Mizuno ST-G 220 Driver kij golfowy

Cena netto: 1 543,90zł

Oszczędzasz: 400,00zł

Cena w punktach: 189900

2 299,00 1 899,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
Mizuno ST-G 220 Driver
Punkty:
7596 (warte 75.96 zł)
Producent:
Mizuno Golf
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Drivery

Dostępne opcje

Nowe kije golfowe Mizuno serii ST-220 stanowią ogromny krok naprzód dla tej marki w segmencie woodów.
Model ST-G 220 oferuje jeszcze większe możliwości regulacji balansu i rotacji dla kształtowania pożądanej trajektorii lotu piłki.

To nie jest ewolucja, to jest rewolucja
Nowy driver MIzuno ST-G 220 posiada nieco wyższy profil lica kija. Lico drivera ST-G 220 zostało wykonane z nowego materiału – Forged Beta Ti SAT2041. Co ważne – zupełnie przeprojektowane rozmieszczenie, kształt oraz długość szyn z przesuwanymi ciężarkami sprawia, że otrzymujemy kij golfowy, który jest prawdziwą rewolucją w możliwościach dopasowywania kija do danego gracza. Co więcej – ten sam gracz ma możliwość zmiany charakteru lotu piłki, dzięki odpowiedniemu ustawieniu ciężarków w szynach. ST-G 220 może być od mega nisko spinującej maszyny do posyłania piłek na dalekie odległości do bardzo wybaczalnej średnio spinującej wersji, z dodatkową możliwością ustawienia tendencji draw lub fade.

Wszechstronność ustawień ciężarków
Szyny z przesuwanymi ciężarkami to nie nowość. Praktycznie każdy producent kijów golfowych ma je w swojej ofercie. Jednak tylko Mizuno oferuje w swoim driverze ST-G 220 kombinację ustawień backspinu z równoczesnym ustawieniem trajektorii fade lub draw. Inni producenci są bardziej efektywni w osiągnięciu tylko jednego z tych ustawień. Mizuno daje kompleksowe rozwiązanie. Udało się to osiągnąć dzięki przeprojektowaniu kształtu, długości i rozmieszczenia szyn. Długość szyn została zmniejszona a szyny boczne (toe i heel) zostały jeszcze bardziej przesunięte na krawędzie główki kija dając jeszcze większe możliwości ustawienia draw lub fade. Co więcej, wszystkie powyższe możliwości ustawień drivera ST-G 220 nie wpływają na wybaczalność kija. W każdej konfiguracji kij oferuje bardzo dużą dawkę korekty uderzeń nie trafionych środkiem lica kija.

Driver ST-G 220 daje możliwość ustawienia lotu piłki m.in.:

 • naturalny, niski lot,
 • naturalny, średnio wysoki lot,
 • naturalny, wysoki lot,
 • fade, wysoki lot,
 • fade, maksymalna krzywizna lotu
 • draw, wysoki lot,
 • draw, maksymalna krzywizna lotu

Druga generacja lica SAT2041 Beta TiFace
Dzięki zastosowaniu lica SAT2041 drugiej generacji w połączeniu z elementami konstrukcyjnymi wykonanymi z włókna węglowego udało się otrzymać driver oferujący wysoką prędkość piłki połączoną z bardzo przyjemnym czuciem kija w momencie impaktu. Lico SAT2041 (Super Alloy Titanium), składające się z 20% z wanadu, 4% aluminium i 1% cyny jest o 17% mocniejsze oraz 8% bardziej elastyczne od tradycyjnego lica 6-4 Ti. Dzięki temu może być cieńsze, nie tracąc na tym efektywności przekazywania energii kija na piłkę. Stal SAT2041 Beta TiFace wywodzi się z przemysłu motoryzacyjnego, gdzie musi spełniać wysokie standardy wytrzymałości na duże obciążenia. Gwarantuje to, że lico nowego driver ST-G 220 będzie zachowywało swoje właściwości dłużej niż w kijach produkowanych z innych materiałów.

Charakterystyka kijów golfowych Mizuno ST-G 220

 • nowoczesny design – wyższe lico, krótsza główka kija, przy zachowaniu 460 cm3
 • nowe lico o zmiennej grubości – przeprojektowane tak aby osiągać maksymalny transfer energii z kija na piłkę. Znacznej poprawie uległy prędkości piłki golfowej przy trafieniach nisko na licu,
 • nowa szczelina z ciężarkami w środkowej-tylnej części główki kija – pozwala to na obniżenie CG, a tym samym uzyskanie większej stabilności, launch oraz spinu
 • zwiększona możliwość trajektorii draw i fade – dzięki większemu dystansowi między szynami bocznymi udało się uzyskać większą możliwość ustawienia kija pod kątem trajektorii draw oraz fade,
 • bardzo solidny feedback – inżynierom Mizuno udało się osiągnąć złoty środek pomiędzy możliwościami ustawień ciężarków na kiju a czuciem kija oraz dźwiękiem przy każdym z tych ustawień,
 • Quick Switch – możliwość zmiany loftu kija w zakresie 4 stopni (od 7 do 11 stopni)
 • zoptymalizowany, karbonowany spód kija – dzięki temu transfer energii na piłkę jest jeszcze lepszy i to od samego dołu lica.

Zbudowany dla wybaczalności oraz regulacji spinu
Najbardziej zaawansowany technologicznie model ST-G 220 zaprojektowano dla maksymalizacji wybaczalności przy uderzeniach trafionych poza środkiem lica w połączeniu z możliwościami wpływania na backspin piłki. Dzięki wydłużeniu szyn z ciężarkami wpływ zmiany środka ciężkości na start i lot piłki golfowej jest jeszcze większy niż w poprzednim modelu. Takie wszechstronne podejście jest idealne dla najbardziej wymagających golfistów, którzy chcą mieć możliwość eksperymentowania i dostosowania kija golfowego do swoich wymagań lub warunków panujących na polu.

17% mocniejsze lico
Nowe woody zyskały unikalne lico z zaawansowanego materiału jakim jest stop tytanu drugiej generacji Forged SAT Beta 2041. Jest on o 17% mocniejszy niż tradycyjnie wykorzystywany tytan 6-4, dzięki czemu lico może być cieńsze i przekazywać większą energię do piłki podczas trafienia.

Regulowany środek ciężkości
Zastosowanie zmiennej struktury górnej części wykonanej z włókna węglowego oraz przeprojektowanie szczeliny Wave Sole pozwoliło na przeniesienie części wagi w dolne partie główki. Samo w sobie zapewnia to zmniejszenie rotacji piłki. W połączeniu z regulowanymi w przedłużonych szynach ciężarkami otrzymujemy znaczący wpływ na kształtowanie trajektorii, startu piłki i osiągów.
Możliwe jest osiągnięcie ultra-niskiej rotacji dla zawodników, których prędkość uderzenia jest wystarczająco duża - dzięki temu osiągają bardziej penetrujący lot i zwiększenie całkowitej odległości uderzeń. Ustawienia z ciężarkami dalej od lica pozwalają na zmianę charakterystyki lotu piłki (np. bardziej draw lub fade) oraz na powiększenie bezwładności (w ustaweniu z ciężarkami na końcu główki), co znacząco zwiększa wybaczalność.

Wyjątkowa stabilizacja
Dodatkowy ciężarek o wadze 11.6g w tylnej części znacząco podnosi moment bezwładności (MOI) co zwiększa wybaczalność kija przy trafieniach poza środkiem lica. Jest to idealna proporcja dla zachowania niskiej trajektorii lotu piłki oraz maksymalizacji wybaczalności.

Nowa szczelina Wave Sole
Technologia ta została przeprojektowana w stosunku do poprzednich generacji kijów Mizuno, aby zaoszczędzić wagę główki. Pofalowany spód główki, od którego wzięła się nazwa (ang. wave = fala) jest specjalnie zaprojektowany, aby przy kontakcie z piłką pracować, ściskając się i rozciągając. Dzięki temu ilość energii, którą główka przekazuje do piłki jest jeszcze większa, co ma oczywisty wpływ na wzrost odległości.

Doskonały dzwięk przy trafieniu
Dzięki zastosowaniu zmiennej geometrii lica odgłos przy kontakcie z piłką jest dopracowany do perfekcji, będąc przyjemnym dodatkiem do całości kijów.

Agresywny wygląd
Kształty nowego drivera zdecydowanie wskazują na jego charakter. To ważne, bo jeśli wkładamy do swojej torby nowy kij to powinien on także cieszyć oko. Czarna główka z wyraznie zaznaczonym włóknem węglowym w górnej części oraz wyraziste kształty dolnej części z technologią Wave dają wręcz poczucie, że kij ST-200 stworzony jest dla osiągów.

System Quick Switch
Możliwość zmiany loftu w driverze znana jest na rynku od co najmniej kilku lat. Mizuno dopracowało technologię Quick Swift, która umożliwia teraz ustawienie drivera w jednej z ośmiu pozycji w zakresie +/-2 stopnie (co jeden stopień, plus 3 ustawienia upright, co wpływa na poprawę rotacji bocznej - ułatwienie draw lub redukcję slice). Jako, że do wyboru są dwie główki drivera: 9.5 stopnia oraz 12,5 stopni - zakresy regulacji pozwolą na dostosowanie drivera dla każdego golfisty.

Model Loft
(zakres regulacji)
Lie angle
(zakres regulacji)
Długość (cale) Dostępność
ST-G 220 7.0o - 11.0o 56.5o - 59.5o 45.00 tylko prawy

Ogromny wybór shaftów
Jako standard w nowym driverze zastowano shafty, które u większości innych producentów należą do modeli segmentu premium Mitsubishi Diamana Ltd oraz Fujikura Atmos. Co warte podkreślenia, Mizuno zawsze używa shaftów fabrycznych - nigdy nie montuje do swoich kijów serii 'specjalnych' (czyt. o lekko zmienionej specyfikacji). To wielki plus, gdyż wybierając driver Mizuno zawsze masz pewność, że w Twoje ręce trafia produkt najwyższej jakości - zarówno główka, jak i użyte komponenty - i nie jest to wytwór produkcji masowej, jak w przypadku niektórych innych marek.
Dostępne shafty custom znajdziesz tutaj.

Club fitting na pierwszym miejscu
Mizuno jest marką, która w najwyższym stopniu stawia na dobór kijów na podstawie fittingu i testów. Stąd ogromna gama shaftów niestandardowych, dostępnych do testowania w jedynym w Polsce certyfikowanym Mizuno Performance Center - BogiGolf w Siemianowicach Śląskich (dowiedz się więcej tutaj).
U nas przetestujesz i dobierzesz ze specjalistami swoje kije do Twojej techniki, predyspozycji, budowy ciała itd.
Nie możesz przyjechać do Siemianowic - skontaktuj się z nami, a na pewno otrzymasz możliwość przetestowania nowych kijów.

Sugerowana cena detaliczna: 599 EUR = 2799 PLN


Chcesz zamówić zestaw wg Twoich indywidualnych preferencji?
Kliknij i dowiedz się więcej o możliwościach
Custom Fittingu Mizuno

Dobierz kije z nami w jedynym w Polsce autoryzowanym Mizuno Performance Centre.
Skorzystaj z naszej oferty bezpłatnego fittingu
w systemie Mizuno Swing DNA
.

 

Program Mizuno Players


Kije Golfowe - Przetestuj w Sklepie BogiGolf

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u