Taylor Made M6 Driver kij golfowy

Cena netto: 1 259,35zł

Oszczędzasz: 1 050,00zł

Cena w punktach: 154900

2 599,00 1 549,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
M6 Driver
Punkty:
6196 (warte 61.96 zł)
Producent:
Taylor Made
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Drivery

Dostępne opcje

Drivery TaylorMade zostały dosłownie dostrojone do najwyższych osiągów.

W tym zaawansowanym technologicznie driverze M6 znaczącej modyfikacji uległa szyna do regulacji balansu.
Dzięki zastosowaniu szyny centralnej w połączeniu z drugą znajdującą się w tylnej części główki uzyskano najbardziej efektywną kombinację, mającą realny wpływ na trajektorię lotu piłki.

Współczynnik COR przesunięty poza granice inżynierii
Lica driverów do tej pory były projektowane tak, aby posiadały wysoki, ale 'bezpieczny' współczynnik COR. Odpowiedzialny jest on za to jak piłka golfowa przejmuje energię uderzenia z główki kija/ Im wyższy tym lepiej, bo piłka będzie bardziej odbijać się od lica - przez co poleci szybciej i dalej. Jednak maksymalny COR określony jest Regułami sprzętowymi. Do niego projektowane były wszystkie drivery w przeszłości - aby być jak najwyższe, ale bezpiecznie poniżej maksimum, aby nie narażać golfistów na poziomie PGA Tour czy innych ważnych turniejów na dyskwalifikacje.

Wszystko zmieniło się teraz, kiedy inżynierowie TaylorMade wymyślili nowatorski sposób na dostrojenie lica do maksymalnego COR - dzięki temu hasło Everybody Gets Faster (w wolnym tłumaczeniu: "Wszyscy dostają większą prędkość") przenosi marketing w realny świat. Każdy golfista i każda golfistka - od Tigera Woodsa po początkującego zielonokartowca - otrzyma większą prędkość piłki z tak nowatorskiego lica - a w rezultacie większe odległości uderzeń.

Jak to możliwe?
Sekretem jest odwrócenie procesu projektowania lica. Dotąd starano się wybrać najlepsze lica, badając je po procesie produkcyjnym i (paradoksalnie) odrzucając te zbyt dobre, aby nie trafiły do rąk klientów, zawodowych graczy czy fitting center.

TERAZ WSZYSTKIE LICA PROJEKTOWANE SĄ PONAD DOPUSZCZALNY COR!
Jednak aby Twój driver był zgodny z regułami sprzętowymi, za pomocą wyspecjalizowanego procesu dostrajania lico jest przywracane do precyzyjnie określonego maksymalnego poziomu COR. Dzięki temu masz pewność, że każdy driver TaylorMade M5/M6 jest tak samo dobry jak kije, których używają zawodowcy - mało tego, jest najlepszy z możliwych, bo maksymalnie wykorzystuje nałożone na producentów sprzętu ograniczenia USGA/R&A!

TM M6

Twisted Face Technology
Już w 2018 inżynierowie TaylorMade wymyślili technologię, która udowodniła swój potencjał stania się jedną z niewielu naprawdę zmieniających oblicze gry. Główna myśl była prosta. Opierając się na badaniach, ustalono, że najczęściej nietrafione uderzenia mają kontakt piłki z licem w dolnej części bliżej shaftu (low-heel) oraz wysoko na przodzie główki (high-toe). Na tej podstawie lekko zakrzywiono lico, aby dostarczyć większego realnego loftu przy high-toe oraz mniejszego loftu na low-heel.
Skutkiem takiej innowacyjnej konstrukcji jest redukcja rotacji bocznej dla niesamowitego wyprostowania uderzeń. Dodatkowo strzały nietrafione idealnie środkiem lica nie tracą odległości aż tak bardzo, jak przy tradycyjnej konstrukcji główki.
Technologia Twisted Face ma ogromną szanę na zwiększenie wybaczalności tam, gdzie większość z nas popełnia najczęstsze błędy.

Wielomateriałowa konstrukcja
Korzystając z nowoczesnych materiałów, takich jak włókno węglowe, osiągnięto jeszcze lepszy rozkład masy wewnątrz samej główki. Carbon posiada wytrzymałość stopów stali - ale jest znazcznie lżejszy. Zastosowanie tego materiału pozwoliło na 'odchudzenie' główki oraz zmianę jej środka ciężkości. Skutkuje to znacznie większym wpływem ciężarków na realną regulację trajektorii lotu piłki oraz poprawą prędkości uderzenia, co bezpośrednio przekłada się na odległości.

Mniejsza główka
Dzięki mniejszej główce o pojemności 435cc poprawie uległa aerodynamika drivera. Zmniejszony opór powietrza pozwala na osiągnięcie nieco większych prędkości. Bardziej kompaktowy rozmiar główki doskonale przemawia także do doświadczonych golfistów, którzy chcą czuć większą wszechstronność i zwiększyć wpływ na kształtowanie trajektorii lotu piłki.

Szczelina Hammerhead 2.0
Po raz kolejny w historii mark zastosowana została szeroka i elastyczna szczelina za licem, mająca za zadanie maksymalnie rozciągnąć sweet spot główki. Dzięki niej sprężystość lica znacząco poprawia się także poza środkiem lica. Główna szczelina podzielona jest na trzy części. Wstawki pomiędzy nimi stabilizują konstrukcję łączenia lica z dolną częścią główki. Dzięki temu można było zastosować jeszcze cieńsze i lżejsze materiały, aby poprawić transfer energii.
Dzięki Hammerhead uderzenia trafione dolną częścią główki są dużo dalsze i nie tracą odległości.
Dodatkowo szczelina obniża kąt początkowy lotu piłki, co sprzyja mniejszej rotacji i także przekłada się na dystans.

Innowacyjna szyna Inverse T-Track
Zmiana balansu główek za pomocą regulowanych ciężarków to nie nowość. Natomiast kształt szyny w modelu M6 to coś, czego jeszcze nie udało się nikomu osiągnąć. Rozwidlenie na krańcu główki sprawia, że jesteśmy w stanie "sięgnąć" ciężarkami dalej i jeszcze wydajniej zmienić rozkład masy drivera. Przeniesienie jednej z szyn do tyłu główki to prawdziwa rewolucja - nieco wyższy launch przy jednoczesnym zachowaniu niższego loftu jest tym, czego golfiści oczekują dziś od nowoczesnych driverów. Możliwość balansowania tendencją draw/fade przy jednoczesnym regulowaniu wysokości launchu daje znacznie większe możliwości niż poprzedni model M3.

Dopracowane efekty dźwiękowe
Inżynierowie TaylorMade bardzo szczegółowo podeszli do tematu dźwięków, wydawanych przez główkę przy kontakcie z piłką. Ten pozornie drobny szczegół potrafi zrobić różnicę w odbiorze nawet bardzo zbliżonych modeli kijów dla golfsitów praktycznie na każdym poziomie.

Kołnierz do regulacji
TaylorMade zastosował sprawdzony kołnierz do zmiany realnego kąta kija (loft) oraz lie angle. Pozwala on na zmianę loftu i lie angle w zakresie +/- 2 stopnie od nominalnych wartości - a do tego na uzyskanie aż 12 różnych kombinacji. Dzięki takiemu podejściu ilość opcji personalizacji każdego kija jest ogromna.

Specyfikacje

Kąt Zakres regulacji Długość shaftu Lie Wielkość główki Swingweight Dostępność
10,5o 8,5o - 12,5o 45.75" 56o-60o 460cc D4 Prawy/lewy


Sugerowana cena detaliczna: 599 EUR = 2599 PLN

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook