Wpływ wózka Motocaddy na zdrowie
Badania pokazują, że wiele kontuzji u golfistów może mieć bezpośrednie podłoże w wysiłku, jaki wkłada się w transport swojego sprzętu po polu golfowym przez kilkanaście kilometrów, często po bardzo nierównym terenie. Szczególnie podatną na kontuzje częścią ciała jest kręgosłup. Jego kontuzje sprawiły, że niejeden golfista potrzebował wielu tygodniu albo i miesięcy, aby wrócić na pole – nawet na bardzo amatorskim poziomie. Prawie każdy słyszał o kimś, kto z powodu bólu pleców musiał na długo (i oby nie na zawsze) pożegnać się z golfem... Dodatkowo, bardzo narażone są także nasze kolana, gdyż noszenie nadmiernych ciężarów w dłuższym okresie może na stałe zdeformować naturalny sposób chodzenia. Aby temu zapobiec warto pomyśleć o zakupie wózka golfowego Motocaddy M1 który z pewnością ułatwi nam przemieszczanie się po polu golfowym w czasie rozgrywki lub treningu. Wózek golfowy Motocaddy M1 DHC zasłynął przede wszystkim z kompaktowych rozmiarów – po złożeniu jest to jeden z najmniejszych wózków golfowych dostępnych na rynku. Intuicyjny, błyskawiczny mechanizm składania to jednak pierwsza z szeregu udogodnień, które nie tylko odciążają gracza od noszenia ciężkiego sprzętu golfowego, ale także znacząco poprawiają komfort gry. Szerokie i stabilne koła, miękki uchwyt, możliwość ładowania wózka bez zdejmowania baterii z ramy, hamulec elektroniczny kompensujący różnicę wzniesień i tym samym stabilizujący jazdę z górki, regulowana wysokość rączki, kompatybilność z systemem EASYLOCK umożliwiająca montowanie torby golfowej bez użycia pasków, a także wydajny silnik o mocy 230 W sprawiają, że poruszanie się na polu golfowym z torbą golfową wyładowaną sprzętem po brzegi jest łatwe, przyjemne i nie obciąża kręgosłupa, mięśni oraz stawów.
Wózek golfowy - Szansa na poprawę gry i ochronę przed kontuzjami
Wózki elektryczne są doskonałą alternatywą dla transportu sprzętu po polu golfowym siłą własnych mięśni. Używanie wózka golfowego pozwala na zaoszczędzenie energii na to, co jest w golfie najważniejsze – wykonywanie uderzeń. Zmniejsza także ryzyko odniesienia kontuzji czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wózki elektryczne naprawdę nie są tylko dla starszych golfistów – w dzisiejszych czasach golfiści w każdym wieku mogą skorzystać i zwiększyć swoją przyjemność z golfa poprzez używanie takiego typu transportu dla sprzętu po polu.
Ile kosztuje wózek golfowy Motocaddy?
To prawda, że wózek elektryczny kosztuje kilka do kilkunastu razy więcej niż zwykły wózek do ciągnięcia lub pchania. Mało jest jednak golfistów, którzy nie chcieliby grać lepiej, a już na pewno nie ma takich, którzy chcą ryzykować kontuzje czy trwałe uszkodzenie swojego zdrowia wywołane przez nadmierne zmęczenie. Ryzyko z tym związane jest, tak naprawdę, nie do oszacowania w kategoriach pieniędzy. Trzeba sobie także zdać sprawę, że zakup wózka elektrycznego to interes na lata – taki produkt powinien służyć kilka razy dłużej niż normalny wózek.
Tanie wózki golfowe – kosztowna alternatywa
Wielu golfistów jest kuszonych przez tanie oferty wózków elektrycznych – często kosztują niewiele więcej niż wiodące modele wózków do pchania. Prawie każdy po czasie żałuje decyzji o kupnie taniego wózka. Wózek elektryczny podlega ogromnym obciążeniom, transportując sprzęt po nierównym terenie pola golfowego. Jego wszystkie ruchome części z czasem ulegają także zużyciu przez tarcie. Bardzo ważny jest wybór sprawdzonej marki, aby uniknąć rozczarowań w przyszłości. Najbardziej profesjonalne marki, na przykład Motocaddy, nie kończą współpracy z klientem na etapie sprzedaży produktu. Zamiast tego oferują możliwość diagnozowania wszelkich usterek produktu, jakie mogą się przytrafić podczas jego użytkowania, a także dostęp do autoryzowanych serwisów. Kupując wózek elektryczny trzeba zawsze zwracać uwagę i pytać, jaki serwis oferuje sprzedawca – nie tylko w ramach gwarancji, gdyż wiele tanich wózków jakoś dociągnie do końca gwarancji, ale problem pojawi się, gdy będzie trzeba dokonywać w nim jakiś napraw. Renomowani producenci; oferują modułową konstrukcję swoich wózków, która pozwala na łatwą i szybką wymianę pojedynczych elementów na nowe, po zdiagnozowaniu problemu. Kupując tani, niemarkowy produkt ryzykujesz problemy ze znalezieniem do niego części zapasowych w przyszłości, co może się łatwo zakończyć koniecznością kupna zupełnie nowego wózka, gdyż nikt nie będzie w stanie naprawić Twojego starego uszkodzonego. Wózki golfowe dostępne w naszej ofercie to zarówno wózki manualne, jaki i elektryczne, w różnych przedziałach cenowych i z wieloma dodatkowymi komponentami ułatwiającymi transport torby w trakcie gry.
Najlepsza relacja jakości do ceny – wózki Motocaddy
Doświadczeni i zapobiegliwi golfiści szukają sprawdzonych produktów i uznanych marek. Nie kupują od sprzedawców, którzy nie gwarantują możliwości serwisowania wózka. Ogólna zasada jest prosta, jak prawie zawsze w życiu – płacąc trochę więcej na starcie, można zyskać znacznie więcej w przyszłości, nie martwiąc się o to, że wózek po paru latach pozornie beztroskiego użytkowania będzie nadawał się na złom, bo nie będzie się dało go naprawić albo nie będzie tego miał kto zrobić. W dłuższym okresie zakup o kilkadziesiąt procent droższego wózka okaże się z pewnością dobrą decyzją, która pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, a przede wszystkim, na zapobiegnięcie kontuzjom, które mogą wykluczyć nas z gry na wiele tygodni.
Motocaddy Z1, P1, CUBE – manualne wózki do golfa
Motocaddy to najlepiej sprzedająca się marka wózków manualnych w Wielkiej Brytanii. Mamy tutaj trzy topowe modele: Z1, P1 oraz CUBE, wszystkie oczywiście kompatybilne z systemem EASILOCKTM. Zacznijmy od Motocaddy Z1. Przede wszystkim jest to superlekki i rewelacyjnie wyposażony wózek manualny w bezkonkurencyjnej cenie. Jest to świetna opcja dla oszczędnych golfistów, którzy zarazem cenią sobie jakość i funkcjonalność. Mamy tutaj bardzo prosty, dwustopniowy system składania, ergonomiczny uchwyt, trzy ustawienia wysokości rączki, mocowanie uchwytu na parasol, uchwyty na koszulki i piłki, miejsce na napoje i kartę wyników, schowek na akcesoria – słowem wszystko, co jest nam potrzebne pod ręką na polu golfowym. Motocaddy Z1 ma nożny hamulec postojowy oraz duże koła z niewielkim tarciem, które zwiększają mobilność i ułatwiają pchanie wózka po nierównościach. Kolejny model manualnych wózków golfowych – niezwykle lekki Motocaddy P1. Tym razem mamy jednostopniowy system składania, pozwalający rozłożyć wózek błyskawicznie i w ciągu kilku sekund przygotować do użycia. Trzeci model manualnych wózków to Motocaddy CUBE z dwustopniowym systemem składania do kompaktowych rozmiarów nawet o 40% mniejszych. Zarówno P1, jak i CUBE oferują ponadto wszystkie funkcje i udogodnienia, które znajdziemy w Motocaddy Z1.