Taylor Made Spider FCG Single Bend Putter kij golfowy

WYPRZEDANO

Dostępność:
Brak produktu
Model:
Spider FCG Single Bend Putter
Kategoria:
Rodzaj:

Zupełnie nowa rodzina putterów Spider FCG oferuje niesamowite połączenie wyglądu malleta z czuciem i precyzją blade'a.
Lico wykonane z czystej miedzi w sprawdzonej i od lat przodującej na rynku technologii PureRoll zapewnia najlepszą kontrolę na greenie i doskonały feeling.
Przeniesienie ogromnej części masy do przodu główki za pomocą śruby i dodatkowych wstawek sprawia, że kontakty z piłką jest znacznie solidniejszy, przypominający grę putterem typu blade - ale z główką o wybaczalności malleta.

Połączenie blade'a i malleta
Te dwa podstawowe rodzaje główek putterów od lat oferowały różny zestaw cech - a także zalet i drobnych minusów użytkowania. Blade'y uznawane są przez wielu za precyzyjniejsze i dające lepsze czucie. Natomiast mallety z uwagi na wysoki współczynnik MOI wielu ceni za wybaczalność i doskonałą kontrolę kierunku ułatwioną przez 'większy' system celowniczy jaki można umieścić na większej główce.

Te dwa z pozoru niemożliwe do pogodzenia aspekty konstrukcyjne udało się połączyć w modelu Spider FCG (skrót od angielskiego: Forward Center of Gravity). Ciężarek przy samym licu i boczne wstawki z obciążnikami przenoszą środek ciężkości do przodu oraz rozciągają na boki dla zwiększenia MOI. Sprawia to że nowy putter wygląda jak mallet i oferuje jego wybaczalność - ale gra i 'czuje się' na greenie jak blade.  Dzięki takiemu rozwiązaniu toe kija "pracuje" tak jak w kiju typu blade, zachowując przy tym znaną wybaczalność putterów z rodziny Spider

 

Środek ciężkości z przodu i wysokie MOI
Przeniesienie środka cięzkości do przodu (2/3 masy główki kija przenioesiono do przodu) przy jednoczesnym designie o wysokim współczynniku bezwładności zapewnia bardzo korzystny rozkład masy. Sprzyja to graczom, którzy puttera odwodzą po lekkim lub wyraznym łuku.

Optyczny system celowania
Korzystając z doświadczeń z serii Spider X powstał system celowniczy True Path (ang. prawdziwa ścieżka), który wykorzystując zjawiska optyczne pomaga łatwiej ustawić się do uderzenia, a także daje dobre skupienie podczas wykonywania swingu putterem.

Lico CU29 wykonane z miedzi
Niesamowitą innowację stanowi lico wykonane w całości z miedzi (miedz to pierwiastek o numerze 29 w układzie okresowym - stąd nawiązanie w nazwie do tego faktu :)
Lico daje bardzo solidne czucie piłki - niemal takie jak w litych główkach putterów, bez 'plastikowego' dzwięku i odejścia przy kontakcie z piłką. Samo w sobie lico ważące 25gram też przesuwa dodatkowo środek ciężkości do przodu, czyniąc putter jeszcze bardziej precyzyjną bronią na greenie.

Technologia Pure Roll
Sprawdzona technologia Pure Roll została oczywiście zastosowana w najwyższej klasy putterach Spider FCG. Lico zostało wyposażone w umieszczone pod kątem 45 stopni rowki, które wypełniono miękkim polymerem. Daje to niesamowite czucie uderzenia a także przyspiesza przejście piłki do równomiernego toczenia po greenie, bez podskakiwania. Dzięki temu piłka dużo lepiej zachowuje linię uderzenia i nie zmienia kierunku podskakując po trawie.
W połączeniu z nowatorską konstrukcją z miedzi ma to dawać jeszcze lepsze wrażenia dzwiękowe i lepsze czucie piłki.

Dopasowanie wyważenia do długości
Dzięki wymiennym ciężarkom w procesie produkcji możliwe jest dopasowanie wyważenia główki do odpowiedniej długości kija. Dlatego niezależnie od wybranej długości (33 / 34 / 35 cali) putter będzie miał podobny swingweight, co znaczy że odczucia będa optymalne.

Innowacyjny shaft KBS Stepless Stability
Podczas gdy większość producentów nie zwraca większej uwagi na shafty - TaylorMade postanowił zastosować w nowych kijach nowatorski shaft zwiększający stabilizację puttera przy kontakcie. Mimo, że swing przy puttowaniu należy do najwolniejszych w golfie - także przy nim powstają drgania główki oraz ugięcie się shaftu. Stabilizujący shaft KBS zapewnia zmniejszenie poziomu tych ugięć, dając bardziej precyzyjny kij, który pozwoli zyskać kilka 'punktów' na greenach podczas rundy.

Wybór spośród trzech modeli
Rodzina Spider FCG oferuje trzy podobne z wyglądu modele o różnych osadzeniach:

  • Short Slant - shaft osadzony na krótkiej szyjce z toe hangiem pod kątem 46 stopni jest najbardziej 'rotującym' główkę wariantem z nowej rodziny
  • L-Neck - główka osadzona na podwyższeniu w kształcie litery L daje toe hang 26 stopni, co nieco mniej 'rotuje' główkę i promuje minimalnie bardziej prostą linię odwodzenia
  • Single Bend - najbardziej wyważona na główkę wersja nowych Spiderów FCG sprzyja golfistom którzy odwodzą kij po linii niemal prostej

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego
« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u