Cobra

Marka golfowa o ugruntowanej pozycji na rynku. Założona w 1973 roku przez Thomasa L.Crowa'a w Kaliforni w Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni lat, marka ta dość dobrze wypromowała segment „utility irons”. Jej ambasadorami są m.in. Bryson DeChambeau, Diego Velasquez, David Feherty oraz najnowszy, pięciokrotny zdobywca PGA Tour – Jason Dufner. Cobra w swojej ofercie posiada, tak jak inne marki, zarówno kije golfowe, torby golfowe, jak i swoją linie ubrań pod brandem Pumy. Najnowsze wyroby Cobry to przede wszystkim seria woodów King F9 Speedback, seria F MAX Superlite dla początkujących oraz rewolucyjne irony One Length. Ma swój odpowiednik rodziny Gaprów – T-rail, łączący w sobie dystans jak i wybaczalność. Kije golfowe przeznaczone są dla średnio-zaawansowanych golfistów jak i amatorów poszukujących wybaczalności z odległością. Zastosowane techniki (TecFlo, CNC Milled) znacząco zwiększyło prędkość początkową piłki, dzięki czemu, kije Cobry mają szansę zdobyć uznanie szerszemu gronu graczy.

Cobra – torby do golfa, akcesoria, kije do golfa oraz odzież dla golfistów

Cobra Golf to kalifornijska firma znana z produkcji sprzętu golfowego, przede wszystkim kijów do golfa, ale także toreb golfowych, akcesoriów oraz odzieży dla golfistów. Na korzyść popularności marki wpływa również to, że Cobra Golf jest spółką zależną marki Puma znanej na całym świecie z najwyższej jakości odzieży sportowej. Istotnym elementem historii Cobry jest fakt, że została ona założona w 1973 r. przez wyśmienitego golfistę Thomasa L. Crowa, zwycięzcę australijskich mistrzostw golfa amatorów z 1961 r. Któż bardziej zrozumiałby potrzeby i preferencje pasjonatów golfa niż jeden z nich? To zaowocowało szeregiem sukcesów. Miesięcznik Golf Digest w 2019 r. uznał sprzęt Cobra Golf za bezkonkurencyjny i poprawiający jakość gry. Marka oferuje kije golfowe zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i najbardziej wymagających golfistów. Koje Cobra cechuje świetna prędkość początkowa piłki, a także duża wybaczalność z jednoczesnym zachowaniem odległości.

Kije golfowe Cobra dla każdego gracza

W ofercie Cobra Golf znajdziemy całą masę różnych rodzajów kijów golfowych skonstruowanych i wykonanych z myślą o zróżnicowanych poziomach zaawansowania oraz indywidualnych preferencjach graczy. Dla graczy z wolniejszym lub średnim swingiem Cobra proponuje kije golfowe F-MAX Superlite. Są znakomite dla osób początkujących, charakteryzują się świetnym wyważeniem i znakomitą wybaczalnością. Doskonale nadają się do nauki gry w golfa. Do tego cieszące oko piękne wykończenie i grip midsize, dzięki któremu chwyt jest pewny i stabilny. Profesjonalny sprzęt również dla amatorów wiele mówi o marce, która bierze pod uwagę potrzeby również tych graczy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w golfie. Szereg zastosowanych technologii w kolejnych liniach produktowych Cobra, tj. Airspeed, King SPEEDZONE, KING Forged, Black Utility, pozwolił na połączenie pełnego profesjonalizmu z uniwersalnością kijów.

Cobra T-Rail – połączenie ironów i hybryd

Zestaw kijów golfowych T-Rail cechuje przede wszystkim bardzo duża wybaczalność. Kształty ironów są zbliżone do hybryd, a dodatkowo wzbogacone charakterystyczną szyną T-Rail Hybrid-Iron. Szyny T-Rail znajdują się w przedniej części główki i są rozdzielone od pozostałej jej części – w efekcie mamy większą prędkość startowa piłki oraz lepszy launch. Na wspomniany lauch, a także na dystans, wpływa także specjalne wyżłobienie w główce każdego irona T-Rail. Ożebrowanie w jej wnętrzu zapewnia stabilność, a lico o zmiennej grubości gwarantuje doskonałą wybaczalność. Grafitowym lub opcjonalnie stalowym shaftom Ultralite towarzyszy standardowy grip Lamkin Crossline Black. Cobra zestawem ironów T-Rail maksymalnie ułatwia golfistom grę. Głównym celem systemu T-Rail, łączącego w sobie cechy ironów i hybryd, jest spowodowanie, by gra w golfa tymi właśnie kijami była zajęciem przyjemnym i relaksującym.

Cobra KING RADSPEED

Serię Cobra KING RADSPEED charakteryzuje słynna szyna Baffler. Mamy tu fairway woody, drivery, a także hybrydy. Kije golfowe Cobra KING RADSPEED oferuje lica cięte w technologii CNC milled. Jest to zupełnie inne podejście do struktury lica. Szlifowanie na gładko zastąpiono wycinaniem na powierzchni lica wzorów w technologii CNC, czyli zupełnie odmienną obróbka niż dotychczas. Mamy tutaj znacznie większą precyzję wykonania. Cały proces zaowocował zmniejszeniem wagi i grubości lica, a to z kolei przełożyło się na prędkość początkową piłki oraz osiągi. W kijach golfowych serii Cobra KING RADSPEED zastosowano inżynierię RAD. Wyważenie RAD polega na zastosowaniu specjalnych ciężarków z przodu i z tyłu główki kija golfowego i uzyskaniu odpowiedniego balansu pomiędzy nimi. W rezultacie zwiększonej prędkości początkowej piłki towarzyszy niesamowita wybaczalność. Zastosowanie tej technologii przekłada się również na niski spin i wysoką stabilność. Mamy wysokie prędkości, ultraniski spin i penetrującą trajektorię lotu.

Rozwiązania w kijach golfowych Cobra – ONE Length, Cobra Connect

One Length to nowatorskie podejście do zestawu ironów zaproponowane przez markę Cobra. Polega ono na skompletowaniu zestawu ironów o identycznych parametrach technicznych. Ujednoliceniu ulega długość kijów golfowych, kąt względem podłoża oraz wyważenie. W rezultacie otrzymujemy zestaw ironów, przy użyciu których możemy przestać główkować nad dostosowaniem uderzenia do długości kija i po prostu grać. Kije golfowe One Length marki Cobra dają świetną powtarzalność oraz mniejszy rozrzut. Niezmienny jest natomiast rozkład odległości w ramach jednego zestawu. Przykładem jest zestaw ironów Cobra F-MAX ONE Length, gdzie przy stałej długości 37,25" oraz przy niezmiennym lie 62.5° mamy zmienne jedynie lofty oraz offset. Cobra oferuje też wersję tego zestawu wyłącznie z myślą o płci pięknej – w wersji Ladies długości ironów wynoszą 36.25". Czym z kolei jest Cobra Connect? Wyśmienitą opcją, w która wyposażony jest każdy driver King F9. W gripach tych modeli kijów golfowych wbudowane są elektroniczne czujniki, które za sprawą sygnału satelitarnego lokalizują nas na polu golfowym. Wraz z tym i za pomocą specjalnej aplikacji możemy śledzić swoje wyniki na polu golfowym, prowadzić statystyki, rywalizować z innymi graczami, słowem – świetnie się bawić.

Torby golfowe Cobra Golf

Torby golfowe Cobra są dostępne w szerokiej gamie kolorów oraz praktycznych rozwiązań organizacyjnych. W ofercie Cobra Golf znajdziemy m.in. niezwykle funkcjonalną i pojemną, zatwierdzoną przez Tour, RADSPEED Tour Staff Bag oraz jest mniejszą wersję RADSPEED X Vessel Tour Stand Bag. Tuż obok nich wodoodporne Ultradry Pro Cart Bag dostępna również w wersji standbag, cała linia torb golfowych Ultralight również w wersji damskiej, następnie Cobra Speedzone Staff Bag, a także edycje limitowane tourowych torb golfowych – Cobra Crown C, Gold Standard, Pars & Stripes, Tournament, The Players oraz Love/High. Jest w czym wybierać. Każdy z wymienionych produktów marki Cobra Golf bazuje na swoich własnych detalach konstrukcyjnych oraz unikatowych designach, jednak wszystkie te torby łączą w sobie kilka kluczowych cech. Przede wszystkim są bardzo funkcjonalne, przestronne, solidne i wykonane z najwyższą jakością. Zapewniają zarówno bezpieczny transport kijów golfowych, jak i świetny komfort użytkowania.

Odzież i akcesoria golfowe Cobra

Przemierzając dalej szeroką ofertę Cobra Golf, znajdujemy nie tylko kije do golfa oraz torby golfowe, ale także akcesoria golfowe oraz, jak przystało na jedną z marek Pumy, odzież do golfistów. Cobra oferuje całą serię uniwersalnych headcoverów na kije golfowe – drivery, fairway woody oraz hybrydy. Headcovery zabezpieczają główki kijów przed urazami podczas transportu, zarysowaniem oraz wszelkimi uszkodzeniami. Są sygnowane logiem marki lub poszczególnych modeli kijów, dostępne w kolorystyce czarnej, białej, granatowej, żółtej oraz różowej, a wszystkie prezentują się wyśmienicie. Ponadto od Cobra Golf możemy zakupić uchwyty do kijów golfowych, m.in. lamki, wały do regulowanych sterowników Cobra, adaptery wały sterownika Cobra, wagi SPEEDZONE, a także klucze dynamometryczne. Ponadto w ofercie akcesoriów i gadżetów Cobra znajdziemy inteligentne czujniki Arccos, które mogą być osadzone w dowolnym uchwycie Cobra Connect lub Smart Grip obsługującym Arccos. Zapewniają one bezproblemowy dostęp do platformy oprogramowania Arccos Caddy. Mogą być także używane w połączeniu z wkręcanymi czujnikami Arccos. W ofercie odzieżowej Cobra znajdziemy czapki z daszkiem, a także same daszki golfowe oraz kapelusze, do tego solidne i wygodne rękawice golfowe i pochłaniające wilgoć koszulki golfowe. Wszystko w nurcie golfowego looku – połączenia tradycji, klasyki i nowoczesności. W sprzedaży również bardzo przydatne na polu golfowym i niezwykle praktyczne ręczniki golfowe, a także miniaturowe torby golfowe Cobra na dwie zapinane na zamek kieszenie oraz torby podróżne i plecaki. Marka oferuje więc kompleksowe wyposażenie do transportowania sprzętu golfowego, akcesoriów i wszystkiego, co jest nam potrzebne na golfowy wypad.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u