających w turniejach, gdzie sporów interpretacyjnych jest zwykle tyle co startujących :)

Książka składa się z trzech zasadniczych części:

Część pierwsza
Wprowadza czytelników w podstawowe idee Reguł, prezentując etykietę oraz zasady bezpiecznej gry na polu golfowym. Część tego rozdziału poświęcona została także kwestii utrzymania właściwego tempa gry i temu, jak ważna jest ta kwestia w dobie coraz bardziej rosnącej popularności golfa.

Część druga
Najważniejsze i najtrudniejsze w interpretacji reguły zostały w niej omówione wraz z praktycznym zastosowaniem. Autorka przygotowała własne rysunki, tabele, grafiki i zestawienia za co należy się szczególny szacunek. Treść jest dodatkowo wzbogacona oficjalnymi grafikami z oficjalnej wersji Reguł (na co autorka otrzymała zgodę samego R&A). Wszystko po to, aby jak najbardziej obrazowo wytłumaczyć te najważniejsze kwestie - a także aby zapadły one dzięki temu w naszą pamięć i mogły być stosowane podczas realnej rozgrywki golfowej.

Część trzecia
Rozdział trzeci został także pod koniec poświęcony formatom gry - stroke play, match play, Stableford. Omówiony został właściwy podział na netto i brutto. Przydatny jest także słowniczek najważniejszych pojęć i zestawienie sytuacji, które najczęściej zdarzają się na polu golfowym. Wszystko to ułatwia zapamiętanie prezentowanych zagadnień - a na końcu test z wiedzy pomoże sprawdzić swoje siły w realnej interpretacji Reguł :)

Kilka słów o autorce
Agnieszka Jakubowska jest byłym sędzią PZG, z zawodu adwokatem a z zamiłowania golfistką. Od 2009 roku niemal każdą wolną chwilę spędza na polu golfowym - osiągając przy tym także niezłe wyniki w rywalizacji sportowej. Szczególnym polem zainteresowań są dla niej Reguły gry w golfa oraz ich praktyczne zastosowanie i zrozumienie przez golfistów. W latach 2012 - 2016 była sędzią Polskiego Związku Golfa, zdając w 2015 egzamin trzeciego stopnia R&A w St. Andrew's (Level 3 Examination in the Rules of Golf).
 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u