TaylorMade STEALTH Driver kij do golfa

Cena netto: 2 194,31zł

Oszczędzasz: 200,00zł

Cena w punktach: 269900

2 899,00 2 699,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
STEALTH Driver
Punkty:
10796 (warte 107.96 zł)
Producent:
Taylor Made
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Drivery

Dostępne opcje

Kije golfowe TaylorMade STEALTH oferują w tym roku prawdziwą rewolucję - taką jaka zdarza się w golfie raz na 10-15 lat. Zastosowanie po raz pierwszy w historii na tak masową skalę, we flagowym modelu driverów technologii lica wykonanego w całości z aż 60 warstw włókna węglowego przenosi cały golfowy świat w erę carbonu!

Inżynierowie Taylora od niemal 20 lat pracowli nad technologią pozwalającą zastąpić dotychczas używane i dopracowywane z roku na rok do granic możliwości lica ze stopów tytanu. Metal jest bardzo dobrym, wytrzymałym materiałem do produkcji kijów golfowych, szczególnie woodów. Natomiast po latach innowacji i drobnych kroków jego potencjał zaczął powoli wygasać - co przeciętny golfista widział po tym, że kupując nowy, 'najdłuższy driver' co roku czy co dwa lata - wcale jego osiągi nie były rewolucyjne. Zupełnie inaczej jest w przypadku takiego przełomu i kroku naprzód jakim jest zastosowanie lica z materiału dużo bardziej zaawansowanego - włókna węglowego. Razem z TaylorMade witamy golfistów w erze carbon-woodów!

Dlaczego włókno węglowe jest idealnym materiałem do budowy kijów golfowych?

Lica ze stopów tytanu był wdrożone na początku XXI wieku. Ich ewolucja z roku na rok jednak spowalniała - inżynierowie doszli niemal do ściany z tym rodzajem materiału, który jest drogi w produkcji, ciężki w obróbce. Od dwóch dekad rozwijano technologię pozwalającą na wyprodukowanie wystarczająco mocnego drivera z włókna węglowego - materiału, który daje nieskończenie większe możliwości optymalizacji kształtu lica kija golfowego oraz większe prędkości piłki. Dzięki zaawansowanym badaniom udało się stworzyć pierwszy w historii masowo produkowany driver carbonowy, w którym osiągane odległości są wyższe praktycznie w każdych warunkach i przy trafieniu niemal dowolną częścią lica w porównaniu do tradycyjnych tytanowych woodów. TaylorMade wprawadza nas w nową erę kijów golfowych!

Optymalna rotacja i trajektoria lotu piłki golfowej

Jednym z wyzwań przy zaprojektowaniu nowej generacji driverów był fakt, że włókno węglowe jest materiałem bardziej szorstkim niż tytan (szczególnie gdy je zmoczymy, na przykład podczas deszczu). Inżynierowie Taylora musieli zmierzyć się z tym faktem i dopracować wystarczająco wytrzymałą powłokę, która pokryje te 60 warstw włókna węglowego i sprawi, że piłka golfowa po kontakcie z główką osiągnie idealne parametry lotu: wysokość i rotację (spin). Wszystko to sprawia, że nowe kije golfowe TaylorMade Stealth są dopracowane w każdym calu dla dostarczenia zupełnie nowych osiągów i odległości dla wszystkich golfistów.

Dodatkowa wybaczalność wynikająca z przełomowych materiałów

Carbon jest materiałem znacznie lżejszym niż najlżejszy nawet stop tytanu dotąd stosowany w licach kijów golfowych. Dzięki temu można było zaoszczędzić aż 44% wagi i rozłożyć ją w kluczowych partiach główki drivera: w dolnej części dla większej wybaczalności.

Wysokiej klasy dźwięk

Każdy golfista, jak również inżynier opracowujący nowe kije golfowe doskonale wie, że dźwięk jest kluczowym parametrem dla oceny jakości gry danym modelem. W tym miejsu wszyscy pewnie zadają sobie pytanie - jakim cudem carbonowe lico ma brzmieć dobrze, tak jak jesteśmy do tego od lat przyzwyczajeni w nowoczesnych driverach? Zaawansowane prace nad akustyką pozwoliły zoptymalizować i dostarczyć dźwięk przy trafieniu w piłkę golfową dokładnie taki sam, metaliczny, jak w dotychczasowych driverach. Testy nowych kijów przeprowadzili najlepsi golfiści na Tourze (z Tigerem na czele, który już przed oficjalną premierą jak wiemy nie mógł doczekać się, żeby włożyć nowego drivera do torby). Inżynieria dźwiękowa w nowych driverach nie pozostawia cienia wątpliwości - carbonowy driver brzmi dokładnie tak samo jak tytanowy!

Kształt aerodynamicznie zaprojektowany dla prędkości swingu golfowego

Przy projektowaniu tak rewolucyjnego drivera jakim jest TaylorMade STEALTH nie wyrzuca się oczywiście do kosza wszystkich wcześniejszych osiągnięć inżynieryjnych. Dopracowany niemal do perfekcji w poprzednich seriach kijów golfowych asymetryczny kształt spodu główki został utrzymany. Gwarantuje on z jednej strony idealny przepływ powietrza wokół główki kija golfowego podczas swingu - który jest ruchem nie po linii prostej a po okręgu (stąd asymetryczny kształt 'spoilera' w driverze Stealth). Z drugiej strony na jego końcu umieszczono obciążnik, który tworzy wyższe MOI (współczynnik bezwładności) czyniąc drivera bardziej wybaczalnym przy trafieniu piłki golfowej niecentralną częścią lica.

Podsumowanie cech nowych driverów TaylorMade STEALTH

  • 60 warstw carbonu w licu: materiał o 44% lżejszy pozwolił na strategiczną zmianę rozkładu masy w główce drivera oraz na powiększenie lica aż o 11% w stosunku do poprzednika SIM. Sześćdziesiąt warstw włókna węglowego pozwala na uzyskanie zupełnie nowego poziomu osiągów, prędkości piłki i odległości Twoich drive'ów!
  • Nanotekstura lica: dopracowana do perfekcji struktura zewnętrznej warstwy lica pokryta zaawansowaną polyurethane'ową powłoką optymalizuje rotację oraz trajektorią lotu piłki golfowej
  • Wysokie MOI: zaoszczędzenie znaczącej ilości masy poprzez zastosowanie lżejszego, carbonowego lica sprawiło, że inżynierowie mogli przenieść ją w strategiczne miejsca w główce - na dół i tył, podnosząc tym samym współczynnik bezwładności oraz wybaczalność na zupełnie nowy poziom.
  • Asymetryczna konstrukcja aerodynamiczna: rozwiązanie znane z poprzednich modeli SIM-ów sprawdza się także w nowej serii Stealth, sprawiając że opory powietrza podczas swingu są zmniejszone i możemy generować wyższą prędkość zamachu.
  • Szczelina Speed Pocket: kolejna doskonale znana technologia znalazła się także w nowych kijach golfowych Stealth. Szczelina za licem sprawia, że uderzenia trafione dolną częścią główki nie tracą prędkości i kierunku lotu, co znacząco zwiększa wybaczalność.

Opcje niestandardowe
Opcje customizacji i regulacji kija pozwalają przetestować niesamowitą ilość różnych opcji i wybrać najlepszą specyfikację dla danego golfisty. Aby w pełni skorzytać z możliwości nowego drivera zapraszamy do wizyty w naszym Fitting Center, gdzie przy asyście specjalistów na radarze FlightScope dobierzesz idealną konfigurację Twojego nowego drivera. Więcej informacji tutaj.

Specyfikacje

Kąt Wersja Zakres regulacji Długość shaftu Lie Wielkość główki Swingweight Dostępność
9.0o męska 7.0o - 11.0o 45.75" 56o-60o 460cc D4-D5 Prawy/lewy
10.5o męska 8.5o - 12.5o 45.75" 56o-60o 460cc D4-D5 Prawy/lewy
12o męska 10.0o - 14.0o 45.75" 56o-60o 460cc D4-D5 Tylko prawy


Sugerowana cena detaliczna: 629 EUR = 2899 PLN


Kije Golfowe - Przetestuj w Sklepie BogiGolf

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u