L.A.B. Directed Force 21 Red Putter kij golfowy

Cena netto: 1 625,20zł

Cena w punktach: 199900

1 999,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
L.A.B. Directed Force 21 Red Putter
Punkty:
19996 (warte 199.96 zł)
Producent:
L.A.B. Golf
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Puttery - kije do gry w golfa

Dostępne opcje

Niesamowite puttery L.A.B. dosłownie zrewolucjonizowały swoim pojawieniem się na rynku podejście do produkowania kijów golfowych.
Skrót LAB oznacza Lie Angle Balance - puttery tej marki są precyzyjnie wyważone dla danego loftu w taki sposób, aby nie stawiać dosłownie żadnego oporu i nie powodować skręcania się główki podczas swingu.
Skutkiem tego jest putter, który zarówno podczas odprowadzenia jak i doprowadzenia do piłki golfowej podczas całego swingu zachowuje praktycznie bez żadnej naszej ingerencji proste, nakierowanie perfekcyjnie na cel lico. Oznacza to koniec problemów z wyborem 'toe hanga' dla naszego stylu puttownia - technologia Lie Angle Balance działa bowiem idealnie tak samo dla wszystkich typów swingu - wystarczy dobrze dopasować lie angle jaki potrzebujemy mieć w putterze (czym zajmujemy się my jako certyfikowani fitterzy putterów tej marki, o czym poniżej).

Niesamowity wygląd dla maksymalnego MOI
Projektując główkę puttera Directed Force 21, założyciel marki L.A.B. Bill Presse chciał osiągnąć kij golfowy o maksymalnej wybaczalności. Nie od dziś wiadomo, że MOI, czyli Moment of Inertia (na polski: moment bezwładności - a w prostych słowach jest to odporność przedmiotu na skręcanie wokół własnej osi) to właśnie wybaczalność, szczególnie w putterach. Główka o tak dużych rozmiarach i tak precyzyjnie rozłożonej na krańcach masie posiada jedną z najwyższych MOI na rynku - co sprawia, że putter LAB jest praktycznie odporny na wszelkiego rodzaju mis-hity (trafienia piłki golfowej poza środkiem lica). Dzięki temu dostajemy do rąk putter naprawdę wybaczalny, który dzięki bardzo zaawansowanej technologii wyważenia będzie korygował niemal wszystkie błędy, jakie możemy popełnić przy puttowaniu.

Dlaczego skręt główki puttera nie jest dobrą cechą puttera
Każdy kij golfowy typu putter wprawiamy w ruch tam i z powrotem za pomocą niewielkiego wahadła, jakie wykonują nasze ramiona. Tego typu ruch skutkuje tym, że główka puttera otwiera się i zamyka - raz mniej, a raz bardziej w zależności od tego, z jakim typem puttera mamy do czynienia. To jest klasyczne podejście - na rynku jest masa putterów z dużym, średnim lub małym toe hang-iem lub wyważonych na lico (face balanced).

Podejście projektantów systemu L.A.B. dosłownie wywraca ten model do góry nogami! Shaft w tych putterach jest centralnie osadzony a środek masy całego kija golfowego precyzyjnie dobrany do lie angle jakie posiada putter. Dzięki temu główka puttera w ogóle nie wykonuje ruchu wokół własnej osi - ani przy backswingu, ani przy doprowadzeniu do piłki golfowej i kontakcie z nią. Efektem tego jest putter, który porusza się zawsze po linii prostej - i to bez żadnego wysiłku czy manipulacji rękami lub ramionami z naszej strony. Dosłownie jest to kij, który bez myślenia o swingu współpracuje z naszym ruchem ramion i pozwala wycelować i uderzyć w obranym kierunku - do tego niezwykle wybaczalny dzięki wysokiemu MOI.

Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem w sekcji VIDEO aby zobaczyć zalety technologii Loft Angle Balance w akcji.

Putter (prawie) idealny
Zalety putterów LAB opisaliśmy powyżej. Kije gollfowe są niezwykle wybaczalne oraz pozwalają na zupełnie nowy wymiar swingu przy puttowaniu. Oczywiście nie zrobią całej roboty za nas. Niestety, nie wycelują w odpowiednim kierunku - o to musi zadbać już sam golfista. Jednak jest to łatwiejsze dzięki ogromnej ilości różnych wariantów linii celowniczych jakie może wybrać golfista w opcjach custom.

Jeśli trafiamy piłkę golfową nie zawsze środkiem lica to jest to rozwiązanie idealne ze względu na niesamowitą wybaczalność. Putter L.A.B. dosłownie współpracuje z naszym swingiem, aby bezwysiłkowo poruszać się po obranym kierunku i gwarantować udane uderzenie z bardzo dużą powtarzalnością, co jest kluczowe przy puttowaniu,

Gripy Forward Press
Kolejną rzeczą odróżniającą puttery L.A.B. od niemal wszystkich innych na rynku jest fakt, że producent zdecydowanie rekomenduje używanie gripów typu forward press. Jest to cecha swingu, która polega na tym, że nasze ręce nieco wyprzedzają przy puttowaniu główkę i shaft - są trochę z przodu. I dokładnie tak zbudowane są te gripy - pod kątem kilku stopni skierowane jakby do przodu, dzięki czemu dłonie naturalnie układają się podczas swingu. Pozwala to na osiągnięcie dużo większej stabilności - główka puttera jest dość ciężka i naturalnie 'zostaje' nieco z tyłu, więc ten efekt jest kolejną cegiełką, która powoduje bezwysiłkowe prowadzenie kija podczas backswingu i doprowadzenia do piłki. Kij golfowy z gripem forward press zapobiega wszelkim manipulacjom i kompensacjom jakie zwykle wykonuje się tradycyjnym putterem, aby główka została na obranej przez nas linii lub poruszała się po takim łuku jakim chcemy. Zgodnie z filozofią L.A.B. - im mniej manipulacji, tym bardziej płynny i prosty jest ruch puttera.

Tego typu gripy zapobiegają też innemu problemowi, jaki często występuje przy puttowaniu - podskakiwaniu piłki przy zbyt dużym lub zbyt małym realnym lofcie. Jeśli 'wgniatamy' piłkę do ziemi lub podnosimy ją przy tradycyjnym putterze, to ma ona tendencję do podskakiwania lub zbyt długiego 'lotu'. Przy gripach forward press nie ma tego ryzyka, ponieważ współgrają one z konstrukcją puttera LAB, który porusza się zawsze po obranej płaszczyznie i nie powoduje zwiększenia lub zmniejszenia realnego loftu - efektem czego jest dużo miejsza tendencja do podskakiwania piłki golfowej.

Grip typu forward press do putterów LAB

 

Producent przygotował trzy rodzaje gripów rekomendowanych do modelu Directed Force 21:

  • Press II 3.0 - model dla golfistów, którzy preferują większy rozmiar i nieco spłaszczony front gripu przy jednocześnie dość dużej średnicy i zbliżonym do okręgu profilu poprzecznym. Pozwala to na dobrą kontrolę i pewny uchwyt dłoni na gripie. Jego zmniejszona waga pomaga w lepszym czuciu samej główki puttera podczas swingu.
  • Press 1.L - tradycyjny grip o nieco spłaszczonym, bardziej eliptycznym profilu poprzecznym i minimalnie większej średnicy niż Press II 3.0. Waga podobna jak w modelu Press II 3.0 także pozwala lepiej poczuć balans na główce puttera.
  • Press OG 3.0 - oryginalny (stąd skrót OG) koncept gripu do putterów LAB. Jest nieco mniejszy w przekroju oraz cięższy niż pozostałe modele. Wykonany w całości z gumy daje doskonały feedback przy kontakcie główki z piłką golfową.
Gripy do putterów LAB Directed Force

 

Fitting najważniejszą cechą systemu L.A.B.
Znaczenie fittingu podkreślamy od wielu lat. Natomiast system LAB praktycznie nie istnieje bez autorskiego rozwiązania jakie oferuje producent celem dobrania odpowiedniego balansu lie angle (przypominamy, skrót L.A.B. = Lie Angle Balance) - czyli odpowiedniego wyważenia w zależności od naszej techniki swingu. Doborowi optymalnych parametrów putterów LAB służą specjalistyczne narzędzia, które posiadamy jako certyfikowany sprzedawca i fitter kijów tej marki. Dodatkowo nasz fitting puttera wspomagamy systemem elektronicznym CAPTO, który pozwala na cyfrową analizę swingu i ruchu przy puttowaniu. Daje to gwarancję wyboru idealnego kija do naszej techniki, wzrostu i preferencji wizualnych.

Zapraszamy do kontaktu z BogiGolf Fitting Center lub sprawdzenia, w których miejscach w Polsce aktualnie odbywa się demo day na stronie fittingcenter.pl

Opcje custom
Puttery LAB można customizować w bardzo szerokim zakresie. Fittiing służy doborowi elementów konstrukcyjnych - lie angle, długość, wyważenie, loft, rodzaj gripu. Natomiast pozostaje jeszcze element indywidualny, jak na przykład rodzaj linii celownicych. Producent przewidział najbardziej sprawdzone rozwiązanie jako standard - natomiast do tego oferuje ponad 30 różnych rodzajów linii celowniczych możliwych do zamówienia w wersji custom. Niektóre z opcji custom mogą być dodatkowo płatne - warto zwrócić uwagę, że L.A.B. oferuje bardzo wiele opcji lie angle, długości oraz wszystkie kolory główki w 'standardowej' cenie - więc jeśli nie chcesz puttera bardzo 'customowego' to nie musisz za nic dopłacać, a i tak masz kij dopasowany do siebie.

Jeśli masz pytania o wycenę dodatkowych opcji lub jeśli kij, który Cię interesuje nie znajduje się do wyboru na liście dostępnych opcji - zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą.

Kolory i linie celownicze putterów LAB

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

Fitting na odległość - jak to zrobić z LAB Golf

Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u