Mizuno ST-X 220 Fairway Wood kij golfowy

Cena netto: 1 056,10zł

Oszczędzasz: 300,00zł

Cena w punktach: 129900

1 599,00 1 299,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
ST-X 220 Fairway Wood
Punkty:
5196 (warte 51.96 zł)
Producent:
Mizuno Golf
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Kije do golfa damskie

Dostępne opcje

Nowe kije golfowe Mizuno serii ST-X 220 stanowią kolejny ogromny krok naprzód dla tej marki w segmencie woodów.
Kilka ostatnich lat inżynierowie z Japonii starali się osiągnąć technologiczny i koncepcyjny poziom czołówki producentów na świecie - w modelu ST-X 220 udało się to z nawiązką.

Zbudowany dla wybaczalności i maksymalizacji osiągów
W serii woodów ST-X 220 inżynierowie Mizuno zastosowali bardzo lekką konstrukcję główek o nieco większym profilu - wszystko dla zwiększenia wybaczalności oraz poprawienia osiągów. Niżej umieszczony środek ciężkości wraz z dodatkowym ciężarkiem wewnątrz główki znacząco ułatwiają podniesienie piłki w górę i osiągnięcie trajektorii draw (lub korekty slice'a). Większe lico wyraznie wpływa na poprawę pewności przy adresowaniu piłki i zwiększa wybaczalność. Jest to idealna propozycja dla graczy, którzy oprócz osiągów szukają także przyjemności z gry.

Tour Ready - World Ready
Chwytliwe hasło reklamujące nowe woody Mizuno trafia w sedno. Po raz pierwszy w historii (co dla niektórych może być zaskakujące) na całym świecie pojawił się jeden i ten sam model woodów. Nie ma żadnej edycji 'Japan Only' ani specjalnych produktów na rynek europejski czy amerykański - wszystkie woody są dokładnie te same na półkach w sklepie jak i na zawodowych Tourach gdzie coraz więcej golfistów sięga po nie do swoich toreb.

Tytanowe lico w 3Wood
Niesamowite podejście do konstrukcji 3W przez inżynierów Mizuno sprawiło, że kij ten otrzymał lżejsze i bardzo wytrzymałe lico z dokładnie tego samego stopu co drivery ST-X 220. Rozwiązanie takie sprawia, że prędkości piłki osiągane przy uderzeniach tym kijem mogą być jeszcze większe. Jako materiał nieco lżejszy od stali - tytan jest także odpowiedzialny za odsunięcie środka ciężkości od lica do tyłu główki, a dzięki temu łatwiejszy start piłki golfowej w górę.

Nowy stop stali maraging MAS1C
Stal ta jest jednym z najbardziej cenionych materiałów do produkcji lica w woodach ze względu na swoją wielką wytrzymałość i niską wagę. Zastosowano go w woodach 5 i 7, gdzie tytan i tak nie przyniósłby żadnych korzyści (generalnie tylko przy niższych loftach, jak driver czy 3W, zaobserwowano jakąkolwiek różnicę w osiągach w użyciu lica tytanowego i stalowego). Inżynierowie Mizuno z pomocą egzotycznego japońskiego stopu MAS1C zaprojektowali lico o różnej grubości w kluczowych miejscach, aby zoptymalizować transfer energii uderzenia do piłki.

Zbudowany dla średnich i niskich prędkości swingu
Wprowadzając po raz kolejny do oferty trzeci model woodów z nowej serii inżynierowie Mizuno poszli z duchem czasu - większość topowych marek wypuszcza serie dla golfistów i golfistek dysponujących bardziej 'ludzkimi' prędkościami swingu. Bardzo lekki shaft prosto z Japonii (zbudowany specjalnie dla tego modelu) waży zaledwie 39g i pozwala bez wysiłku rozpędzić wooda do większej prędkości. Główka została nieco 'odchudzona' wagowo co pozwoliło lepiej wykorzystać dodatkowy ciężarek wewnętrzny bliżej szyjki dla nadania uderzeniom trajektorii typu draw (lub korekty slice'a).

Niski środek cieżkości daleko od lica + trajektoria draw
Zastosowanie zmiennej struktury górnej części wykonanej z włókien grafitowych oraz przeprojektowanie szczeliny Wave Sole pozwoliło na przeniesienie części wagi w dolne partie główki. Zapewnia to niską rotację piłki. W połączeniu z obciążnikiem w tylnej części główki zyskano nieco wyższy start piłki w momencie impactu, co daje wybuchową kombinację dla najdłuższych uderzeń. Dodatkowy ciężarek bliżej hosela odpowiedzialny jest natomiast za łatwiejsze 'domykanie' główki, dzięki czemu uzyskujemy dużo łatwiej trajektorię typu draw (lub korektę slice'a).

Wave Sole
Technologia ta została zaprojektowana specjalnie dla woodów. Pofalowany spód główki, od którego wzięła się nazwa (ang. wave = fala) jest specjalnie zaprojektowany, aby przy kontakcie z piłką pracować, ściskając się i rozciągając. Dzięki temu ilość energii, którą główka przekazuje do piłki jest jeszcze większa, co ma oczywisty wpływ na wzrost odległości.

Doskonały dzwięk przy trafieniu
Dzięki zastosowaniu zmiennej geometrii lica odgłos przy kontakcie z piłką jest dopracowany do perfekcji, będąc przyjemnym dodatkiem do całości kijów.

Agresywny wygląd
Kształty nowych woodów zdecydowanie wskazują na ich charakter. To ważne, bo jeśli wkładamy do swojej torby nowy kij to powinien on także cieszyć oko. Czarna główka z wyraznie zaznaczonym włóknem węglowym w górnej części oraz wyraziste kształty dolnej części z technologią Wave dają wręcz poczucie, że kij ST-X 220 stworzony jest dla osiągów.

Klasyczny wood
Zastosowanie wklejonych shaftów, bez adaptera do regulacji to krok w stronę nieco lżejszego i bardziej zoptymalizowanego na osiagi kija. Wiadomo, że każdy adapter nieco zmienia balans główki - szczególnie mniejszej główki wooda czy hybrydy. Mając uwolnione kilka gramów z okolic shaftu, inżynierowie Mizuno stworzyli doskonałą kombinację ułatwiającą wybicie piłki w górę i jednoczesną optymalizację rotacji - wszystko dla poprawienia osiągów i wybaczalności.
Dostępna jest także wersja z adapterem - Mizuno ST-200 Tour.

Specyfikacje

Model Loft Lie angle Długość Dostępność
ST-X 220 3W 15o 59.5o 43.25" tylko prawy
ST-X 220 5W 18o 60.0o 42.75" tylko prawy
ST-X 20 7W 21o 60.5o 42.25" tylko prawy

Ogromny wybór shaftów
Jako standard w nowych woodach zastowano shafty, które u większości innych producentów należą do modeli segmentu premium Mitsubishi Diamana Ltd oraz Fujikura Atmos. Co warte podkreślenia, Mizuno zawsze używa shaftów fabrycznych - nigdy nie montuje do swoich kijów serii 'specjalnych' (czyt. o lekko zmienionej specyfikacji). To wielki plus, gdyż wybierając driver Mizuno zawsze masz pewność, że w Twoje ręce trafia produkt najwyższej jakości - zarówno główka, jak i użyte komponenty - i nie jest to wytwór produkcji masowej, jak w przypadku niektórych innych marek.
Dostępne shafty custom znajdziesz tutaj.

Club fitting na pierwszym miejscu
Mizuno jest marką, która w najwyższym stopniu stawia na dobór kijów na podstawie fittingu i testów. Stąd ogromna gama shaftów niestandardowych, dostępnych do testowania w jedynym w Polsce certyfikowanym Mizuno Performance Center - BogiGolf w Siemianowicach Śląskich (dowiedz się więcej tutaj).
U nas przetestujesz i dobierzesz ze specjalistami swoje kije do Twojej techniki, predyspozycji, budowy ciała itd.
Nie możesz przyjechać do Siemianowic - skontaktuj się z nami, a na pewno otrzymasz możliwość przetestowania nowych kijów.

Sugerowana cena detaliczna: 339 EUR = 1599 PLN


Chcesz zamówić zestaw wg Twoich indywidualnych preferencji?
Kliknij i dowiedz się więcej o możliwościach
Custom Fittingu Mizuno

Dobierz kije z nami w jedynym w Polsce autoryzowanym Mizuno Performance Centre.
Skorzystaj z naszej oferty bezpłatnego fittingu
w systemie Mizuno Swing DNA
.

 

Program Mizuno Players


Kije Golfowe - Przetestuj w Sklepie BogiGolf

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u