Taylor Made Hi-Toe RAW Wedge kij golfowy

Cena netto: 633,33zł

Oszczędzasz: 120,00zł

Cena w punktach: 77900

899,00 779,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
Hi-Toe RAW Wedge
Punkty:
3116 (warte 31.16 zł)
Producent:
Taylor Made
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Wedge

Dostępne opcje

Wedge z serii Hi-Toe to kije golfowe, w których połączone dwie sprawdzone na Tourze technologie.
Podobnie jak poprzedni model Hi-Toe, także nowe Hi-Toe RAW cechują się podniesioną częścią przednią oraz licem z rowkami na całej powierzchni główki.
Dodano natomiast technologię rdzewiejącego lica (RAW), dzięki któremu z czasem zwiększa się chropowatość i poziom rotacji - a sam wedge wygląda dobrze i nie rdzewieje.

Głębokie wycięcia
Nowe wedge znacząco zmieniły kształt wycięć w tylnej części, za licem. Trzy bardzo głębokie szczeliny przenoszą środek ciężkości jeszcze niżej w jednym celu - zwiększenia rotacji i uzyskania maksymalnej kontroli krótkiej gry.

Podniesiona część przednia
Stąd wzięła się nazwa - HI-TOE (z angielskiego high toe). Lico ma dzięki temu powiększoną powierzchnię kontaktu z piłką, co ma znacznie przy uderzeniach, gdzie rotacja jest kluczowa. Mówiąc wprost - więcej rowków to szansa na większy spin. Jest to niesamowity koncept, który doskonale sprawdza się przy krótkiej grze, dając niezrównaną kontrolę i możliwość kształtowania uderzeń dzięki głębokim wycięciom na spodzie główki.

Całe lico z rowkami
Rowki na całej powierzchni mają też duże znaczenie w momencie kiedy nie trafimy idealnie środkiem główki - a wedge'ami często zdarza się trafić za wysoko i za bardzo otwartą główką. Mając całe lico pokryte rowkami ten efekt trafienia płaskiej części (w normalnych wedge) jest całkowicie zniesiony.
Prosimy zwrócić uwagę, że kije golfowe - wedge o loftach 50, 52 i 54 posiadają tradycyjne lica - natomiast wyższe lofty mają rowki na całej powierzchni.

Rowki ZTP
Precyzyjnie wycięte rowki posiadają głębsze ścianki oraz bardziej ostre krawędzie dla jeszcze lepszej kontroli rotacji i odległości.

RAW Face Technology
Wedge, które rdzewieją w naturalny sposób zwiększają rotację piłki - to prawda znana od przynajmniej kilkudziesięciu lat. Wielu producentów wypuszczało już na rynek golfowy tego typu kije. Problem zawsze był jeden - nie każdy z nas lubi mieć zardzewiały wedge w torbie - nawet jeśli wiemy, że ma to zwiększyć rotację i pomóc nam w kontroli krótkiej gry. W końcu inżynierowie wpadli na pomysł jak ten problem rozwiązać - po prostu rdzewieje tylko lico, które odpowiada za kontakt z piłką. Zostało ono pozbawione powłoki ochronnej, którą posiada cała reszta główki. Dzięki temu mamy z czasem lico , które w naturalny i legalny sposób zwiększa swoją chropowatość i poprawia wartości spinu - a jednocześnie główki cieszące swoim wyglądem przez cały okres użytkownia.

Wyższy środek ciężkości
Zastosowanie konstrukcji z podniesionym toe oraz cienkiego topline'u (krawędzi górnej) spowodowało przesunięcie środka ciężkości bliżej geometrycznego środka główki. Dzięki temu zapewniono lepszą kontrolę krótkiej gry tym kijem golfowym i bardziej powtarzalny poziom rotacji piłki.

Miękka stal węglowa 8620
Główki wedge'y wykonano z nowego rodzaju stali węglowej, która jest jeszcze bardziej miękka dla poprawy czucia.

Większy wybór bounce
W odróżnieniu od poprzedniego modelu, w nowych Hi-Toe RAW mam nieco więcej opcji wyboru spodu - gridnu i bounce'u. Wysokie lofty (58 i 60) zostały wyprodukowane także w wersji low bounce, co sprzyja graczom z płytkim swingiem, podbierającym piłkę golfową z powierzchni ziemi - lub grającym z twardego podłoża. Dodatkowo dochodzi jeszcze opcja BigFoot (z wysokimi bounce'ami).

Specjalnie wyprofilowany spód w wersji BigFoot
Bardzo szeroka część dolna ma aż 32mm szerokości (stąd zapewne nawiązanie nazwą do mitycznego stwora zamieszkującego rzekomo tereny Stanów - 'Wielkiej Stopy' :)
Spód jest bardzo płaski i posiada krawędz natarcia wyprofilowaną, aby zapobiegać nadmiernemu wkopywaniu się w ziemię przy uderzeniu. Wysoki bouce (aż 15 stopni) w połączeniu z dużą ilością wyciętego materiału blisko heel oraz z tyłu na spodzie sprawia, że możemy dużo swobodniej operować wedge'ami dla uzyskania pożądanej trajektorii lotu piłki. Wszystko to sprawia, że nowe Hi-Toe Big Foot Wedge są bardzo wszechstronnymi kijami golfowymi, idealnymi do użycia z bunkrów, roughu jak również do kształtowania i kontroli krótkiej gry.

Shafty
Podstawowym shaftem stalowym do wedge'y Hi-TOE Big Foot jest sprawdzony KBS Hi-REV 115 - idealny shaft do wedge, dający miękkie czucie i zwiększenie rotacji. Można także korzystać z całej gamy shaftów custom dostępnych tylko u autoryzowanych partnerów TaylorMade, do których należymy.
Dodatkową opcją jest zamówienie Hi-TOE Wedge z shaftem grafitowym - Recoil Wedge, o wadze 60g z technologią zwiększającą stabilność skrętną - SmacWrap. Dopłata za ten shaft grafitowy wynosi 100zł.

Specyfikacje:

Rodzaj Loft Bounce Lie Długość SwingWeight Dostępność
STANDARD BOUNCE 50o 9o 64o 35.50" D3 prawa/lewa
STANDARD BOUNCE 52o 9o 64o 35.50" D3 prawa/lewa
STANDARD BOUNCE 54o 10o 64o 35.25" D5 prawa/lewa
STANDARD BOUNCE 56o 10o 64o 35.25" D5 prawa/lewa
LOW BOUNCE 58o 7o 64o 35.00" D5 tylko prawa
STANDARD BOUNCE 58o 10o 64o 35.00" D5 prawa/lewa
LOW BOUNCE 60o 7o 64o 35.00" D5 prawa/lewa
STANDARD BOUNCE 60o 10o 64o 35.00" D5 prawa/lewa
STANDARD BOUNCE 62o 9o 64o 35.00" D5 tylko prawa
HIGH BOUNCE (BIG FOOT) 56o 15o 64o 35.25" D5 tylko prawa
HIGH BOUNCE (BIG FOOT) 58o 15o 64o 35.00" D5 prawa/lewa
HIGH BOUNCE (BIG FOOT) 60o 15o 64o 35.00" D5 prawa/lewa

 

 

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego
Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook