Mizuno MP-20 zestaw ironów

Cena netto: 3 860,98zł

Oszczędzasz: 650,00zł

Cena w punktach: 474900

5 399,00 4 749,00

Dostępność:
2 - 5 dni
Model:
MP-20 Irons
Punkty:
18996 (warte 189.96 zł)
Producent:
Mizuno Golf
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Zestawy ironów

Dostępne opcje

Najbardziej klasyczne z kijów nowej serii MP-20 zostały wyprodukowane z dbałością o najmniejsze szczegóły w japońskiej fabryce w Hiroszimie.
Jest to swoisty powrót do tradycji niesamowitych muscle back blade'ów z kultowego modelu TN87 z końcówki lat osiemdziesiątych.
Zarówno kształt łopatek nawiązuje do tamtego modelu, jak i pewnien (na pozór tylko) drobny szczegół - dodatkowa warstwa miedzi, którą pokryte są główki przed ostecznym nadaniem im chromowo-niklowej powierzchni. Warstwa miedziana sprawia, że kije odzyskały dawne, tak pożądane przez golfistów miękkie czucie uderzeń z którego Mizuno słynie od lat.

Dla zawodników o bardzo wysokich umiejętnościach, którzy oczekują najwyższej jakości i unikalnego, klasycznego designu, irony MP-20 Blade będą najlepszym wyborem. To kije, które jak żadne inne, doskonale łączą nowoczesne, naukowe podejście z prawdziwą sztuką tworzenia, jaką znamy sprzed lat.

Wykończone przez mistrzów z fabryki YORO
W japońskim zakładzie YORO pracują najlepsi specjaliści od produkcji i projektowania kijów golfowych. W dzisiejszych czasach większość kijów projektowana jest za pomocą programów komputerowych, które potem przenoszą z ekranu profil danej główki na maszyny produkcyjne. Przy projektowaniu ironów MP-18 powrócono do klasycznej metody. Główki zostały oczywiście wstępnie 'narysowane' w programie CAD. Natomiast po wykonaniu wstępnych prototypów, swoją niesamowitą wiedzę, doświadczenie i intuicję wykorzystali mistrzowie z Japonii. To właśnie oni nadali nowym kijom 'to coś', które odróżnia je od masowej produkcji. Efektem są irony, które dosłowni ujmują swoim wyglądem i designem do głębi duszy każdego, komu doskonały wygląd i klasyczny design nie są obojętne.

Layers of Feel (ang. powłoki czucia piłki)
Aby uczynić swoje nowe irony jeszcze bardziej wyjątkowymi, Mizuno postanowiło nawiązać do jednego ze swoich najbardziej kultowych modeli TN87. Zarówno tamte kije z końcówki lat osiemdziesiątych, jak i nowe irony MP-20 zostały poddane niezwykle wyszukanej obróbce. Zanim główki zyskały przepiękną warstwę niklowo-chromową (która dodatkowo jest bardzo trwała i zabezpiecza doskonały wygląd kijów na długi czas) została naniesiona warstwa z miękkiej miedzi. Pod nią znajduje się natomiast dopiero część kuta z miękkiej stali węglowej lub chromowo-molibdenowej. Tak wyrafinowany proces produkcji gwarantuje niesamowite czucie przy uderzeniach, z którego słynie japońska marka.

Wysokiej jakości stal
Mizuno od ponad 30 lat produkuje swoje kije w jedynej na świecie fabryce w Japonii. Dla nowych ironów, wykorzystano ulepszony proces produkcyjny - Grain Flow Forging HD (to skrót od High Density - czyli z angielskiego: wysoka gęstość). Stal węglowa 1025E została poddana obróbce, w której wyniku powstały niezwykle wytrzymałe główki, które gwarantują niesamowite, miękkie czucie przy kontakcie z piłką. To cecha, która świadczy o unikatowości ironów Mizuno od lat - teraz jeszcze bardziej dopracowana.

Klasyczny kształt
Projektanci Mizuno tchnęli zupełnie nowe życie w klasyczne kije typu muscle back blade. Nieco krótsza łopatka oraz bardziej smukła górna część nadają długim i średnim ironom bardziej agresywny wygląd. Przejście do krótkich ironów oraz PW jest dość płynne w kierunku jeszcze mniejszej główki. Taki kształt główki zasugerowali zawodnicy PGA - zarówno ci kontraktowi, jak i cała rzesza zawodowych golfistów, którzy ironami Mizuno grają z własnego wyboru i nie są za to opłacani.
Irony Mizuno są bowiem kijami nr 1 jeśli chodzi o zawodowych golfistów, którzy grają nimi bez kontraktu - żadna inna marka nie może poszczycić się takim niewymuszonym pieniędzmi pożądaniem wśród najlepszych na świecie.

Unikalna górna część
Przy nieco grubszej dolnej części - góra łopatki jest niezwykle smukła. Dodatkowo w górnej połowie posiada jeszcze wklęsłe wcięcie, które przenosi minimalnie więcej wagi wyżej i podnosi środek ciężkości. Wszystko dla zachowania nieco większej wybaczalności przy uderzeniach trafionych poniżej jak i powyżej środka główki - bez straty klasycznego wyglądfu i czucia blade muscle backów.

Krótsze irony posiadają najbardziej widoczne wcięcie, aby pasować profilem i płynnie przechodzić do wedge T20, które posiadają podobny profil.
Wcięcie w górnej części średnich ironów jest nieco mniej wydatne, a jego głównym celem zwiększenie wybaczalności przy trafieniach piłki poniżej i powyżej środka ciężkości.
Długie irony posiadają minimalne wcięcie, bo tutaj i tak kontakt następuje przeważnie dolną częścią łopatki więc projektanci nie chcieli przesuwać jej środka ciężkości za wysoko.

MP20 MB


Najcieńszy profil przy adresowaniu
Wycięcie górnej części nadaje także kijom niesamowity wygląd przy adresowaniu - tzw. 'top line' jest najcieńszy jaki możemy zaobserwować w kijach z tego segmentu, co z pewnością przypadnie do gustu najbardziej wymagającym golfistom.

Idealne dopasowanie do całej serii
Właściwości kijów pasują do całej nowej serii MP-20. Kije można dzięki temu z powodzeniem łączyć z innymi ironami MP-20 HMB oraz MP-20 MMC dla stworzenia idealnie dobranego setu dla siebie. Nasi specjaliści w BogiGolf Fitting Center (jedynym w Polsce centrum fittingowym klasy Performance Centre Mizuno) pomogą dobrać optymalny skład kompletu Państwa kijów.

Technologia Grain Flow HD
Mizuno znane jest ze swojej unikalnej metody obróbki metalu w procesie kucia w technologii Grain Flow Forging. Doskonalona przez wiele lat w setach tej firmy, pozwala na produkcję kijów golfowych o unikalnych właściwościach - łączących niesamowite czucie, kontrolę oraz klasyczny wygląd główek. Slogan używany przez Mizuno w ostatnim czasie - #NothingFeelsLikeAMizuno - to nie tylko marketingowy chwyt, a fakt, który potwierdza coraz więcej golfistów.

Kute kije Mizuno

Fitting kijów golfowych Mizuno

Specyfikacje:

Kij

Loft 

Lie 

Długość

Offset

Ręka

3 iron

 21°

 59.5° 

39.00"

0.102"

Tylko prawa

4 iron

 24°

 60.0° 

38.50"

0.098"

Tylko prawa

5 iron

 27°

60.5°

38.00"

0.094" Prawa/lewa
6 iron

 30°

61.0°

37.50"

0.091" Prawa/lewa
7 iron

 34°

 61.5°

37.00"

0.087" Prawa/lewa
8 iron

 38°

 62.0°

36.50"

0.083" Prawa/lewa
9 iron

 42°

 62.5°

36.00"

0.079" Prawa/lewa
PW

 46°

 63.0°

35.50"

0.075" Prawa/lewa


Sugerowana cena detaliczna: 1170 EUR = 5099 PLN
(dotyczy zestawu 6 kijów)


Chcesz zamówić zestaw wg Twoich indywidualnych preferencji?
Kliknij i dowiedz się więcej o możliwościach
Custom Fittingu Mizuno

Dobierz kije z nami w jedynym w Polsce autoryzowanym Mizuno Performance Centre.
Skorzystaj z naszej oferty bezpłatnego fittingu
w systemie Mizuno Swing DNA
.

Program Mizuno PlayersKije Golfowe - Przetestuj w Sklepie BogiGolf

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u