Oscylowanie shaftu (FLO+Spine)

Cena netto: 16,26zł

Cena w punktach: 2000

20,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
FLO
Kategoria:
Serwis sprzętu
Rodzaj:
Usługi

Jako najbardziej profesjonalne fitting center w Polsce oraz miejsce gdzie z najwyższą starannością budujemy kije golfowe, prezentujemy Państwu nową usługę tzw. oscylacji shaftów.
Usługa ma zastosowanie przy wymianie shaftów - czy to ze względu na rekomendację po fittingu, czy po prostu po złamaniu starego shaftu i potrzebie naprawy kijów golfowych.

Jak zbudowany jest shaft golfowy?
Shafty golfowe wg większości z nas mają idealnie okrągł profil. W rzeczywistości jednak, choć bardzo do niego zbliżone, większość modeli nie jest na całej długości idealnie okrągła w przekroju.
Shafty z półki premium (np. Graphite Design czy Accra) są droższe od innych właśnie w dużej mierze dlatego, że ich profile posiadają bardzo wysoki współczynnik owalności (to znaczy ich przekrój jest idealnym okręgiem na prawie całej długości).

Większość modeli shaftów na rynku to jednak nie shafty premium - choć także badzo dobre produkty, o bardzo wysokich parametrach.
Dodatkowo shafty stalowe, ze względu na metodę produkcji, też nie są zwykle idealnie okrągłe w przekroju (zwijanie blachy stalowej, która następnie staje się shaftem golfowym powoduje, że zawsze znajdzie się drobna nieregularność przekroju).

Co to jest oscylacja shaftu i koncepcja FLO?
Dlatego właśnie powstała koncepcja FLO (Flat Line Oscilation), którą w swojej pracy stosują m.in. tacy guru club buildingu jak Tom Wishon. Polega ona na fizycznym znalezieniu tzw. 'kręgosłupa' shaftu (ang. spine) - czyli miejsca gdzie shaft wykazuje pewną nieregularność, gdzie był punkt łączenia czy to warstw blachy stalowej, czy włókien grafitowych. Takich punktów shaft może mieć nawet kilka.

Następnie przy pomocy profesjonalnych narzędzi znajdujemy idealne ułożenie shaftu do główki kija. Idealna znaczy takie, w którym transfer energii jest najbardziej wydajny, a shaft wykazuje najbardziej stabilną, powtarzalną oscylację. Brzmi to nieco naukowo - są zarówno fani tej teorii, jak i tacy, którzy uważają ją za fanaberię. My jednak chcemy budować kije golfowe z najwyższą możliwą starannością - dlatego oferujemy Państwu jako możliwość, opcjonalną usługę przy wymianie shaftów, własnie usługę oscylacji.

Jaki wpływ ma poprawne zamontowanie shaftu na wyniki?
Wierzymy, i mamy na ten temat wystarczająco wiele dowodów badawczych, że optymalne zamontowanie shaftu w linii oscylacji może powodować zwiększenie osiągów a przede wszystkim poprawę stabilności pracy shaftu. Krótko mówiąc, shaft będzie pracował idealnie przy każdym swingu, powtarzalnie będzie się odkształcał i wracał do swojej formy. Bez przypadkowości, która może Cię kosztować na przykład 3m za krótki strzał na flagę i w rezultacie gorszy wynik.

Koszty
Za usługę oscylacji, która wymaga specjalistycznych narzędzi, doświadczenia i wiedzy o budowie shaftów oraz jest dość czasochłonna pobieramy opłatę stałą w wysokości 20zł za jeden shaft.

Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji, prosimy o kontakt z naszą obsługą lub wizytę w Fitting Center.

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook